Wpis z mikrobloga

@d___b oczywiście że w sezonie można spuścić wodę. Sam wymieniałem grzejniki kilka lat temu w okolicach lutego/marca. U mnie to byli ci sami fachowcy- spuscili wodę, przyszli pospawali, wymienili grzejniki, parę godzin i po robocie. Robi się to przez spółdzielnie, oczywiście. Co do ceny, nie ma znaczenia kiedy się to robi bo instalacja jest cały czas napełnioną woda, ciepła w zimie albo zimna w lecie. @Liamdot
@Liamdot: Nie widać podzielników ciepła, a więc masz najprawdopodobniej swój węzeł cieplny, także o pionach nie ma tu raczej nowy. Masz zawory na kaloryferze. Zakręć i spuść wodę z kaloryfera. Potem po wszystkim załóż go spowrotem i odkręc zawory i odpowietrz kaloryfer. Jeżeli zawory się kręcą w kółko to znaczy, że trzeba je ustawić prostopadle do przepływu wody przez zawory.
@Liamdot: masz takie pokrętełka przy kalo jak przekrecisz w drugą stronę na obu to woda nie będzie przechodzić. ;) Magia. Poza tym może lepiej nie ściągaj tego kalo sam bo coś czuję że to się skończy nie tylko malowaniem.
dlaczego to glupi pomysl?


@bylembordo: bo jest bardzo kłopotliwy w realizacji, a kompletnie nic nie daje, bo za grzejnik i tak nijak nie zajrzysz, żeby podziwiać, jak ładnie pomalowane. Są specjalne pędzle do malowania zakamarków (nazwa do googlania: krzywak), takim wystarczy domalować za grzejnikiem ile się da sięgnąć, a reszcie najlepiej zapomnieć. A jak bardzo chcesz, to można kupić matę zagrzejnikową, przykleić ją tam na ścianę i będzie elegancko.
Pobierz
źródło: 6d547168438d82d05c19bdafed4a