Wpis z mikrobloga

Z jednej strony prawda, z drugiej najczęściej takie hasła powtarzają ludzie, którzy nic pożytecznego w życiu sami nie zrobili.
Duma z koloru skóry, pochodzenia itp. jest bezsensowna.

Fajnie przypisuje się sobie zasługi innych, ale za błędy już nikt nie chce brać odpowiedzialności a nie ma żadnych przodków bez winy.
Przykład i tych białych co wprowadzili niewolnictwo, i tych "drugich" co swoich ludzi sprzedawali za perkal i koraliki ( ͡°( ͡
biali wprowadzili niewolnictwo xD


@frutson: Oczywiście, że nie.
to tylko skrót myślowy na potrzeby czarno-białego kontekstu mojego gównowpisu i całej narracji tej niemożebnie uciemiężonej strony obecnego świata.
@niochland: ci wielcy Saksoni 1500 lat temu uciekali z nad wisły bo nie byli wstanie poradzić sobie ze zmianą klimatu a rolnikami w przeciwieństwie do Słowian byli marnymi, 1000 lat temu nie byli wstanie podbijać słowiańskich grodów, z małymi plemionami jak wileci czy odrobyci męczyli się całymi dziesiątkami lat, pod Niemcza był sam cesarz Henryk i obsral zbroje. Polacy, słowianie dali wkład w wielu aspektach kultury i cywilizacji europejskiej. Murzyn nawet
@xfin: nie nikt nie przypisuje sobie dokonań innych, tylko pokazuje że bycie białym to nie jest coś złego co usilnie starają się pokazać niektóre osoby o bardzo lewicowych poglądach.
2 lata temu było głośno o szkoleniu które twierdziło że należy być mniej białym, bo bycie białym to pewne złe cechy z którymi należy walczyć.
Trafiam na taki pozywytny-rasizm dość często w internecie.
Ale biały nie ma prawa się odezwać bo rasizm.
@xfin: niestety najczęściej jest tak, że ludzie którzy nie mają się czym "pochwalić" przypisują sobie zasługi innych lub szukają w sobie jakiejkolwiek wartości in plus. Miałem takiego ziomka, który odnosił porażki na każdej płaszczyźnie m.in. towarzyskiej, zawodowej, więc czym się chełpił? Tym, że ma 190cm wzrostu - dosłownie podchodził do tego tak jakby sam na to ciężką pracą zasłużył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xfin: niby dlaczego duma z pochodzenia jest bezsensowna? Może żałosne jest wtedy kiedy to jedyne "osiągnięcie" w życiu i ktoś się tym przechwala. Ale jakby tak myśleć, że możesz być dumnym tylko z siebie to też mi się to kłóci. Ze swojego ojca nie możesz być dumny bo to nie twój sukces, albo z dziecka? Ja tam jestem dumny, że jednak pochodzę z dość niezłego, europejskiego kraju niż z jakiegoś zadupia.
tylko dziś biali płacą podatki na czyszczenie i ochronę zabytków i kultury. Czy czarni robią chociaż tyle? Robią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@smallboobslover: Jeśli pracują ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Btw. I see what you did there ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°