Wpis z mikrobloga

ale Ty usilujesz brnąc w swoją z góry przyjetą teorię o złym oznakowaniu.


@inrain88: Nie jest moim zamiarem czegokolwiek bronić, bo ja faktycznie nie wiem, kto tu ma pierwszeństwo i mówię to wprost. Moim celem jest ustalenie prawdy. Po to zadałem tutaj to pytanie. Problem, jaki widzę w Twoich wypowiedziach, to brak konkretów. Coś tam piszesz, a w efekcie nic z tego nie wynika. Dajesz odpowiedź typu, może tak, a może
proste. wiadomo ze 2 on zmienia pas ty sie włączasz. musisz brać pod uwagę jego zmianę pasa. tak to działa nawet na prostej drodze co ma 2 pasy w ty sie włączasz do ruchu


@peeteer: O, to jest słuszna uwaga. Jeśli wjeżdża się z podporządkowanej na drogę z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, to nie ma znaczenia, na którym pasie jest pojazd na drodze z pierwszeństwem - ma pierwszeństwo nawet
Wykopaliskasz - >proste. wiadomo ze 2 on zmienia pas ty sie włączasz. musisz brać pod...
zgadzam się, że nie można, ale to nie zmienia faktu, że nie mogę wjechać na rondo jeśli na rondzie znajdują się inne samochody, bo tak brzmi przepis, ustąp pierwszeństwa pojazdom znajdującym się na skrzyżowani


@Wredna_pomarancza: z pierwszeństwa przejazdu nie wynika zakaz wjazdu jeśli znajdują sie na nim inne samochody. Podałbyś, który dokładnie przepis to reguluje z PORD?
@Wykopaliskasz: źle narysowałeś trajektorię niebieskiego, prawidłowo wykonany manewr zjazdu z ronda nie można wykonać z lewego pasa. Pojazd czarny już po minięciu zjazdu powinien włączyć kierunkowskaz i zaraz na samym początku przerywanej zmienić pas na prawy, a baran w czerwonym nie miałby wtedy kto komu musi ustąpić pierwszeństwa.
wypokowy_expert - @Wykopaliskasz: źle narysowałeś trajektorię niebieskiego, prawidłow...

źródło: choojowe_rondo

Pobierz
@wypokowy_expert: Tam ogólnie nie ma zbyt dużo miejsca. Na rysunku wszystko można wrysować, co innego w praktyce. Tak czy inaczej nie ma to dużego znaczenia, bo sytuacja jest ta sama - pojazd 2 zmienia pas ruchu i w zasadzie dla omawianej sytuacji nie ma znaczenia, co on chce zrobić dalej. Pytanie dotyczy tego, kto ma pierwszeństwo, gdy pojazd nr 2 zmienia pas ruchu w tej sytuacji.
1.Przepisy nigdy nie określają kto ma pierwszeństwo. Przepisy mówią komu trzeba tego pierwszeństwa ustąpić.
2. Czerwony ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi będącemu na rondzie.
3. Niebieski ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi na prawym pasie.
Moim zdaniem konkretny przypadek zależy od tego, w którym miejscu aktualnie znajduje się czerwony pojazd. Przed linią ustąpienia pierwszeństwa, czy za nią (a swoją drogą to rondo jakiś kretyn projektował, a drugi zatwierdził).
@boubobobobou: Nie mówię o zakazie wjazdu, trochę źle się wyraziłam, wiadomo. Chodziło mi o udzielenie pierwszeństwa wszystkim pojazdom znajdującym się już na rondzie, bez rozróżnienia na to jakim pasem jadą. Więc w sytuacji podanej przez opa czerwony wjeżdżając na skrzyżowanie, wymusiłby pierwszeństwo, według mnie.
@wypokowy_expert, @Wykopaliskasz: O podobnej sytuacji mówił kiedyś Dworak w Jedź Bezpiecznie.
Zainteresowałem się tym bo dotyczyło miejsca w Krakowie którym często jeżdżę. A o interpretację znaku ustąp pierwszeństwa poprosił jakiś kierujący.
Z jego wywodu wynikało że znak ustąp pierwszeństwa jest po to, że gdyby nie widać było linii prowadzących (np. śnieg i nie wiadomo jakie linie są) czerwony chcący jechać w lewo ma ustąpić temu z lewej. Natomiast czerwony jadący
@lotos10: nie z oznakowaniem, tylko z geometrią ronda. Co to w ogóle jest :D Rozumiem, że tam lewoskręt jest bardzo popularny, skoro na jednym wlocie drogi 376 są dwa pasy, a na drugim tylko jeden.

Wiem, że street view zakłamuje, ale przechyłka też nie wygląda najznakomiciej. -_-
@Wykopaliskasz @wypokowy_expert: Ok, to całkowicie zmienia stan rzeczy. Linia warunkowego zatrzymania wyjaśnia wszystko.
Napisałem bzdury, przepraszam.

Zgadzam się, że to rondo jakieś #!$%@? dziwne.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętasz może który to był odcinek Dworaka? Może się przyda wykopkom.
Może znajdę ten odcinek.


@dzidziaka: Wstawiłem wyżej ten odcinek. Też go pamiętałem. Odcinek 891.

Nie wiem nad czym się zastanawiasz.


@WyjmijKija: Jeśli człowiek boi się zastanawiać, to lepiej niech nie jeździ samochodem. Jest wiele komentarzy, więc temat widocznie wymaga zastanowienia. Nie jest to typowe oznakowanie i typowa geometria ronda. To jest jakaś dziwna wariacja ronda turbinowego, gdzie projektant dostał za zadanie połączyć trzy kierunki o różnych natężeniach ruchu.