Wpis z mikrobloga

@GruszkaZembuszka: Praktycznie się nie zdarza. Zwykle dodaję sobie trochę zapasu w stosunku do tego, ile wydaje mi się, że spędzę w danym muzeum, więc ostatecznie zostaje nawet trochę więcej czasu między atrakcjami. Zazwyczaj też zwiedzam ze świadomością tego, co zawierają zbiory, czemu chciałbym się lepiej przyjrzeć, a na co tylko rzucić okiem, więc te ostrzeżenia z przewodników, że w jakimś muzeum można spędzić jeden czy dwa pełne dni, też mnie nie
@Clermont: Zosatwiam tutaj taktyczny wpis, bo również zmaierzam wybrac się do Londynu. Będziesz probleme dla Ciebei zawołać po podrózy z jakimś summary co było warto a co nie?
@czarnobialyblog: Przy pierwszych wyjazdach też tak robiłem, łącznie ze szkicem planu lotniska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz biorę już tylko papierową mapę. Cały NY tak zwiedziłem, chociaż tam to akurat nie jest trudno się odnaleźć xD

@pokey: Ofkors. Mam jeszcze listę rezerwową na wypadek gdyby któryś z pierwszych wyborów nie wypalił albo zostałoby więcej czasu na jakieś atrakcje, więc może będzie jeszcze więcej polecanek niż jest
@Clermont: Nie wiem czy jesteś normalny (w sumie nikt z nas nie jest), ale te czasy na zwiedzanie muzeów czy galerii to z dupy wziąłeś. No chyba że chodzi o zaliczenie muzeum a nie jego spokojne obejrzenie
@Clermont: zarezerwuj też czas na street food w Camden, pójdź do Harrods, pospaceruj po tych bogatych dzielnicach (Chelsea, Kensington, ale w sumie bogate okolice to można praktycznie wszędzie spotkać - np Enfield i pola golfowe). Po Londynie zdecydowanie warto pospacerować, lepiej poczujesz klimat miasta :)

Baw się dobrze Mirek!
@mayek: Trzycyfrową liczbę muzeów zwiedziłem i wiem, że nie są z dupy, chociaż dla niektórych "koneserów", którzy muszą się przypucować swoim zamiłowaniem do sztuki, pewnie jestem troglodytą niedoceniającym sztuki i powinienem przy każdym obrazie stać po kilka minut w różnych pozycjach, drapiąc się po brodzie i mądrze wpatrując w każdy centymetr dzieła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja po prostu wiem, nad czym chcę tam spędzić czas -
@u_k1: Dzięki, na pewno na takie luźniejsze spacery też znajdę czas ( ͡ ͜ʖ ͡)

@cielo: Gdybym miał 2,5 dnia, to na pewno chciałbym zwiedzić British Museum, National Gallery, Tower. Do tego dodałbym dłuższy spacer w okolicach Buckingham, Westminster, Kensington - tak, żeby zobaczyć pałace przynajmniej z zewnątrz i trochę pochodzić po parkach. No i dorzuciłbym odwiedzenie jakiegoś miejsca związanego z teatrem albo operą. Ale