Wpis z mikrobloga

Siedzę i myślę że dobre #oscary skończyły się na tą chwilę w 2015 roku.
Dla przypomnienia, doskonały Birdman wygrywa z genialnym Whiplash i Grand Budapest Hotel. Potem już niestety równia pochyła, klątwa Spotlight gdzie nudny gniot rozgniata tak dobre filmy jak: Most Szpiegów, Pokój, Brooklyn, Max Max.
Potem było jeszcze gorzej, 2016r - dno Moonlight zjada na obiad Aż do piekła, Ukryte działania.
W 2018 Kształt wody deklasuje, nie wiem jakim prawem Trzy billboardy za Ebbing, Missouri ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałam że dobry Paraside i taki sobie ale znośny Green Book jakoś podniosą rangę tych nagród ale nie, Nomadland przypomina że branża przechodzi ciężki kryzys pod każdym względem.
W 2022 Coda, kto widział? Wygrywa wiec Coda z Diuną, Licorice Pizza Paula Thomasa Andersona i zajebistym wg mnie Nie patrz w górę.

Ten rok nie zawodzi w zawodach choć mam ambiwalentne uczucia, tu o tym pisałam: https://wykop.pl/wpis/70539589/po-poczatkowej-fazie-ktora-zapowiada-dobry-film-tr
Wielu też nie obejrzałam, za jakiś czas mogę wydać ostateczny osąd jakie dobre filmy zdeptał ten głupkowaty na speedzie, choć być może jest on potrzebny widowni która niewiele widziała, na pewno nie najgorszy, mega kiczowaty, taki cool jakby chciał na siłę wejść do tyłków młodej marvelowskiej widowni. Najlepiej od niego nic nie oczekiwać, wyluzowac się i mieć dobry humor, z mamą raczej nie oglądać, jest dużo około seksualnego cringu. Oskar dla Jamie Lee Curtis mnie nie oburza, jej postać w filmie była najlepsza, taka polska, znana nam wszystkim od zawsze, wszędzie i nigdzie.

Jakby ktoś miał niedosyt, miał poczucie że został oszukany albo nie widział dawno nic dobrego, to polecam Glass Onion: Film z serii "Na noże" (2022) o którym akademia prawie się nie zająknęła:

#film #filmnawieczor #wszystkowszedzienaraz #rozrywka #kultura
Pobierz arinkao - Siedzę i myślę że dobre #oscary skończyły się na tą chwilę w 2015 roku.
Dla...
źródło: maxresdefault
  • 47
@AgentGRU: No wiadomo, kolorowa komedyjka kryminalna o interesowności ludzi, to nie to samo co głęboki dramat czarnych gejów, smętna historia o starej babie co mieszka w samochodzie, film o seksie baby z rybą albo gadające głowy przez 2 godziny o skandalu.
Zresztą nie uważam Glass Onion za film najlepszy w tym roku, ani jego pierwszej części ani tej.
Mogę sobie polecać za to co chcę.
@arinkao: To ja się zgodzę ze wszystkimi filmami po 2015 ale moim zdaniem Birdman był zasłużonym wygranym. Whiplash to bardzo dobry film ale dla mnie Birdman był filmem lepszym. I podejrzewam, że również dla akademii ponieważ poruszał temat bardzo im bliski. Każdy starszy tam marzy o kolejnym takim 'Birdmanie' poświęcając rodzinę i przyjaciół.
To ja się zgodzę ze wszystkimi filmami po 2015 ale moim zdaniem Birdman był zasłużonym wygranym.


@Hektorrr: Moim też, nie czułam się oszukana ani trochę choć gwiazdkę wyżej dałam Whiplash, wspaniała rola. Birdmana też uwielbiam, widziałam pare razy. Dobry to był rok dla kina w ogóle.
@arinkao: Czlowieku ta Szklana Cebula to jest tak slaby film ze to przechodzi ludzkie pojecie, Craig grajac w tym gniocie sie skompromitowal, Nortona skusily pieniadze a Bautista powiedzial ze musi zmienic profil swojej kariery po tym beznadziejnym filmie XD
The Banshees of Inisherin


@tosi3k: ja za to nie widzę nic w tym filmie ani nie rozumiem zachwytów nad nim, w zasadzie film był totalnie bez sensu, i na takiej podkładce ktoś chciał pokazać historię. Wszysto wszędzie - tiktokowy film, byle dużo byle szybko, w zasadzie to nie pamiętam o czym był główny wątek xD Jamie lee curtis za to zgrałą to całkiem całkiem. Mój typ tych oskarów całkowiecie porażka, tj,
@arinkao: Częściowo się zgadzam, Glass onion ma świetne kostiumy, piękne kadry, bardzo przyzwoitą grę aktorską i całkiem fajny montaż ale scenariusz został wyjęty z czeluści piekła dla debili. Oglądałoby się bardzo przyjemnie gdyby nie wszystkie leniwe głupotki popełnione przez scenarzystów, ten film tragicznie potrzebował script doctora, ten niestety nie dotarł i pacjent zmarł.
@HeadH: Już chyba rozumiem.
Krytyka filmu odnosi się głównie do logicznych niejasności. Dokładnie tak samo było z filmem Snowpiercer (2013)
Film ma ocenę 6,9 to znaczy wysoką, ludzie oceniają go skrajnie dobrze bo się świetnie bawili, lub skrajnie źle zarzucając scenarzyście brak logiki.
Ja uważam że filmy nie muszą być precyzyjne co do cala, bardziej je trzeba czuć niż siedzieć z kijem w d...zastanawiając się czy to powinno być tak czy