Wpis z mikrobloga

Cześć,
Na Mazurach i Powiślu pojawiły się pierwsze w tym roku bociany, dość zaskakująco szybko patrząc na pogodę za oknem. Ale pewnie bociany wiedzą lepiej.

To chyba dobry moment, by pokazać polską stolicę bociana białego. Niewielkie Żywkowo, w którym żyje zaledwie 20 osób, w sezonie odwiedza około 45 bocianich par, a do ciepłych krajów odlatuje od 160 do 200 bocianów. Rok temu nakręciliśmy film w Żywkowie i rozmowę z sołtysem wioski - Adamem Mądrym.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Polecam też obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcecie być na bieżąco z moimi znaleziskami.

#polska #bocian #bociany #ornitologia #ptaki #przyroda #obserwacjeptakow
SzaloneWalizki - Cześć, 
Na Mazurach i Powiślu pojawiły się pierwsze w tym roku bocia...

źródło: _DSC1413

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek: myślę, że bociany nie rozumują w ten sposób. Po prostu m.in. w Polsce, mają dobre warunki do życia czyli, jeszcze nieskażone środowisko, dużo jedzenia i dlatego mogą się spokojnie rozmnażać. Jak wiesz poluje się na nie, na trasach przelotu, w krajach arabskich, ale też w wydawałoby się cywilizowanej Malcie. Sam widziałem na Malcie chatki myśliwych, z których strzelają do ptaków podczas przelotów.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy udało się, ale wieś Łaniewo koło Lidzbark Warmińskiego ma też mnóstwo bocianów i chyba przy liczeniu wyszło, że jest ich więcej. Tylko też nie robi takiego "wrażenia" bo wieś jest sporo większa, więc i bociany rozsiane i nie ma kilku gniazd na jednym drzewie.
  • Odpowiedz