Wpis z mikrobloga

Siedzę i myślę że dobre #oscary skończyły się na tą chwilę w 2015 roku.
Dla przypomnienia, doskonały Birdman wygrywa z genialnym Whiplash i Grand Budapest Hotel. Potem już niestety równia pochyła, klątwa Spotlight gdzie nudny gniot rozgniata tak dobre filmy jak: Most Szpiegów, Pokój, Brooklyn, Max Max.
Potem było jeszcze gorzej, 2016r - dno Moonlight zjada na obiad Aż do piekła, Ukryte działania.
W 2018 Kształt wody deklasuje, nie wiem jakim prawem Trzy billboardy za Ebbing, Missouri ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałam że dobry Paraside i taki sobie ale znośny Green Book jakoś podniosą rangę tych nagród ale nie, Nomadland przypomina że branża przechodzi ciężki kryzys pod każdym względem.
W 2022 Coda, kto widział? Wygrywa wiec Coda z Diuną, Licorice Pizza Paula Thomasa Andersona i zajebistym wg mnie Nie patrz w górę.

Ten rok nie zawodzi w zawodach choć mam ambiwalentne uczucia, tu o tym pisałam: https://wykop.pl/wpis/70539589/po-poczatkowej-fazie-ktora-zapowiada-dobry-film-tr
Wielu też nie obejrzałam, za jakiś czas mogę wydać ostateczny osąd jakie dobre filmy zdeptał ten głupkowaty na speedzie, choć być może jest on potrzebny widowni która niewiele widziała, na pewno nie najgorszy, mega kiczowaty, taki cool jakby chciał na siłę wejść do tyłków młodej marvelowskiej widowni. Najlepiej od niego nic nie oczekiwać, wyluzowac się i mieć dobry humor, z mamą raczej nie oglądać, jest dużo około seksualnego cringu. Oskar dla Jamie Lee Curtis mnie nie oburza, jej postać w filmie była najlepsza, taka polska, znana nam wszystkim od zawsze, wszędzie i nigdzie.

Jakby ktoś miał niedosyt, miał poczucie że został oszukany albo nie widział dawno nic dobrego, to polecam Glass Onion: Film z serii "Na noże" (2022) o którym akademia prawie się nie zająknęła:

#film #filmnawieczor #wszystkowszedzienaraz #rozrywka #kultura
arinkao - Siedzę i myślę że dobre #oscary skończyły się na tą chwilę w 2015 roku.
Dla...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 47
@zapalara: A to któryś jest oryginalny a któryś nie?
Obydwa są bardzo dobre ale najnowszy ma większy polot, zdecydowanie może być bardziej komercyjny, nic mu nie brakuje, to świetny film. Pod względem nagród i nominacji skończyły niemal tak samo wiec nie wiem do czego jest to porównanie.
@tosi3k: A co ci się w tym filmie nie podoba? Masz wszystko: spójną dobrą historie, zdjęcia, montaż, dobrą grę aktorską, film wciąga, nie usypia, dobrze się na niego patrzy, nie nudzi, nie meczy, nie jest ani patetyczny ani posrany.
No i nie jest kalką 1000 innych filmów o niczym albo bez żadnego sensu, obrazem jakich wiele.

The Banshees of Inisherin nie widziałam jeszcze, będę szukać.
@tosi3k: Na wykopie, mam wrażenie nie chodzi o to żeby się czymś podzielić i porozmawiać tylko komuś dosrać że głupi i sie nie zna. XD nie bo tak i nara.
Tak wyglądają dyskusje na tagu film, na grach jest identycznie, tam to już jest w ogóle dno, wykopki nie gadają o graniu, czasem znajdą mem z gry i czekają na oklaski. Na co dzień nikt nie ma nic do powiedzenia ale
@Iliilllillilillili: a wszystkim oszczędziło by nerwów jakby prymitywy z patostremów siedzieli na kononowiczu i byli z automatu blokowani przez czarną listę, razem z tym tagiem w gratisie.
98% ludzi którzy tu trollują i zaśmiecają powietrze na wykopie stamtąd pochodzi. Przypadek? Nie.