Wpis z mikrobloga

dokładnie tak jest, dziękuję białym (czyli Anglosasom i Saksonom), że wybudowali cywilizację


@niochland: szkoda że Benjamin Franklin nie powiedział, że wszyscy poza anglosasami są ogórkami, bo byś teraz pewnie wisiał przyczepiony do sufitu szklarni
  • Odpowiedz
Co ciekawe, handel ludźmi później się zaczął po reformacji i porzuceniu katolicyzmu. Państwa protestanckie ludźmi handlowały na większą skalę, katolickie niezbyt, lub na znacznie mniejszą skalę.


@GhorgorBej: masz jakieś dane na ten temat? Bo z tego co pamiętam, poziom niewolnictwa w portugalskiej Brazylii wciąga nosem to, co działo się w USA.
  • Odpowiedz
@KochamKoniki: tak ale ja odpowiadałem na komentarz, a nie obrazek. A sama kartka to pewnie odpowiedź na opinie jakoby to za całym złem świata stał biały człowiek, więc nie sądzę by ktoś był zakompleksiony czy też megalomanem, ale to już nieważne xd
  • Odpowiedz
Ale to czarni sprzedawali czarnych i bialym.


@pocieszny21: Dokładnie to napisałem - biały zły bo w Afryce sprzedawali swoich własnych pobratymców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale to nie biali wprowadzili niewolnictwo, ono istniało na całym świecie, niezależnie od rasy czy koloru skóry.

@Glikol_Propylenowy: zgadzam się. Wyjaśniłem już wyżej, bardziej chodziło mi o przedstawienie tego jak jest to ukazywane.

co, zabolała prawda xd

@Nerlo_ajcats: no z
  • Odpowiedz
, z drugiej najczęściej takie hasła powtarzają ludzie, którzy nic pożytecznego w życiu sami nie zrobili


@xfin: tak jak ty tym postem

xD
  • Odpowiedz
2 lata temu było głośno o szkoleniu które twierdziło że należy być mniej białym, bo bycie białym to pewne złe cechy z którymi należy walczyć.


@KosmicznyNalesnik: ale to są jakieś takie naprawdę skrajne i niefajne przypadki, o których słyszę raz na kilka tygodni, a memy, wpisy czy obrazki takie jak ten dot. "white pride" widzę kilka razy dziennie, jak na moje to tu są silne #urojeniaprawakoidalne
  • Odpowiedz
zgadzam się. Wyjaśniłem już wyżej, bardziej chodziło mi o przedstawienie tego jak jest to ukazywane.


@xfin: To nie powielaj kłamliwych, szkodliwych lewackich bzdur. Polskie obozy koncentracyjne też były, bo jest to tak ukazywane w zachodnich mediach?
  • Odpowiedz