Wpis z mikrobloga

Mieszkanie w Neapolu 70 metrów za 235 k. U mnie w małej mieścinie na zadupiu z malejącą populacją takie mieszkanie wystawiliby za 375 k i jeszcze debile Polaczki rzuciłyby się na to z wywalonym jęzorem, a jak ktoś by zakwestionował sens tego to wyzywaliby go od debili i jak wytresowane małpy rzucali gotowcami z artykułów developerskich i ekspertów od lobby developerskiego. Tak niestety się dyma Polaków: https://www.idealista.it/pl/immobile/25939972/

#nieruchomosci #inwestycje #pieniadze #kredytyhipoteczne #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #patodeweloperka #polactwo #patologia #patodeweloperka #takaprawda #gospodarka #ekonomia
  • 93
  • Odpowiedz
@T4_LOVER: A nie chcą nadejść wyłącznie przez kultystów, sektę i bańkę, więc dlatego każdy kto kupił został naciągnięty na kilkadziesiąt, kilkaset k nadwyżki spekulacyjnej, której już nie odzyska.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: ale oni to wiedza. Gdy ja kupowalem mieszkanie 2 lata temu, to wiedzialem, ze prawdopodobnie kupuje na gorce. Ale co mialem zrobic? Mialem 28 lat, mieszkalem w zyciu w 4 roznych wynajmowanych mieszkaniach i juz mialem dosyc, chcialem osiasc w jednym miejscu, urzadzic mieszkanie po swojemu. Moglbym mieszkac z rodzicami, bo maja nowy, pietrowy dom na obrzezach miasta bedacego stolica wojewodztwa, ale nie chcialem sobie tego robic. Przez te
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: ale #!$%@? typie, jedź do Neapolu i zobacz jak tam ludzie żyją, jakie tam są mieszkania. Nie wspomnę, że miasto jest zasypane śmieciami, bo mafia trzyma tam na tym łapę. Byłem tam kilka dni tuz przed pandemią, każde wojewódzkie miasto w Polsce lepiej wypada niż Neapol.
  • Odpowiedz
każdy kto kupił został naciągnięty na kilkadziesiąt, kilkaset k nadwyżki spekulacyjnej, której już nie odzyska.


@Ynfluencer: i posiada własne mieszkanie. A ty posiadasz?
  • Odpowiedz
@Ynfluencer

Przecież jak tam się zatrzęsie to ofiar będzie więcej niż w ostatnim takim wydarzeniu w Turcji, a ryzyko jest bardzo duże. Nie zdziwię się jeśli liczba ofiar przekroczyłaby z 300 tysięcy. Niemal całe miasto wpisane na tysiące różnych list zabytkowych i historycznych co uniemożliwia jakąkolwiek sensowną ochrone jeśli nadejdzie najgorsze. Dodaj do tego korupcje i niechlujstwo, a masz gotowy przepis na katastrofe stulecia w Europie. Ale wiadomo, jakoś to będzie,
konto_obserwacyjne - @Ynfluencer

Przecież jak tam się zatrzęsie to ofiar będzie więc...

źródło: temp_file.png7733346839926832165

Pobierz
  • Odpowiedz
kupno domu we Włoszech na południu jest dużo sensowniejszy niz budowa domu w Polsce. W Polsce z domu możesz w pełni korzystać tylko przez mniejsza część roku jak jest ciepło, reszta roku jest gorsza niż życie w mieszkaniu. We Włoszech dużo taniej i pogoda dużo lepsza, mniej depresyjne środowisko. Warunek to praca zdalna żeby to miało sens.
  • Odpowiedz
@Pompejusz mówię o domu na prowincji włoskiej, nie w Neapolu. Wiadomo że taka nieruchomość nie jest do inwestycji, ale do życia idealne. Ja planuję skorzystać w Polsce z kredytu 2 % bardziej jako inwestycja, a potem jak nabiore doświadczenia zawodowego kupić dom na włoskiej prowincji i pracować zdalnie.
  • Odpowiedz
@bradiaga: Ja bardzo chciałbym tak zrobić, bo jestem zauroczony Włochami, nawet południem, ale jest problem. Jak tam pierwszy raz pojechałem to te temperatury są za wysokie dla mojego organizmu. Myślałem, że do szpitala będę musiał trafić. No, ale jeśli chodzi o piękno, atrakcyjność miejsca, ciekawe doświadczenia to może Polska jest bezpieczniejsza, ale do Neapolu nie ma podejścia. Tam się czuje, że się żyje. Tu jest taki marazm, że masakra.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer to nie problem - kupujesz dom z ogrodem, remontuejsz koszt ok 200k PLN, urządzasz go jak chcesz z klimatyzacją, w najgorsze upały siedzisz w pokoju i pracujesz, a po pracy masz piękne życie. Dla porównania w Polsce po pracy możesz co najwyżej skoczyć z okna xD
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: moim zdaniem mieszkania w polsce sa smiesznie tanie. Wiekszosc osob ktore znam ma mieszkanie, niektorzy juz skonczyli splacac kredyty, a jestem przed 30 - w wiekszym niemieckim miescie zarabiajac srednia krajowa nie dostaniesz nawet kredytu na kawalerke. Wynajem jest drogi, to fakt, ale sam koszt mieszkania (nie mowie tutaj o koszcie kredytu ale samej kwocie zakupu nieruchomosci) jest bardzo niski. Problem raczej polega na tym, ze w polsce wszyscy
  • Odpowiedz
@bradiaga: Tak, ale mimo wszystko co po tych pięknych, urokliwych terenach jak trzeba siedzieć w pokoju z klimą. Nie dla mnie ten obszar, ale przygnębiająca, depresyjna Bolanda też nie.

Widzę, że tu w kółko mantrują o mafii, a w Polsce co? Bezpiecznie jest? W Polsce łatwo o #!$%@? od dresów ze skutkiem śmiertelnym.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer ostatnio widziałem jak kanar wali gazem pieprzowym w autobusie. Wolę włoska mafię, która ma mnie w dupie, tak samo jak ja ich. Zauważyłem że za granicą łatwiej mi nawiązywać znajomości niż w Polsce, tu jest jakaś taka atomsfera wroga i nieprzyjemna.

A tak btw to kończysz pracę o 16 wsiadasz na motor i wracasz o północy jeżdżąc po południowym wybrzeżu, możesz uprawiać w ogrodzie własne warzywa cały rok. Ja nie
  • Odpowiedz