Wpis z mikrobloga

Beka wyznawców nieruchów i wiecznej hossy na betonowym złocie vol 3.

Mam pytanie do bardziej ogarniętych osób. Czy wam też kurniki developerskie jak widzicie je z daleka kojarzą się z tymi inkubatorami z matrixa jak na zdjęciu poniżej?

To upiorne skojarzenie, że jesteśmy hodowani i trzeba #!$%@?ć tyle na własną kapsułę tylko dlatego, że pożyteczni idioci, gdy koniunktura się skończyła i akcja kredytowa jepła dalej z pianą na ryju nakręcają bańkę na nieruchach, mantrując slogany ładnie zaszczepione im przez developerów i interesariuszy do tego stopnia, że można mówić tylko o pretekstach do wzrostu cen nieruchów, a jak piśniesz coś o spadkach to pożyteczni idioci natychmiast cię zlinczują.

Ostatnio jechałem sobie pociągiem i widziałem przez okno osiedle developerskie kurników i z daleka na to patrząc dotarło do mnie jak źle jest. Jak ludzie są hodowlanymi wyrobnikami i jeszcze się cieszą jak głupi do sera, że kupili w końcu tą dziurę w betonowym klocku za równowartość wysysania życia przez wiele lat.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #patodeweloperka #nieruchomosci #kredythipoteczny #gospodarka #ekonomia #inflacja #stopyprocentowe
Pobierz Ynfluencer - Beka  wyznawców nieruchów i wiecznej hossy na betonowym złocie vol 3. 

...
źródło: Screenshot_2023-04-04-13-55-05-817_com.miui.home
  • 7
@Ynfluencer: każdy żyje po swojemu, z tego co rozumiem to ty np. mieszkasz na garnuszku rodziców. Dla mnie to tez abstrakcja w pewnym wieku, ale różne sytuacje życiowe/tolerancje ludzie maja. Moja osobista hierarchia jest taka: garnuszek rodziców <<<<<<<<<<<<<<<<<< wynajem <<< własne mieszkanie
@Ynfluencer: Szeregówki pośrodku niczego to faktycznie kiepskie wyjście, ale z drugiej strony nikt nikogo do niczego nie zmusza. W większości przypadków zakup nieruchomości jest kompromisem. W zależności od możliwości finansowych większym lub mniejszym, ale pewnie się o tym dowiesz jak będziesz miał więcej niż 20 lat i będziesz myślał co dalej robić ze swoim życiem.
@Ynfluencer: idąc w tym duchu to co mają powiedzieć osoby, które w przedszkolu kolorowały kolorowanki z lamborgini i bugatti, a 10 lat później jako pierwszego gruza kupują golfa. Takie jest życie, nie można mieć wszystkiego, a czasem jedyne czego trzeba to święty spokój i kogoś, z kim można taki kurnik kupić i się nim cieszyć.
Zazwyczaj bywa tak, że jak na początku rata to było powiedzmy nawet 35% dochodów rodziny, to