Wpis z mikrobloga

@aleksc dziki trener, to pajac który udaje mądrzejszego, niż jest... zalatuje specami z TVP, bo "zna się na wszystkim". Niech wspomni o inwestycji, która promował razem z zaorskim... zarobił kilka milionów, a wszyscy, których nagonił stracili po kilkadziesiąt % tego, co włożyli...
@aleksc: w komentarzach klasyczne zesranie fajnopolaczków którzy w #!$%@? ruskich (słusznym) zagalopowali się tak, że oddali by życie byle by nikt złego słowa nie powiedział na ukrów xD
@camelinthejungle Masz rację, doprecyzuję: chodzi mi o paniczną reakcję wykopków, którzy bez grama logiki zaczęli srać na polskich rolników, którzy widzieli w tym problem, bo sprawa dotyczyła Ukrainy. To już był szczyt wszystkiego.
@aleksc: @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl ogólnie nie wiem czy pamiętacie ale Dziki reklamował niedawno aplikację mpay służącą do płatności bezgotówkowych. Miał za to otrzymać milion akcji tej firmy po kilkanaście groszy za sztukę. Później okazało się że mpay zerwał z Dzikim umowę, a ten tydzień później nagrał film o tym że RZAD ZABIERZE CI GOTÓWKE (ʘʘ)
No kurtyna, nie a to jak podwójne standardy.
@mateussz7 Tak dziwnym trafem zawsze braknie czasu na edukację, a jest na oglądanie godzinami gadających glow. Mam radę - jak brakuje ci czasu, to możesz go oszczędzić między innymi nie ogląjac takich typów, a już będziesz lepiej poinformowany o świecie. Oni tylko dezinformują i dają ci coś do pogadania z kumplami, a nie rzetelny ogląd czegokolwiek.

No i przede wszystkim, o czym wielu tak zapomniało przez ostatnie lata - jeśli nie masz
@aegispolis: Właśnie ludzie mają wybór także w tematach jak np, ekonomia zdrowie itd. Pewne tematy ludzie i tak muszą podejmować jak nie są specjalistami, życiowe decyzje, no i dają się przy tym niestety zastraszać niektórym youtuberom, bo na tym dobrze zarabiają typu kamraty jakiś doktor Zięba dziki trener itp sprzedają jakieś szkolenia .
Ja nie oglądam takich ludzi youtube poza jakimiś podcastai z ciekawymi ludzmi , ale dowiedziałem się o kim
@mateussz7 popularność drącego mordę debila, Jakuba Czarodzieja i innych podobnych wynika z tego samego, z czego bierze się poparcie populistycznych partii politycznych: dają proste odpowiedzi na skomplikowane pytania i proste rozwiązania skomplikowanych problemów.

Problem jest taki, że świat, w którym żyjemy, jest szalenie skomplikowany i wielowątkowy. Większość ludzi nie jest w stanie tej złożoności dostrzegać, a poza tym mają to w dupie. Nikt nie chce słuchać ekspertów, którzy często nie są w
@camelinthejungle: Ludzie szukają szybkiej odpowiedzi i było łatwo, po części jak narzeka na sytuacje w kraju, to wypowiada się też jako przedsiębiorca bo ma chyba takie biznesy, więc nie zawsze kłamie. Ja tam traktuję po części satyrycznie, ale w niektórych sytuacjach może mieć trochę prawdy, wiadomo są lepsi eksperci.
@mateussz7 dobrze już dobrze, dziki trener na pewno jest super i zawsze podaje źródła swoich rewelacji, tak jest. Już się nie oburzaj tak, skoro niby tak ci to obojętne xd

ale trochę rozumiem, kiedyś też sobie napychalem głowę takimi śmieciowymi infomanipulacjami. Może sam z tego wyrosniesz
@aegispolis: Sam sie bulwersujesz xd, umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy braknie ci czasu na edukację. Ja nikogo nie bronię widziałeś mój pierwszy tutaj wpis, napisałem czym jest chłopski rozum i czy można tak o kimś napisać negatywnie czy pozytywnie i dlaczego ludzie oglądają takie kanały, a dlaczego nie szukają wiedzy.