Wpis z mikrobloga

Jadę sobie grochowską, 3 pasy, na tempomacie tradycyjnie 55 km/h.
Dojeżdżam do autobusu, który zatrzymał się obok przystanku, więc wrzucam kierunek i zmieniam pas.
Za mną dokładnie to samo robi BMW, które #!$%@? ze 100-120 km/h. Zaczyna trąbić i mrugać światłami, bo mu... nie wiem w sumie co? Zajechałem mu drogę, wymusiłem pierwszeństwo?

#!$%@?, czy ludzie #!$%@?ący po mieście myślą, że są ponad prawem? Że jak on #!$%@?, to ja mam mu ustępować? WTF?

#polskiedrogi #motoryzacja #samochody #patologiazmiasta #warszawa
  • 15
@pokpok:
Jadę sobie grochowską, 3 pasy, na tempomacie tradycyjnie 100 km/h.
Mam pusty pas, więc lecę spokojnie.
Jakiś typ w Sejczento wjeżdża przede mnie nie patrząc na nic. Hamuję spokojnie, ale trąbię i mrugam światłami żeby się dziadek obudził i ogarnął, że kierunkowskaz nie daje mu pierwszeństwa.

#!$%@?, czy ludzie zmieniający pasy myślą, że są ponad prawem? Że jak on ma kierunek, to ja mam mu ustępować? WTF?
wystarczy kamerka na przód, biegły ustali prędkość na podstawie zniszczeń


@ChristianHorner: Co jaka prędkość? Nawet jeżeli ktoś jedzie za szybko, to nie upoważnia Cie do zajeżdżania mu drogi po włączeniu kierunkowskazu. Po to masz lusterka. W razie kolizji tłumaczenie, że jechał za szybko nic by nie dało.
Zmieniając pas ruchu musisz ustąpić znajdującym się na nim kierowcom, zapamiętaj to zanim doprowadzisz do kolizji, a nie bawisz się w biegłych i kamerki.
przeczytaj post opa jeszcze raz. dwa samochody wykonują ten sam manewr jednocześnie, jeden poprawnie, drugi przekraczając dwukrotnie prędkość. Been there, done that


@ChristianHorner: A co on ma radar w oczach? Skąd ta dwukrotna prędkość, może on leciał te 55km/h, a BMW 70km/h, nawet jakby leciał te dwukrotnie więcej, to nie jest argument, żeby mu wymuszać, czy to takie trudne?

Tak samo masz z wyprzedzaniem, ktoś za tobą zacznie wyprzedzać to Ty
@DRESIARZZ:

>Dlaczego uważasz, że jak ktoś przekroczy prędkość to z automatu źle wykonuje manewr


dalej nie rozumiesz i walczysz z jakimiś chochołami - wszystko się rozbija o różnicę prędkości i moment rozpoczęcia manewru. skąd wiesz że op wymusił? byłeś tam, widziałeś? kto pierwszy rozpoczął manewr? ja tego nie wiem i może op wymusił, a może trafił na pospolitego wieśniaka w bmw. zrozum jedno - jeżeli mamy dwa samochody jadące z maksymalną