Wpis z mikrobloga

Mieszkanie w Neapolu 70 metrów za 235 k. U mnie w małej mieścinie na zadupiu z malejącą populacją takie mieszkanie wystawiliby za 375 k i jeszcze debile Polaczki rzuciłyby się na to z wywalonym jęzorem, a jak ktoś by zakwestionował sens tego to wyzywaliby go od debili i jak wytresowane małpy rzucali gotowcami z artykułów developerskich i ekspertów od lobby developerskiego. Tak niestety się dyma Polaków: https://www.idealista.it/pl/immobile/25939972/

#nieruchomosci #inwestycje #pieniadze #kredytyhipoteczne #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #patodeweloperka #polactwo #patologia #patodeweloperka #takaprawda #gospodarka #ekonomia
  • 93
@good każde sensowne mieszkanie w Polsce kosztuje ponad 10k za metr. to prawie 2 średnie pensje. jest bardzo drogo, chyba że mówimy o mieszkaniach na zadupiu które za parę lat całkiem stracą wartość
@Ynfluencer: Ale w Polsce również w regionach mniej atrakcyjnych zapłacisz dużo mniej za mieszkanie. Np. podlaskie, kujawsko-pomorskie. W takim Białymstoku czy Bydgoszczy spokojnie znajdziesz mieszkanie za 4-5k/m2 (i to nie w piwnicy).
Nawet najgorszy skansen we Włoszech na południu jest 1000 razy fajniejszy niż w Polsce najlepsza miejscowość.

takie mieszkanie wystawiliby za 375 k i jeszcze debile Polaczki rzuciłyby się na to z wywalonym jęzorem, a jak ktoś by zakwestionował sens tego to wyzywaliby go od debili i jak wytresowane małpy rzucali

Marudzę nad głupota Polaków. Moje miasto to zadupie, które straciło 10 procent populac

Kurde, kultyści nieruchów mnie atakują. Pomodliliscie się już do
W tej Polsce?


@Ynfluencer: Nie słyszałem żeby w Polsce całe miasta tonęły w śmieciach, bo mafia trzyma łapy na gospodarce odpadami.
Daj adres tej super nieruchomości w Neapolu. Chętnie obejrzę okolicę
@NieBendePrasowac: A ja nie ogarniam dlaczego tak bardzo, tak w #!$%@? zależy wam wszystkim, żeby być kilkadziesiąt, kilkaset k w plecy i przepłacić za coś.

No nigdy nie widziałem, żeby ktoś chciał wypieprzyć tyle ciężko zarobionej kasy na darmo.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co wam w głowach siedzi.
po co ci dom w zimie? Musisz go tylko grzać,


@bradiaga: A mieszkania w bloku nie trzeba grzać? XDDD
Za ogrzewanie w moim domu 160m2 płacę mniej niż za ogrzewanie 50m2 mieszkania w bloku.

Przeciętny dom jest większy od przeciętnego mieszkania. Masz więc więcej miejsca na swoje zajęcia, a nie kisisz się w malutkim mieszkaniu.

No i można wyjść do ogrodu nawet zimą. Serio. Tego nikt nie sprawdza ( ͡°
@mayek ale bzdury xD mieszkałem w domu i wiem jak jest z grzaniem, od kiedy mieszkam w mieście praktycznie nie grzeje i mam ciepło. Nie wiem jak ty to robisz, ale pewnie nigdy nie mieszkałeś w nowym budownictwie w mieście. 50 metrów jest dla pary akurat, dom to tylko dodatkowe koszty i problem. 160 metrów do spoko jakbym chciał tam otworzyć magazyn. w zimę wychodzę z mieszkania i mam obok sauny, basen,
ale bzdury xD mieszkałem w domu i wiem jak jest z grzaniem,


@bradiaga: Mieszkałeś w starym struclu na wsi. Nowy dom, dobrze ocieplony nie wymaga dużo grzania.
2 lata temu płaciłem za prąd, grzanie wody i ogrzewanie domu 3800 zł rocznie, czyli średnio nieco ponad 300 zł miesięcznie. Pokaż mi mieszkanie w którym grzanie, ciepła woda i prąd tyle kosztują.
Teraz mam panele, więc trudno mi powiedzieć ile bym płacił, ale
@mayek dla mnie bez sensu, dom to uwiązanie, mieszkanie można łatwo sprzedać lub wynająć. Nie kłócę się o ogrzewanie, ale odkąd mieszkam w mieszkaniu nie było mi nigdy zimno, a prawie nie grzeje, w domu zwykle ciągle trzeba ładować węgiel lub płacić ogromne koszta za instalacje. Różnica jest też taka, że wychodzi się z mieszkania i masz wszędzie blisko, wychodząc z domu masz tylko ogród z którego można sensownie korzystać tylko może
północ jest astronomicznie droga


@Dusk_Forest77: może kiedyś, teraz już nie. Turyn, średnia cena metra kwadratowego 9k PLN. Mediolan jest niby droższy, ale znacznie mniejszy od Warszawy i z budowaną piątą linią metra (a nie drugą), znajdziesz z rozsądnym dojazdem metrem do centrum za 3k ojro spokojnie. A to i tak najdroższe miasto poza turystycznymi Disneylandami. Włoscy inwestorzy nie rzucają się na kupowanie? No trzeba zapłacić 9% podatku od kupna drugiego i
w domu zwykle ciągle trzeba ładować węgiel


@bradiaga: Przecież ja nie piszę o domu z piecem węglowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zamierzam dyskutować o wyższości mieszkania w bloku czy mieszkaniu, bo to indywidualna sprawa.
Lecz nie o tym jest nasza rozmowa. Rozmawialiśmy o ogrzewaniu, więc wyjaśniam: cała praca przy ogrzewaniu mojego domu to wciśnięcie guzika jesienią. Nic więcej nie robię.
@mayek no ale i tak jak podliczysz koszty instalacji to wyjdzie dużo drożej niż ogrzewanie miejskie. Chociaż jakbym chciał na pewno mieszkać w Polsce i zakładać tu rodzinę to może dom ma jakiś sens
no ale i tak jak podliczysz koszty instalacji to wyjdzie dużo drożej niż ogrzewanie miejskie.


@bradiaga: Mówimy o mieszkaniu i domu o podobnych powierzchniach? Jeśli tak, to budowa domu 150 m2 nie jest droższa od mieszkania 150 m2. Nie rozumiem więc tego "dużo drożej".
Mały domek 60-80 m2 spokojnie możesz ogrzać klimakonwektorami. Większy dom małą pompą ciepła za 10-15k.
Piszesz tak jakby w mieszkaniu nie były potrzebne instalacje