Wpis z mikrobloga

Virgin Orbit zwolniło 85% pracowników

Virgin Orbit nieuchronnie zmierza w kierunku całkowitego zakończenia działalności. Kalifornijska firma znajduje się w katastrofalnej sytuacji finansowej i po tym, jak w ostatnim czasu poszukiwania inwestorów zakończyły się fiaskiem, postanowiła zwolnić 85% własnych pracowników, a stanowiska utrzymało jedynie 100 osób. Spowodowało to, że Virgin Orbit zawiesiło wszystkie operacje na czas nieokreślony.

Przypomnijmy, kłopoty spółki rozpoczęły się po porażce styczniowej misji rakiety LauncherOne z Wielkiej Brytanii. 15 marca Virgin Orbit wstrzymało działalność na tydzień, aby znaleźć niezbędne fundusze do dalszego funkcjonowania, a większość pracowników została odesłana na bezpłatne urlopy.

Co ciekawe, jeszcze parę dni temu wydawało się, że Virgin Orbit przetrwa te finansowe perypetie. W spółkę, której założycielem jest miliarder Richard Branson, aż do 200 milionów dolarów miał zainwestować Matthew Brown. Choć pracownicy zdążyli powrócić z bezpłatnych urlopów, ostatecznie transakcja ta nie doszła do skutku.

#kosmogadka - tag do śledzenia

#kosmos #virginorbit #rakiety #technologia #nauka #zainteresowania #astronautyka
elektryk91 - Virgin Orbit zwolniło 85% pracowników

Virgin Orbit nieuchronnie zmierza...

źródło: Virgin-Orbit-44-scaled

Pobierz
  • 19
No szkoda, że NASA daje tylko Muskowi, a europejska agencja na wywalone jajca.


@dziacha: szkoda, że strzelanie rakietami z samolotów jest po prostu bez sensu. Poziomy start wnosi bardzo dużo komplikacji, a zysk z wystrzelenia rakiety na pułapie 10 km tego nie rekompensuje.
może bardziej niż nie udanego testu, padli ofiarą SVB i Credit Suisse. Czyli inwestorzy weryfikują gdzie mają swoje akatywa i co gorętsze głowy wyciągają kasę ASAP i szukają bezpieczniejszej przystani.


@JaroSubaru82: padli ofiarą słabej sensowności całego przedsięwzięcia - rynek małych rakiet się bardzo zagęścił, a start z samolotu jest bardziej balastem niż zaletą.
@wipok: kurczę, nie wiem czemu wydawało mi się że już kiedyś coś wysłali - a tymczasem to była dopiero pierwsza próba... Cóż, narobiło się tych mikrorakiet to się człowiek gubi.
Zawsze lubiłem Bransona za upór i mu kibicowałem, ale niestety strzelanie rakietami z samolotu nie ma żadnej przyszłości.