Wpis z mikrobloga

@zakomputerowany jego podejście do spraw to jest typowy narcystyczny chłopski rozum. A podstawowa zasada narcystycznego chłopskiego rozumu jest taka, że trzeba odrzucać dominujące opinie, bo w końcu cały świat, który nie ma dostępu do unikalnego chłopskiego rozumu i bazuje na jakichś faktach, musi się mylić.

Właśnie stąd się biorą szury i onuce. Brak wiedzy, brak umiejętności wnioskowania i wielkie ego są podlewane garstką wyselekcjonowanych informacji. Dziwnym trafem wszyscy ci freethinkerzy myślą to
@camelinthejungle: Patrzę na to jak na rozrywkę, nie rozkminiam naukowo jakie ma podejście czy narcystyczne czy inne. Jak mi nie pasuje to nie oglądam jak np. TVPis. A dziki trener wg. mnie w wielu rzeczach ma rację.
Pewno sposób wyrażania swojej opinii trochę musi być kontrowersyjny, by troszkę narobić szumu i dzięki temu być może ma więcej klientów.
@aegispolis: A czy od Influencerów czy kanałów typowo rozrywkowych wymagamy myślenia naukowego? A jak ktoś na nich mówi, że używają chłopskiego rozumu to nie wydaje mi się, że np, właśnie taki dziki trener został w jakiś sposób skrytykowany. Jego twórczość jest chyba skierowana do osób, które nie sa na co dzień w temacie i on tłumaczy im to na chłopski rozum. Ja bym użył innych słów.
@aleksc: Taka prawda, ja od samego początku obserwuję poczynania wykopków, najchętniej to by ukrainie zrobili gałę z połykiem, a samemu zełenskiemu postawili złoty pomnik w centrum Warszawy xd. Co do ruskich to oni nigdy się nie zmienili, dzikie kacapy z siekierą za pasem.
Problem w tym że tutaj idealnie jest pokazane jak dziecinnie łatwo można wysterować ludzi. Spróbuj skrytykować ukraine to "ty onuco chcesz mieć ruskich na granicy?ile ci płacą?" ja
@mateussz7 no nie wymagamy, ale to ty jego #!$%@? traktujesz poważnie, mimo że wiesz, że jest pewnie fałszywe. Ja wymagam takiego myślenia od siebie i generalnie od każdego, kto miałby przekazywać mi jakiekolwiek informacje.

Jego twórczość jest chyba skierowana do osób, które nie sa na co dzień w temacie i on tłumaczy im to na chłopski rozum


No dokładnie tak, jak mówisz - dezinformuje naiwnych, nie wyedukowanych widzów, ktorzy mu po prostu