Wpis z mikrobloga

gdzie to


@Wloczykij2:
Estakada na skrzyżowaniu Chałubińskiego/Jana Pawła z Alejami Jerozolimskimi w Warszawie. Po prawej widać kawałek Dworca Centralnego. Widok z dachu Centrum Lim.
  • Odpowiedz
@Sceptyk_bez_zdania @dos_badass
Tia, to Warszawa. I jest dosyć spójnie, ale tylko dlatego że nie zaczęto tego jeszcze dogęszczać. Niemniej jednak to pokazuje że stawianie takiego lecorbusierowskiego założenia jak osiedle Emilia czy Za Żelazną Bramą z dużymi odległościami między blokami w centrum miasta to absolutny kretynizm.
Swoją drogą z powodu samej budowy tej estakady to wyburzono dwie dobrze zachowane przedwojenne kamienice
https://www.whitemad.pl/kamienica-burcharda-wielka-nieobecna-warszawskiego-centrum/
https://fotopolska.eu/272653,obiekt.html
A tutaj macie widok z PKiNu w kierunku Ronda ONZ. Ludzie płaczą nad kamienicami wyburzonymi pod budowę Pałacu Kultury mimo że większość była ruinami, kiedy za Gomułki i Gierka pod osiedla to burzono już dobrze zachowane budynki które przetrwały wojnę, a nawet jeśli ich nie burzono to w wielu przypadkach skuwano
Fennrir - @Sceptykbezzdania @dosbadass
Tia, to Warszawa. I jest dosyć spójnie, ale ty...

źródło: Warszawa_Widoki_z_tarasu_Palacu_Kultury_i_Nauki

Pobierz
  • Odpowiedz
Poprawka, kamienica Marszałkowska 41 oczywiście jest przy Placu Zbawiciela, a nie Defilad, powaliło mi się przez ten PKiN, a nie mogę już edytować. W każdym razie wyburzenia kamienic pod coś ciekawszego to można przeżyć, moim zdaniem Pałac Kultury jest architektonicznie więcej wart od przeciętnych czynszówek które stały w jego miejscu (nawet jakby były dobrze zachowane, a w większości nie były). Natomiast wyburzenia kamienic pod jakieś nudne bloczydła jest znacznie bardziej przykre.

  • Odpowiedz