Wpis z mikrobloga

Wykopki mi uświadomiły, że za niedobory zboża w 2022 roku odpowiedzialnie są skupy, a nie rolnicy, którzy sprzedawali zboże do Niemiec i chowali po magazynach windując ceny.
Jedynie jeden rolnik przyznał wprost, że miał możliwość sprzedaży zboża do polskiego młynu lub skupu, który płacił więcej.
Nie winie nikogo za to, że chce zarobić jak najwięcej.
Jednakże skoro dziś rolnicy protestują i domagają się zakazu importu taniego zboża i chcą aby Polacy jedli droższy chleb z pobudek patriotycznych, to w wypadku wystąpienia ponownie niedoborów, ci sami rolnicy będą protestować w sprawie zakazu eksportu do Niemiec za podwójna stawkę i będą sprzedawać taniej tym skupom, które nie będą wywozić zboża.
#ukraina #wojna #polska #rolnictwo
  • 34
@mango2018: Ojejku biedne darmozjady nie mogą spekulować na zbożach, jak mi przykro że nie zdążyli sprzedać na górce cenowej ponad 2 razy wyższej niż rok temu, oj oj biedactwa.
Rolnictwo w Polsce jest uprzywilejowane jak żadne inne.
Nie płacą dochodowego, składki na ubezpieczenie ani emerytalne ani zdrowotne, w dodatku sumarycznie dostają ponad 60 mld dotacji z Polskiego budżetu i UE, to więcej niż dopłaty do zusu na emerytury, 500+ czy wydatki
@BayzedMan
Ja to wiem.
Natomiast dziwi mnie podejście narodu do pewnych spraw.
Gdy Polacy mają jakiś problem z produktem X, to nikomu nie przeszkadza, że ci sami Polacy wykorzystują sytuację i windują ceny, ale jak przedsiębiorcy sprowadzą w końcu tańszy produkt, to afera trują nas z zagranicy a Polak nie ma jak sprzedać.
To chyba jakaś narodowa przypadłość, że Polak to Polaka może dymać bez wazeliny, pod warunkiem, że to Polski penis
na rolnictwie to ty sie znasz jak świnia na gwiazdach. Przeciętny polski rolnik sprzedaje do skupu a ukraińskiego zboża nie powinno w skupach byc, bo miało płynąć dalej. Pomijając już kwestie norm europejskich i warunków transportów pod plandekami zima.


@ciemnienie: Bo akurat na wykopie sami znawcy rolnictwa i wiedzą lepiej ode mnie xDD
I jakie to normy europejskie nie są spełniane? Wiesz wgl choćby co to świadectwo fitosanitarne? I jak się
To jest ukrainiec który na wykopie zajmuje się kierowaniem nastrojów społeczności na takie które są zgodne z ukraińskim interesem. W niektórych sprawach obecnie te interesy są zbieżne, w innych jak rolnictwo nie są stąd szczucie na polskie rolnictwo.


@crespo: Patrz pan niby Ukrainiec a nie wstydzi się na discord zapraszać na głosowy.
To tacy jak ty nigdy nie są wstanie niczego udowodnić, rusku. Idź się połóż krzyżem na polu w żałobie,
Nie jesteś najostrzejszym karandaszem w piórniku. Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Rolnicy mają prawo być źli.


@zrobmy_sobie_rewolucje: Mają prawo to żyć na koszt państwa, nie płacąc przy tym prawie żadnych podatków ze swojej działalności na 2 hektarach xD
Czemu najgłośniej ryczą ci małorolni?
Raptem 5% więcej zbóż w tym roku mamy przez import i zaraz wielkie halo na cały świat xDD
Wiesz wgl choćby co to świadectwo fitosanitarne? I jak się go dostaje?


@BayzedMan: Świadectwo w języku polskim ma rodzaj nijaki więc poprawna forma to "Jak się je dostaje" a nie "Jak się go dostaje". Weryfikować to się możesz pelikanom, którzy nie widzą jak się non stop zdradzasz nienaturalnymi dla osób polskojęzycznych błędami językowymi czy wtopami jak wczorajsza nieznajomość żartów z Sasina.
@ciemnienie: O XDDDDD

na rolnictwie to ty sie znasz jak świnia na gwiazdach.


ZUPEŁNIE TAK JAK POLSCY ROLNICY.

Polska jest w czołówce krajów o największym rozdrobnieniu gospodarstw. Gdyby nie UE i dopłaty to dawno by te małe gospodarstwa popadały.
Jeszcze w tym roku wszedł zielony ład, gdzie małe gospodarstwa dostają tyle, że te średniej wielkości zaczęły na zachodzie strajkować przeciwko.

Komuś opłaca się finansować to warcholstwo, żeby czasem tutaj nie powstał
Pobierz
źródło: XDDDDDDD
@ciemnienie: W skrócie?

Niemiec płaci polskiemu rolnikowi pensję 5-6k żeby #!$%@?ł cały rok jak beduin, ale za to nie ma żadnej konkurencji.

Za to sprawny pracownik na gospodarstwie u Niemca zarobi 15-20k.
PRACOWNIK, a nie GOSPODARZ.
Ojejku biedne darmozjady


@BayzedMan: żeby wysuwać takie opinie to trzeba mieć gówno zamiast mózgu. Mieszkam na wsi, nie żyję z ziemi w odróżnieniu od zdecydowanej większości sąsiadów. Musiałbym mieć #!$%@? pod kopułą, aby tych rolników nazywać darmozjadami. Jedź na wieś i się przekonaj. Zasuwają nawet w niedzielę a dobrze połowa domów jeszcze z eternitem na dachach. Ale rozumiem, że lepiej bronić nieudolnej władzy, niż wyciągnąć głowę z dupy i przestać dzielić