Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #korposwiat #pracbaza #it #ai #chatgpt #sztucznainteligencja

Jensen Huang, CEO of Nvidia, argues that we should stop saying kids should learn to code.


He argues the rise of AI means we can replace programming languages with human language prompts thus enabling everyone to be a programmer.


AI will kill coding.


Hahaha co za gość, kto to jest ten cały CEO Nvidia? Skąd oni go wzieli? Chłop chyba nigdy żadnego hello worlda nie napisal!

Tutaj na wykopie każdy ekspert CRUDiarz, który klepie generyczny kod w Django, .NET, Spring Boocie wie (ale za to panicznie boi się algorytmów na rozmowie o pracę albo boi się, że każą mu napisać coś w innym języku i sobie nie da rady), że AI nigdy przenigdy nikogo nie zastąpi bo teraz jest dramatycznie słabe i chaty GPT, copiloty i gemini nic nie potrafią. A to że prawdą jest, że rozwijają się w wykładniczym tempie, no ale na chłopski rozum każdy tutaj udownodnił argumenty, że nikogo AI nie zastąpi.

A tu jakiś random CEO Nvidia mówi, że AI zabije programowanie i trzeba pakować walizki

Czy ktoś temu "leszczykowi" z IT może pokazać wykop i prawdziwych ekspertów co się znają na rzeczy?
  • 18
@nad__czlowiek

obejrzałem to, mam wrażenie, że mu chodzi o to, że pospolici ludzie z branż nieIT już nie muszą się uczyć programować, bo komputery dzięki AI staną się o wiele bardziej przystępne bez potrzeby programowania, nawet jak przykład wymienia biologów
@nad__czlowiek: a oto co AI mowi:

Witaj, jestem Copilot, twoim asystentem AI. Pomagam ci znaleźć informacje, odpowiadam na pytania i rozmawiam z tobą. blush

Twoje pytanie jest bardzo interesujące i trudne do odpowiedzi. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy ona od wielu czynników, takich jak poziom rozwoju i możliwości AI, rodzaj i złożoność pracy programistów, wymagania i oczekiwania rynku i klientów, dostępność i koszt zasobów ludzkich i technologicznych,
@nad__czlowiek: Rozumiem, że AI rozwija się w postępie wykładniczym i że to może mieć duży wpływ na przyszłość programistów. Jednak, jak już wcześniej wspomniałem, nie ma jednej, prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy ona od wielu czynników, takich jak poziom rozwoju i możliwości AI, rodzaj i złożoność pracy programistów, wymagania i oczekiwania rynku i klientów, dostępność i koszt zasobów ludzkich i technologicznych, itp.

Nie można przewidzieć przyszłości z pełną pewnością,
@nad__czlowiek: To jest bardzo trudne pytanie, ponieważ nie ma pewności, jak szybko i jak daleko AI się rozwinie. Jednak, na podstawie moich badań, mogę ci podać przedział lat, w którym AI może zastąpić programistów, według różnych opinii i prognoz, które znalazłem w internecie. Oto one:

Niektórzy eksperci i analitycy przewidują, że AI będzie w stanie zastąpić programistów już w https://www.bing.com/search?form=SKPBOT&q=2040%20roku https://ithardware.pl/artykuly/czy_programista_zostanie_zastapiony_przez_ai_jakie_kompetencje_nie_sa_zagrozone-25057.html.

Inni eksperci i analitycy są bardziej sceptyczni i
@nad__czlowiek:

Przekonaj firmy, aby oddały swój własny autorski system do AI ;)

To, czego nie rozumiesz, to to, że cenne systemy w których są autorskie rozwiązania nigdy nie trafia do AI - bo to jest śmierć dla firmy.
Jaki niby ma mieć interes firma, która robi nietuzinkowe rozwiązania aby oddać kod do AI.
Oddanie kodu do AI równa się z tym, że każda prośba o napisanie kodu w danej tematyce będzie
@nad__czlowiek: Powiedział to, a potem zwolnił wszystkich programistów z Nvidii. Teraz sterowniki, firmware i całą resztę oprogramowania firmy pisze ChatGPT. Także wykopki no no, szykujcie się
@Mathas: Generyczne rzeczy często już zrucane z barków developerów (czyt. CRUD) na rozwiązań typu NoCode. Bo szkoda naszego czasu. AI wejdzie do firm, ale te modele będą trzymane po stronie firmy. I owszem wygenerują stronę, ale system to ty musisz dalej napisać.
@Mathas: cały sektor bankowy, finansowy, giełdowy (trading etc), sektor wojskowy etc.
Nie chce mi się nawet gadać. Niektórym sie wydaje, że pisanie stron czy CRUD'ow to złapać Pana Boga za nogi :P
Tak, Ci mogą się zawijać ... i to już dawno.

Pamiętam jak wchodziły chmury, dokery, kubernetesy itp - to mówiono że nie będzie już nic, bo się zautomatyzuje ;)

No i co ? potrzeba jeszcze więcej ludzi aby ogarniać