Wpis z mikrobloga

Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilkanaście aut jadących środkowym pasem (nie wyprzedzają, nie ma zjazdu niedaleko)

Jak mijam takiego prawym pasem to nawet mu się w głowie lampka nie zaświeci "hmm chyba coś jest nie tak"

Dla nich panuje jakaś niepisana zasada typu "prawy pas to lawa"?

#motoryzacja #drogi #prawojazdy
ultraknur3001 - Co parę dni jeżdżę 3 pasmową ekspresówką i za każdym razem mijam kilk...

źródło: obraz

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
3 pasmową ekspresówką

a wyprzedzasz prawym?


@Horvath: To teraz uświadom wszystkich, co nieprawidłowego jest w tym manewrze. I jeszcze wyjaśnij, czemu w Polsce nie obowiązuje ruch prawostronny.

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
  • Odpowiedz
@ultraknur3001: bo regułą w Polsce jest to że prawy pas za chwilę się skończy bo jest do skrętu/zjazdu, jest na nim #!$%@? pełno studzienek, ewentualnie jadą tiry. Siłą rzeczy trzeba się przyzwyczaić że „bezproblemowa” jazda na autopilocie to tylko na środkowym
  • Odpowiedz
@darek-jg: @robertx studzienki? na ekspresówkach? dobrze sie czujecie? :D ma obwo 3miasta
jest takie piękne miejsce


i często gęsto pusto po horyzont na prawym a wszyscy i tak cisną środkiem. Kiedyś nawet próbowałem zwracać uwagę tym baranom ale po czasie mi się odechciało.
  • Odpowiedz
@ultraknur3001: bo ludzie to debile. Jadą środkowym, bo prawy pas zniknie za 10 kilometrów, albo na horyzoncie widzą na nim ciężarówkę i przerośnie ich ponowna zmiana pasa ruchu. I później mamy sytuację, gdy środkowy pas jedzie np. 100 km/h, a cała reszta (zarówno jadący 120, jak i 180) walczą o miejsce na lewym pasie.
  • Odpowiedz
@ultraknur3001: ostatnio przejechałem ponad 400km na jeden raz autostradą i po 8 wyprzedzonych prawym przestalem liczyć. Jeden typek w Hyundai jak go wyprzedziłem prawym po minucie musiał mnie wyprzedzić i #!$%@? się znowu na środkowy, więc drugi raz go wyprzedziłem prawym XD drugi typek w Audi którego wyprzedziłem prawym przyspieszył i trzymał się blisko mnie na środkowym pasie gdy ja byłem na prawym, gdy zbliżałem się do ciężarówki i chciałem
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: No jadą, na dwupasmowej autostradzie też jadą, ale jak jest przestrzeń czy pusto to się zjeżdża z środkowego czy lewego. Potem robią się sytuacje że masz gagatka który ledwo do 105 czy 110 dociągnął i on tylko i wyłącznie środkowym jedzie. Chociaż z mojego doświadczenia to zazwyczaj dostawczaki z zabudowaną paką są najbardziej leniwi do zmiany pasa.
  • Odpowiedz