Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Ja to bardzo średnią szkołę średnią to kończyłem w czasie, gdy nasz kraj nie należał jeszcze do Unii, a #urzadpracy w #warszawa i w sumie pewnie cała PL, to budynek gdzie panie urzędniczki oferty warte zachodu chowały "dla swoich" pod ladę, a dla ciebie plebejuszu mamy darmowy nfz i prace do których jedziesz tylko po to, by podbić świstek, który uprawniał do dalszego posiadania statusu bezrobotnego.

Weszliśmy do Unii, nastąpiła cyfryzacja, oraz wspólnota europejska cała stoi otworem, a dla mojej siorki, która jest pod hotelarskim technikum nie ma nawet #!$%@? pracy biurowej by sobie doświadczenie złapała xDDD

Za to jest oferta od jednego pracodawcy które są zatytułowane

PRACOWNIK DO PRACY LEKKIEJ
oraz
PRACOWNIK DO PRAC CIĘŻKICH

Jako że żyje już trochę czasu w tym naszym narodowym wesołym miasteczku, postanowiłem sprawdzić jak różni się pensja dla tego co targa ciężko, oraz prawdopodobnie tej. która szufelkuje lekko.

No i jest złotko xD

Za pracę lekką nasz łaskawy chlebodawca oferuje:

od 2 909 PLN Wynagrodzenie zasadnicze + 20% premii, + dodatek stażowy - w sumie wynagrodzenie nie mniejsze niż najniższa krajowa.

obowiązki

- sprzątanie wyznaczonego odcinka, wynoszenie śmieci, mycie podłóg itp.
- dyżury na portierni szkolnej w wyznaczonych godzinach
- wzajemne zastępstwa
- dyżury przy wejściu do szkoły w wyznaczonych godzinach

zaś pan cięzki (będę tak na niego pisał bo jak się zatrudni to będzie cięzki od całych tych pieniędzy z wypłaty)
który będzie dymać:

- prace porządkowe na zewnątrz budynku szkoły tj. grabienie liści, odśnieżanie, koszenie trawy, przycinanie żywopłotu itp.
- dyżury na portierni szkolnej w wyznaczonych godzinach.
- przenoszenie mebli, krzeseł.
- ustawianie i przygotowanie pomieszczeń szkolnych na imprezy szkolne.
- wzajemne zastępstwa.
- dyżury przy wejściu do szkoły w wyznaczonych godzinach.

będzie doceniony poprzez:

od 2 909 PLN Wynagrodzenie zasadnicze + 20% premii,
+ dodatek stażowy,
+ 13-tka,
+ fundusz socjalny.
Wynagrodzenie nie mniejsze niż najniższa krajowa.


no jasny #!$%@? xDDD

Ale może ktoś się połasi na tę trzynastkę....
Pod warunkiem, że ogarnie, że obie prace są na 3 miesięczne zastępstwo do połowy czerwca xDDD

Dzięki mordy, dzięki Ci moje państwo oraz uczciwi pracodawcy, dzięki wam zbudujemy silną Polskę!!

#heheszki #bekazpisu ##!$%@?
Pobierz
źródło: up
  • 35
@upadlatruskawa:
Minimalna krajowa netto to 2397,56 zł a od lipca tego roku 2784 zł. Tymczasem wynajem najtańszej obskurnej kawalerki w stolicy z czynszem i rachunkami za prąd, wodę i gaz to grubo ponad 2000 zł (według otodom, sortowane od najtańszych ofert, najtańsza opcja 1500 zł + 595 zł czynszu + rachunki), do tego trzeba dodać 180 zł na kartę miejską aby do roboty w ogóle dojechać bo te najtańsze mieszkania są
@missioncritical: I tu pojawia się problem. Niby wykopki twierdzą, że wysokość pensji powinien ustalać rynek. I na przykład zgodnie z tym twierdzeniem pensje powinny iść w górę jeżeli brakuje pracowników. A brakuje pracowników niewykwalifikowanych.
I teraz OP się dobrze czepia, bo jest to stawka nierynkowa.

Tu należy też zadać pytanie, a dlaczego niby osoba bez doświadczenia nie powinna zarabiać znacznie więcej. I tak swoją drogą utrzymać zieleń czy sprzątać też trzeba
@upadlatruskawa: Szukanie pracy przez UP... Siostra po technikum hotelarskim, gdzie uczą wiązać krawat i nosić talerze (przynajmniej w moim ZS tak było). Oburzenie, bo pracy biurowej nie ma bez expa czy jakiejś specjalistycznej wiedzy. Bo na produkcję czy magazyn przecież nie pójdzie sobie rąk pobrudzić jak jakiś podludź. Najlepiej nic nie umieć, ale gadać, że "w tej #!$%@? Polsce pracy nie ma!"
Rynek chyba w taj chwili wycenia pracę niewykwalifikowaną na jakieś 4k w miastach, ale nie jest tak że lekko i prawie wszędzie można zarobić 5k.


@Dragonan: 4k? Wiele wykwalifikowanych osób musi sobie teraz pluć w brodę, że marnowali czas na naukę XD. Podrzuć skąd wziąłeś te analizy, bo z tego co mówisz to pracownik niewykwalifikowany może liczyć na płacę wyższą niż średnia krajowa. To kto zarabia mniej?

Jak nikogo nie znajdą
@sierramikebravo: Ale wiesz co panie gościu? #!$%@?łeś się do mnie imaginując sobie, że siostra jest "za dobra" czy "za szlachetna" na pracę fizyczną, a później zarzuciłeś (chyba mi, bo jak nie mi, to #!$%@? sam do siebie) że #!$%@?ę. że w tej Polsce pracy nie ma!
A skoro uważasz, że klikanie w komputerze, przewracanie papierków etc to bez expa, czy "wiedzy tajemnej" ani rusz, to powiem ześ #!$%@?.
Tą wiedzą tajemną,
@upadlatruskawa: no ale kto w XXIw szuka pracy w urzedzie pracy :).?jeszcze w Warszawie, gdzie nie ma bezrobocia i kazdy kto ma 2 nogi i 2 rece znajdzie prace. Z 15 lat temu bylem w tym Urzedzie pracy na Ciołka , bo trzeba bylo sie przejsc zeby dostac dofinansowanie na otworzenie 1 dzialalnosci. to z moich obserwacji 95% tam przychodzacych praca zainteresowana nie jest. przyszli podbic papierek na darmowy nfz i
@upadlatruskawa xd miasto powiatowe 70k blisko czech.nikt nie szuka pracy przez urząd pracy.tam się idzie tylko po ubezpieczenie. na samym głupim olx mam 10 X więcej ofert pracy niż przy urzędzie xd. relikt przeszłości #!$%@?ć #!$%@? i zaoszczędzić kasę ale po co państwowe to #!$%@? i utrzymywać nie robow
Rynek chyba w taj chwili wycenia pracę niewykwalifikowaną na jakieś 4k w miastach,


@Dragonan: Ale brutto? Bo jak netto to prychne z odklejenia xD. Chyba że w miastach 500k+ to zwrócę honor.
@upadlatruskawa: nie wiem do czego się dopieprzasz. Są ludzie, którzy wolą myć podłogę czyli pewnie myć sracze również, niż pracować na zewnątrz. A inni odwrotnie, zwłaszcza na wiosnę - chętniej popracują na zewnątrz bo lubią być na powietrzu. Mówimy tu przecież o gównopracy tymczasowej dla ludzi co nie potrafią niczego znaleźć.
@upadlatruskawa: trzeba bylo inwestowac w siebie i sie uczyc a nie pic piwo, palic ziolo z ziomami, imprezowac a pozniej wybrac gowno szkole bez przyszlosci bo jest lekko i pozwala imprezowac. Pobawiles sie za mlodu to teraz reszte zycia #!$%@?, Ci co #!$%@? za mlodu reszte zycia sie bawią, wybrałeś droge na skróty i masz pretensje do państwa, a powinieneś miec do siebie. A jak chcesz to zmienic to zakladaj firme
@LJBW603: w Warszawie

@kierowcaautobusuofficial jak wyżej

@Chris_Karczynski dokładnie tak jak mówisz, u mnie mężczyźni którzy pracują normalnie by byli na zasiłku czy coś takiego bo się nie nadają do pracy ale z braku laku robią. Każdy normalny facet ogarnie sobie robotę za normalne pieniądze chyba że mieszka gdzieś na dalekiej wsi to owszem, tam jest problem.
@mnemonk

Wykwalifikowani też mogą mieć ciężko zarobić 5k, zależy od branży.


Już nie przesadzaj. Wykwalifikowany elektryk, czy mechanik to 5 tysięcy zarobi minimalnie. Normalnie to od 7 tysięcy w górę.