Wpis z mikrobloga

@gabikor: głos rozsądku.
Psy powinny kojarzyć dom z odpoczynkiem, bezpieczeństwem, spokojem.
Niektóre psy mają lepiej w takiej "klatce" + wyjścia 3 razy dziennie na jakieś długie spacery, niż te na większości domów z podwórkami, gdzie są przykute do budy, a w najlepszym wypadku biegają po 50m2 podwórka.
@randomex58: normalnie- pies potrzebuje dużej dawki ruchu. Z obserwacji wiem, ze jak ktoś mieszka w bloku to musi wyjść na spacer minimum 3 razy dziennie. Od kiedy mieszkam na wsi to pies ma jeden spacer dziennie bo resztę siedzi na ogrodku albo spi na kanapie. Tak mam husky :p rzeczywiście ruchu potrzebował sporo jak miał 2-6 lat (mieszkał w bloku, pies z hodowli fci) a teraz z tego polnocy zostało pol
@randomex58 a żaden terier, w tym york nie został stworzony jako kanapowiec. Wielkość psa, nie ma znaczenia jeżeli chodzi o powierzchnie domu, liczą się tylko kilometry na spacerach i zużyta energia. Większą krzywdę ludzie robią, często małym psom, jak właściciele tych dużych, bo wydaje im się, że takiemu małemu pimpusiowi wystarczy wyjście przed blok na siuku i kupę i można wracać do domu. No nie
@randomex58:
Mam dużego psa myśliwskiego w domu z dużym ogrodem, ale równie dobrze mógłbym go mieć w mieszkaniu 50m2. W domu przebywa w 3 miejscach- śpi na kanapie, łóżku albo podłodze. Na ogród wyjdzie się odlać, sam magicznie się sobą nie zajmie, leży i czeka. Trzeba codziennie wychodzić z nim na długie spacery i puszczać w lesie żeby sobie pobiegał po tropach i popływał w bajorkach, a po takim spacerze równie