Wpis z mikrobloga

@KryKry: architekt xD od 5 miesięcy użeram się z typem który nie potrafi w programie odpowiednio ustawić ścian i okien a co dopiero rozplanowac media czy umeblowanie, uważaj bardzo kogo bierzesz bo to bardziej leniwe niż urzednicy
@KryKry: płaciłem 100zl za metr 5 lat temu i to było tanio u architekt z dyplomem ale bez porfolio po jakiejś tam znajomosci, ona ogarniała wszystko z zamówieniami, kontrolą prac itd; spokojnie mogłem zapłacić za to i 150, strzelam ze teraz to 300 żetonów na luzie z takim zakresem.
@KryKry: mi jeden przereklamowany w necie za 100m2 proponował ok. 22tys.zł. Znalazłem ostatecznie Architekta za połowę tej kwoty i robota zrobiona wcześniej niż u ten przehajpowany straszył( btw, miał jakiś uraz do urzędów, ciągle straszył jaka tam patologia się dzieje, tak się składa że też często mam do czynienia z administracją budowlaną i nie jest wcale tak strasznie). Podejrzewam, że są tacy co 400-500zł się cenią, kiedyś jakiś Miras pisał o
@KryKry: większość tych architektów, to są laski po szkółkach które ogarniają program do wizualizacji i #!$%@?ą aranżacje z szablonów, sprzedając frajerom ładne obrazki, które niekoniecznie są funkcjonalne.
Dobrych architektów jest mało, ciężko znaleźć takiego który naprawdę się zna na robocie. Jak chcesz dobrze to i tak musisz przypilnować każdej pierdoły.

Można też robić projekt łazienki w dobrym salonie łazienkowym, gdzie na miejscu masz materiały które sobie obejrzysz, kuchnie u kogoś kto
@KryKry: są odklejency, tu się zgadzam. Trzeba poszukać a da się wyrwać kogoś sensownego za 50zl z metra. Wiem bo przerabiałem temat 3 tygodnie temu. Oczywiście ból dooopy wielkich architektów jest ogromny gdy ktoś powie że zrobi poniżej 100 xD
@KryKry dalem w styczniu 130zl z metra za swojego, aktywny pomocny do czasu wplacenia ostatniej transzy, no i na koniec sie #!$%@? ze nie biore od jego dostawcow tylko na wlasna reke, no ale jak mam placic 55k za meble od jego stolarza albo 45 z wolnego rynku...

6/10 - mimo wszytsko warto ale nie daj sobie wciskac tego co ci powie.
do czasu wplacenia ostatniej transzy


@golomb13: Jakie to jest #!$%@? przykre, niezależnie od branży. Jak zapłacisz to już jesteś w oczach takich fachowców frajerem do #!$%@? - najlepiej płacić po robocie, ale to znowu ten sam fachowiec będzie skowyczał że tak nie można i on musi z czegoś żyć i zaliczkowanie/etapowanie.
większość tych architektów, to są laski po szkółkach które ogarniają program do wizualizacji i #!$%@?ą aranżacje z szablonów, sprzedając frajerom ładne obrazki, które niekoniecznie są funkcjonalne.


@mookie: pochwal się jak pięknie Ty się urządziłeś, pokaż wszystkim jak przechytrzyłeś te julki po szkółkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)