Wpis z mikrobloga

mieć 1.5 % miesięcznie dodatkowej pensji piechotą nie chodzi. W gówno robocie to ponad stówa jak ktoś zarabia gruby hajs w sektorze finansowym to za to ma paliwa na cały miesiąc


@bylemkeidyskrolem: nie wiem co dla Ciebie jest gówno robotą, ale przy 10 tys. brutto na czysto masz jakieś 70 zł. z tego 1.5% czyli 150 zł od pracodawcy wypłacają ci 70% pomniejszone jeszcze o podatek. Aby mieć na bak paliwa
  • Odpowiedz
@bylemkeidyskrolem: w malych firmach potrafia wrecz "przekonywac"(zwierzchnik nie moze przekonywac do rezygnacji z ppk bo na to tez jest paragraf xD) na swoj sposob do rezygnacji, a niepokornym mozna odjac z ktorejs czesci skladowej sposob zawsze sie znajdzie ;p w wiekszych firmach gdzie jest kilkuset, a nawet kilka tysiecy pracownikow to im sie nie oplaca w to bawic i filtrowac kazdego pracownika jak co miesiac obraca dziesiatkami milionow.

takie szybkie podliczenie
  • Odpowiedz
@Krafti: jak wypłacasz od razu po tym jak wpada na konto to tam belki nie będzie wcale, nie zdąży zarobić/stracić. A do obliczeń z końca uwzględnij że przy regularnych wypłatach to nie mrozisz siana, tylko zamiast np. 10.03 dostać 5k, dostajesz 4850k i wypłacasz 230 pare dni później i masz z parudniowym opóźnieniem +70 z którym robisz co chcesz
  • Odpowiedz
xD


@Nekyoo: wykorzystywanie pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem. Co więcej, to nie jest tak, że te pieniądze są twoje, bo ty wpłacasz tylko część czyli dochodzi przywłaszczenie. Nie będę wymieniał dalej wykroczeń bo to zrobi już sąd
  • Odpowiedz
@card_man: A w kwestii tej wiedzy w sektorze finansowym xd to dla mnie to jest śmieszne jak ktoś mówi, że w sektorze finansowym musi być wiedza z takiego zakresu. To jest tak obszerne pojęcie, że ktoś znający się na przykład na jednym temacie nie musi koniecznie interesować się/mieć wiedzy na temat innego tematu.
To jakby powiedzieć, że ktoś kto pracuje w biedronce, pracuje w sektorze FMCG, więc jest lepiej zorientowany w
  • Odpowiedz
@bylemkeidyskrolem: Jakie dodatkowe XD zabiorą ci ten % z pensji i odłożą na inne konto. Już bardziej się opłaca założyć konto oszczędnościowe i tam samemu odkładać. Podsumowując nie łudź się, że pracodawca podwyższy twoją pensje, żebyś dostał tyle samo i jeszcze mógł sobie ten % przeznaczyć na PPK, to są koszty, jak ktoś zatrudnia 500 osób to są proste obliczenia, ot dlaczego każdy "proponuje" rezygnacje z tego programu. Już nie mówiąc
  • Odpowiedz
Pytanie do fanów PPK. Analizowałem wymagania dla funduszy pod PPK i są one dość ograniczone, czyli nie mogą inwestować w nic poza polskimi obligacjami i WIG20. Niewielka ilość (do 10%?) może być w mWIG40.
O ile do inwestycji w obligacje nic nie mam, ale czy wymóg inwestowania sporej części w WIG20 nie niszczy całej koncepcji? WIG20 to jednak spekulacyjny index. To nie jest SP500, w które wkładasz pieniądze i rośnie średnio 10%
  • Odpowiedz
wykorzystywanie pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem. Co więcej, to nie jest tak, że te pieniądze są twoje, bo ty wpłacasz tylko część czyli dochodzi przywłaszczenie. Nie będę wymieniał dalej wykroczeń bo to zrobi już sąd


@CalibraTeam: wiele bredni na temat PPK już tu czytałem, ale ty przebiłeś wszystko. XD
  • Odpowiedz
Podsumowując nie łudź się, że pracodawca podwyższy twoją pensje, żebyś dostał tyle samo i jeszcze mógł sobie ten % przeznaczyć na PPK, to są koszty, jak ktoś zatrudnia 500 osób to są proste obliczenia, ot dlaczego każdy "proponuje" rezygnacje z tego programu. Już nie mówiąc o tym ile większa firma ma papierologii i pier** z tym.


@Rudinji: to chyba mojemu pracodawcy coś się #!$%@?ło, możesz się z nim skontaktować i wyjaśnić
  • Odpowiedz
@Krupier: Mówię tutaj o typowym Janusz biznes. Pracownik ma robić ja mam zarabiać. Bo niestety i jak osoby powyżej wspomniały tak to wygląda( niektórzy nawet nie wiedzieli że takowy program istnieje). Ja sam byłem poinformowany, mieliśmy nawet spotkanie z przedstawicielami jednego z banków i wyjaśnienie całej sytuacji jeszcze przed wprowadzeniem samego PPK. Osobiście zrezygnowałem z tego jako że jakiekolwiek programy, pomysły w tym kraju kończą się z reguły płaczem i stratą
  • Odpowiedz
@luklew: Nie wiem co analizowales ale #!$%@? głupoty. Jest sporo swobody. Instrumenty akcyjne mogą stanowić od 60 do 80% całości. Conajmniej 20% instrumentów akcyjnych powinno być inwestowane w krajach oecd poza polska. Maksymalnie 30%. Wig20 to min. 40% instrumentów akcyjnych. Mwig40 maks 20% a pozostałe z GPW maks 10% . Ogólnie biorąc pod uwagę zarówno dłużne jak i akcyjne Instrumenty maks 30% ulokowane za granicą. To się wydają naprawdę rozsądne limity.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Podałbyś mi przykład takiego funduszu PPK co inwestuje te 20-30% w akcje OECD? Bo większość które ja znajduję ma w składzie tylko polskie obligacje i polskie akcje z WIG20.
  • Odpowiedz