Wpis z mikrobloga

Byłem z dziś z kumplem oglądać cztery mieszkania na wynajem, bo zdradziła go żona i chce coś znaleźć dla siebie w Warszawie na okres rozwodu.

Iks de. Nie wiem nawet, co powiedzieć.

Stare, pokomusze nory wynajmowane w cenach raty za nowy dom jednorodzinny (z częścią kapitałową włącznie).

Do każdej rój chętnych, a jak jest sensowniejsze mieszkanie, to pierwsza osoba, która przyjdzie obejrzeć od razu wynajmuje i reszta jest zawracana, bo już nieaktualne :))

Większość mieszkań jest albo zagracona starociami (nie zmieścisz nawet biurka, którego prawie zawsze brakuje), albo dla odmiany - zupełnie pozbawiona mebli (masz kupować właścicielowi szafę, czy trzymać ciuchy na sznurku pomiędzy gołymi ścianami? XD).

Właściciele w większości sprawiali wrażenie, jakby robili nam łaskę, że w ogóle coś pokazują.

Ciężkie życie jest w tym kraju. Wszystkie opcje ssą.

#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem
  • 16
@TypowyZakolak: A pomyśl, że pół roku temu o tej samej porze było dużo, dużo gorzej i pod najem szedł dosłownie każdy śmieć bez negocjacji XD Na szczęście liczba ofert przebiła już poziomy z wybuchu wojny i wszystko się cywilizuje.
@mickpl: Jeszcze gorzej niż teraz? ło k...a...

jaki metraż, lokalizacja i cena


@arsen-zujew: Byle blisko metra albo chociaż z tramwajem, łyknie wszystko z dwoma pokojami w sensownym standardzie, do 3000 z czynszem, odpadają tylko części W-wy gdzie jest autobus i nic więcej
@TypowyZakolak: Znajoma wynajmuje małe mieszkanie (nie wiem czy kawalerka, czy 2 pokoje), żeby tam pracować. Dostała podwyżkę czynszu o 250%. Zaczęła szukać (nora odpada, tam bywają klienci), myślała, że jest klientką premium, zużycie mieszkania będzie małe + gwarancja, że nie zagnieździ się jako lokatorka. Bez znaczenia. Każde oglądanie mieszkania: bierze pani natychmiast albo kolejni wezmą. W końcu zaklepała coś po jakichś innych znajomych, zanim zaczął się nabór.
@TypowyZakolak: wykopki by chciały apartamenty w największym mieście w Polsce za grosze wynajmować. Jak się wymaga to trzeba płacić. Jak Kolega będzie miał budżet na wynajem 5k/msc to na pewno znajdzie coś ciekawego ( ͡° ͜ʖ ͡°)