Wpis z mikrobloga

@DeutscheGesetze: Kupuj ryżowar. Nawet nie ma co prównywać z woreczkami. Nie wiem ile ten z fotki kosztuje. Ja mam jakiś Sencor za 70 PLN ( początkiem zeszłego roku) i daje rade bez problemu. Naciskasz przycisk i tyle.. a ryż wychodzi super i do 6 godzin ci podgrzewa po ugotowaniu. Aha. Kasze też spoko wychodzą. Polecam.
A ryże Royal Tiger czy Royal Dancer to już w ogóle inny świat. Znajomy Wietnamczyk mi
@DeutscheGesetze: Skoro jadasz ryż kilka razy w tygodniu, to jasne że ryżowar jest dobrym rozwiązaniem.
Jak zostało wspomniane, da się ugotować ryż normalnie w garnku, ale przy ryżowarze nie musisz stać, pilnować, kontrolować temperatury, sprawdzać czy nie kipi, patrzeć czy woda się nie wygotowała, irtd.
Wsypujesz ryż, wlewasz wodę, a maszyna odwala całą robotę.
Tylko ryż musisz mieć dobry, bo kiepski ryż zawsze będzie kiepski, choćbyś nie wiem w czym go
@DeutscheGesetze: U mnie by stał, przy gotowaniu sypkiego ryżu najważniejsza jest ilość wody i swój sposób gotowania.

Płuczę 4, 5 razy pod zimną wodą, zalewam zimną wodą metodą "na palec", doprowadzam do wrzenia + 2 minuty caly czas mieszając, po tym czasie przykrywam garnek, ściągam calkowicie z ognia i po 15 minutach jest ideolo, ryzowar nie potrzebny :)
@DeutscheGesetze: Bierz i się nie zastanawiaj. To się zawsze przyda. Tylko zainwestuj w coś ciut lepszego niż chińszczyzna popchana do promocji na market, bo się rozczarujesz. Przeglądam oferty i taki Tefal Classic czy Sencor SRM 0650SS wygląda bardzo ok.
@LebronAntetokounmpo Głowy nie dam ale jestem prawie pewien, że to działa na innej zasadzie niż timer. Mam najtańszy ryżowar i w zależności od ilości ryżu oraz dolanej wody to czas się różni, a zawsze kończy gotować gdy woda wyparuje.

@DeutscheGesetze Ja też miałem obawy, że to bedzie kolejny kuchenny elektrosmiec, ale okazało się inaczej. Zdecydowanie czuć różnicę w jakości ryżu i zawsze wychodzi taki sam przy zachowaniu proporcji ryż/woda. Oczywiście można robić
@DeutscheGesetze: Kiedyś ryż gotowałem w garnku jak wszyscy wyżej polecają, ale nigdy mi nie wyszedł taki jak z mojego ryżowaru. Teraz jak robię ryż, kasze jęczmienną czy gryczaną to tylko w ryżowarze. A ryżowar kupiłem drogi, bo trochę podjarany jakimiś koreańskimi gadżetami (Yum Asia Kumo 1L), nie mam porównania do tańszych (pewnie tak samo działają), ale jestem zdecydowanie zadowolony. Dużo osób wspominało o tym, żeby kupić dobry ryż, bo taki tani
@OcelotEater: @PilotChemitrialsa a z ciekawości ile trwa gotowanie ryżu w ryżowarze?

Tak informacyjnie to jakimś alternatywnym półśrodkiem jest parowar, większy ale na raz oprócz ryżu możesz robić warzywa i mięso.
Nie ma opcji utrzymywania ciepła i niestety czas robienia ryżu długi bo ponad pół godziny, szczególnie jak robisz razem z mrożonymi warzywami. Nie możesz solić w maszynie, musisz po przygotowaniu. Ale ryż wychodzi z niego super.