Wpis z mikrobloga

Czy jestem normalny? xD Wyjeżdżam pozwiedzać Londyn przez kilka dni i na 2,5 miesiąca przed wyjazdem mam prawie gotowy rozkład godzinowy, zaplanowane trasy i czasy przejścia między atrakcjami. W innym miejscu mam spisane planowane wydatki (np. jaką książkę/pamiątkę w którym miejscu kupić).


@Clermont: szanuje takie podejscie
Uważaj, żeby nie przegapić najważniejszego celu każdej podróży… Napawanie się otoczeniem, oglądanie również szczegółów, dotykanie, wąchanie, smakowanie lokalnych potraw, rozmawianie z lokalsami (nawet krótko i o d… Marynie) – po to się właśnie podróżuje, a nie do nap…lania jak dzik od muzeum do muzeum – pod dyktando głupiej rozpiski.


@paliwoda: jesteś #!$%@?. Różni ludzie maja rożne potrzeby.
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza: Jak później oglądałem zdjęcia, to rzeczywiście nic szczególnego i góra pół godziny zwiedzania. Ale jakoś tak lubię takie miejsca związane z symbolami danego miasta, nawet jeśli nic wielkiego tam nie ma. No i tutaj jeszcze mają fajny sklepik z pamiątkami - przynajmniej wg tego, co sobie obczaiłem na ich stronie
Za mało czasu na National History Museum, a w Imperial War Museum to 1.5h spędziłem chyba na każdym z pięter :D

Do Greenwich weź sobie kolej miejską co jedzie przez Canary Wharf.


@Gavilar: W piątki V&A jest czynne do 22, więc może sobie przesunę to na koniec dnia, a w NHM i IWM spędzę więcej czasu.
@julili: ʕʔ Ja bym nie oponował, gdyby doczepiali się na gotowe, byle zgadzali się na większość mojego planu xD Ale w grupie trudno taki rozkład zrobić, żeby wszystkim pasował i wszyscy przestrzegali, więc tam, gdzie jest co zwiedzać (Rzym, Florencja, Barcelona, Paryż, NYC), zawsze jeździłem sam, a ze znajomymi albo stricte wypoczynkowo, albo do jakichś pipidówek, żeby potem nie żałować mało produktywnie wykorzystanego czasu, jak się przez
@Clermont: Cumplu, udzieliłbyś mi kilku rad bo budżetuje swój wyjazd do Londynu. Przede wszystki, jaki hotel i gdzie?
Czy za metro można płacić revolutem czy trzeba doładowywac oyster card?
@pokey: Bardzo chętnie, ale ja też jeszcze tam nie byłem. Dopiero w ostatnim tygodniu kwietnia lecę, więc w wielu kwestiach też jeszcze zielony jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oyster Card dostałem pocztą (zamawiałem w pakiecie z city passem) i zdaje się, że już jest doładowana - do wykorzystania w ciągu jednego roku kalendarzowego. Hotele to dramat; chyba nawet w NYC łatwiej było coś znaleźć. Ostatecznie szukałem na
@Clermont: Jestem po wycieczce, na Sky Garden są darmowe bilety ale nie udało mi się ich zdobyć, jest duży popyt na to, pozarezerwowane na prawie 30dni do przodu. Zamiast tego poszliśmy wieczorem na ostatnie piętro najwyższego (?) wieżowca w europie The Shard, wstęp drogi bo 28£ ale koleżanki nas namówiły, fota z góry pod spodem. Z muzeów najbardziej podobały mi się Imperial War i Tate Modern, Science Museum mnie rozczarował, warszawski
OgolnieRzeczBioracGeneralnie - @Clermont: Jestem po wycieczce, na Sky Garden są darmo...

źródło: 20230318_210801

Pobierz
@pokey: Ja byłem w miniony weekend. Za metro płaciłem swoją kartą PKO, przykłada się na bramkach przy wejściu i wyjściu z metra. Rozliczy ci w dzień roboczy, w poniedziałek jak już wróciłem do PL pobrało mi 22£ za jazdy metrem przez 3dni. W autobusach przykładasz kartę na czytniku które sa przy drzwiach kierowcy, 1funt za przejazd. Ja nocowałem Amhurst Hotel, trochę bieda ale tanio. Chociaż to co zaoszczędziłem na hotelu to
@OgolnieRzeczBioracGeneralnie: To zarzucę lista pytań:
1. Ile płaciłeś za nocleg?
2. Które lotniska, jak z transferami z nich?
3. O ile drozsyz jest transfer z Zone3, że wyrwónuje cene hotelu?
4. Ile byłeś dni? Duzo, mało? wystarczyło?
5. Fajne miejsców z jedzeniem?
@pokey: 1. W hotelu którym podałem wyżej dwie noce w weekend kosztowało 170funtów, tańszego pokoju z łazienką w środku ciężko będzie znaleźć. Tylko będzie trzeba przeboleć trochę warunki, stary budynek i prysznic trochę się rozlatywał. Ale czysto w środku, pościel łóżko wygodne z materacem, my tylko tam spaliśmy więc było ok. Dzieliłem pokój z jednym kolegą, reszta znajomych wybrało hotel z sieci Travelodge przy King Cross, tam chyba płacili 270funtów za
@pokey: 24 funtów przejazdy metrem i autobusami, 75 funtów jedzenie&alkohol 28 funtów wjazd na ostatnie piętro The Shard, 100 funtów za mecz Chelsea.. (jeśli lubisz piłkę nożną to polecam West Ham, o wiele tańsze bilety i dużo wolnych miejscówek, na popularne kluby jak Arsenal, Chelsea i Tottenham trzeba wyrabiać kartę kibica i bić się o bilety w dniu sprzedazy), muzea za darmo, ale lepiej rezerwować wejścówki na internecie na daną godzinę
@Clermont: I jak tam Mireczku? Juz po powrocie? Jak wrażenia?
Miałbym kilka pytań, fajnie jakbys mógł odpowiedzieć:
1. Wycieczka Windsor, Bath i Stonehenge. Warto? Gdzie znalazłeś bilety za 119 funtów? Częśto w ofertach pojawiają sie bilety ze "wstepami" na co de facto są to wstępy?
2. Co wywarło na Tobie najwuękjsze wrażenie a na co drugi raz byś nie poszedł?
3. Zdążyłeś wszystko zrealizować?
@pokey: Byłem, byłem. Jutro w osobnym wpisie postaram się wszystko podsumować i trochę rozpisać, to może ktoś jeszcze skorzysta, bo to częsty kierunek city breaków.