Wpis z mikrobloga

@wariacina_z_bogucina nie musisz znać wszystkich po prostu jak są wymagania w ogłoszeniu to nie wziąłem ich z sufitu tylko takiego człowieka potrzeba w projekcie więc po co CV składają ludzie którzy nie potrafią opowiedzieć nic o pierwszym zagadnieniu z ogłoszenia
@Slavcel: im słabszy kandydat tym drożej sie wycenia, a jak po swojej weryfikacji technicznej dostaje kontroferte to leci płakać na wykop że na rynku nie ma ofert dla juniorów albo wymagają znajomości czarnej magii..
@wariacina_z_bogucina: nie chce nic mówić ale bez springa w javie to możesz robić zadanie domowe w liceum albo projekt na studia.. to chyba oczywiste że rekrutując się do PRACY umie się PRACOWAĆ i na pythona zna się django albo tornado, na javascript reacta albo angulara itp. nie musi być to znajomośc dokumentacji na pamięć ale podstawy musisz znać
tak wygląda własnie produkcja "magistrów inzynierów informatyki" w tym kraju, każdy ma papier
@bruuh od 2 miesięcy szukam pracy w Javie. Projekty są, jeden za kilka miesięcy będzie komercyjny, nawet już mam pierwszych klientów na abonament. Chcę minimalną, bo nie potrzebuje pieniędzy. Koledzy z it mówili, ze z moim Cv powinno się udać. Tymczasem rzeczywistość: ogłoszenie entry lvl - przynajmniej 1 rok doświadczenia, junior lvl - 1-3 lata doświadczenia. W 80% ogłoszeń wymagają skończonych już studiów. Miałem 2 rozmowy, na jednej nie przeszedłem dalej, mimo,
@Cineczeq: w ogłoszeniach się tak pisze żeby zniechęcić słaby materiał bo CV jest sporo i większość to po prostu marnowanie czasu, jak mam w tygodniu 4 rekrutacje to jest dzień mojej pracy z głowy, a tanie to to nie jest bo rekrutacje prowadzą tylko seniorzy. niektóre rekrutacje miałem ochote skończyć po 5 minutach jak mam przed sobą CV typa i jade po kolei i on nic nie wie a nasmarował tam
@bruuh: No to wysłałem około 200 cv z czego miałem 2 rozmowy. Jedynym wyjściem z tego jakim widzę to właśnie potraktować ten mój projekt komerycjny jako startup, znaleźć przynajmniej 10 klientów i może wtedy to wpisać jako doświadczenie komerycjne. No bo bez tego to mam wrażenie, że patrzą na mnie jak na jakiegoś śmiecia. xd
@Cineczeq: teraz jest taki syf również w innych branżach, nie tylko IT. Zrób tak jak piszesz z tym startupem, ja też od 3 miesięcy siedzę nad projektem (strona i zarazem biznes) i #!$%@? sobie to jakoś ładnie w CVkę, może trochę podkoloruje xd
@Cineczeq: a co do tego że patrzą na ciebie jak śmiecia to daj spokój, bo to jakaś tragedia jest. Szukam już dłuuugo pracy i ciągle odpadam przez brak doświadczenia/brak możliwości pracy stale 8-16 (studia). W te 9 miesięcy moja pewność siebie się wyzerowała i czuję się jak największy debil i śmieć. Rekruterzy to są #!$%@? krwiożercze bestie xD

Ile razy zostałem zghostowany po np. 10h poświęconych na zadania i rozmowy to
@wariacina_z_bogucina: również zauważyłem, że próg wejścia zwiększył się, prawda, poza tym pomimo dużego zapotrzebowania to takich chłopów po bootcampach itd. jest od groma i nic dziwnego że pracodawca sobie ma ochotę wybrać bardziej zaawansowanego juniora zamiast płacić niewiele mniej kosztem niańczenia go przez zespół
od 2 miesięcy szukam pracy w Javie. Projekty są, jeden za kilka miesięcy będzie komercyjny, nawet już mam pierwszych klientów na abonament.


@Cineczeq: A może ty jesteś jakiś upośledzony podczas rozmów kwalifikacyjnych i odstraszasz od siebie rekruterów?

I to w końcu masz firmę i zatrudniasz ludzi czy szukasz od 2 miesięcy pracy w Javie? xDDD