Wpis z mikrobloga

@NCindex-15procent: rzeczywiście zapomniałem o 20% które idzie do ZUSu ze składki pracodawcy. W każdym razie ja za to nie płacę bo moja cala składka do mnie wraca plus bonus. Nie pomysl tylko, że ufam ppk czy też chwalę go w jakikolwiek sposób. Po prostu korzystanie z tego systemu jest sensowne tylko traktując to jako małą premie od szefa co miesiąc i podejrzewam, że nie tylko ja tak uważam patrząc na to
@card_man: @nimamkolan @Jcmg @MichaelWhite2137 @wuwuzela1 @NCindex-15procent

A tak to wyglada w praktyce bo jestem leniwa parowa i nie mam czasu do pko podjechac xD

z kazdej wplaty po kilku dniach magicznie znika 10-15% ostatniej wplaty. Tak bardzo dobrze inwestuja moje pieniadze XD
no i dodaj do tego jeszcze inflacje XD jedyna sensowna opcja to zalozyc konto w banku ktory prowadzi twoje ppk i wyplacac od razu tego samego dnia co miesiac
Krafti - @card_man: @nimamkolan @Jcmg @MichaelWhite2137 @wuwuzela1 @NCindex-15procent...

źródło: ppkxD

Pobierz
A tak to wyglada w praktyce bo jestem leniwa parowa i nie mam czasu do pko podjechac xD


@Krafti: koszty zarządu pewnie oprócz % mają kwote minimalną więc przy małym kapitale coś takiego "widac" ale tu już nie ma patologii jak w OFE gdie początkowo koszty zarządu wynosiły chyba z 10% xD no i możesz wybierać fundusz gdzie to jest zbierane.

jedyna sensowna opcja to zalozyc konto w banku ktory prowadzi
ektu w czasie z racji zwolnienia z podatku Belki i za samo skłądanie jest "premia" od rządu. Tego się nie wypłaca stopniowo.... tylk


@wuwuzela1: 1,5% od pracodawcy i premia 250zl na start ktore tracisz przy wyplacie jezeli nie wyplacasz "po latach celowo". narazie sobie podliczam zeszly rok jutro wezme paski i podlicze dokladnie miesiac do miesiaca jak to wyglada.

"Otrzymujemy bowiem nie tylko środki z naszych wpłat, ale także 70% środków