Wpis z mikrobloga

@HubertOlkowski: Poszedł w walki a obecnie ma kontuzje, Gale Freakfightów w 2023 też chyba nie sprzedają się już tak dobrze jak rok temu, poza tym na pewno nie będą tak często bo był przesyt. Co mu zostało ? chyba żyć z tego co zarobił a leasing na pewno z 7-10k miesięcznie.
@HubertOlkowski: A tego to nie mam pojęcia. Dla każdego biznesu wygląda to trochę inaczej, więc nie wiem co daje to Trombalskiemu, lecz się domyślam - korzyści, skoro zrezygnował JDG, ale chociażby sam ZUS którego nie trzeba opłacać jeśli spełnisz kilka warunków.

A co ciekawsze to jest totalnie śmieszne. Taka sytuacja:

Masz Spółkę, przykładowo budujecie domy, wynajmujesz koparkę gość Ci wystawia fakturę za wynajem takiej koparki przykładowo 50k, wasz kapitał zakładowy to
bo zamiast dochodowego 19% masz CIT 9% i nie musisz płacić Zusu


@Hagis6: Płaci się zus jak się jest jedynym wspólnikiem a tromba jest, co do dochodowego to CIT ma dwie stawki 19% i 9%
A podatek dochodowy i tak musi zapłacić jako osoba zatrudniona w spółce od pieniędzy które dostaje od spółki, więc de facto może być podwójnie opodatkowany przez to

Nieopłacona faktura i co teraz? Jedyne z czego Was
@mirasKo-Kalwario:

Trochę to wygląda tak że albo tromba też chciał mieć wielką firmę albo ktoś mu #!$%@? doradził, ten się napalił no i ma teraz spółkę, dodatkowo księgowość w spółce jest dużo droższa niż w JDG i jest obowiązkowa bo trzeba więcej formalności dopełniać.


Zgadza się, zdecydowanie jest to droższe, co do reszty - możesz mieć rację, dobrze, że to dopowiedziałeś :) Opisałem tylko to co sam wiedziałem, a co dzień