Wpis z mikrobloga

Ten news o żarówkach od UE kojarzy mi się z gigantyczną beką, jaką sporo lat temu wywołał news, że UE zajmuje się tematem spłuczek do toalet. Oczywiście największą radochę miały z tego wszystie przygłupie prawaki i inni wolnomyśliciele. Wchodząc w temat głębiej, okazuje się, że standaryzacja toalet pozwoliła zaoszczędzić jakieś absurdalne ilości wody. Podobnie jest z żarówkami.

To są właśnie te detale, które jeszcze długo będą nas różnić od zachodu.

Źródło - https://www.europarl.europa.eu/poland/pl/euromity/mity/toalety.html

#ukraina #bekazprawakow
  • 16
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu_benc: i co zyskałeś tym oszczędniem prądu? Tym że wszystko przejął monopolistą, że wiele fabryk z tego powodu upadło a ludzie stracili pracę? Prąd staniał? Lepiej się żyje? Pachunki poszły w dół z powodu nadwyżek ile elektrowniach? Czy wyrównali Ci z czasem rachunki na takie jakbyś HPS używał w domu?
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu_benc:
Sram na UE tak jak we wspomnianą przy okazji spłuczki toaletę. Unia niszczy naszą gospodarkę polityką CO2, rolną i gospodarczą. Zaraz napiszesz, że jestem pisowcem. Otóż Pinokio jest takim samym prounijnym oszołomem który sprzedał nas za KPO.

Druga twoja myśl, że jestem onucą. Tylko to twoi ukochani Niemcy, rdzeń UE są piątą kolumną Putina i dopiero interwencje USA trochę ich naprostowały. UE to projekt który działał tylko i wyłącznie dopóki
  • Odpowiedz
jakbyś HPS używał w domu?


@Login_na_wykopie2: akurat sodówki są zbliżone do ledów jeżeli chodzi o ilość luksów z wata :D
jedno z najbardziej wydajnych źródeł światła, dlatego wszystkie latarnie na tym były. Z tym, że ledy są lepsze, bo mniej skomplikowane i dają szersze spektrum światła.
Imho latarni nie powinni zmieniać bo oszczędności na tym specjalnie nie ma, a tanie to nie jest. Jeszcze żeby te latarnie przygasały jak nie ma
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu_benc: O ile dobrze pamiętam, to beka była z tego żeby ten standard ustalić zebrała się wielka komisja która debatowała miesiącami nad tym jakże trudnym zagadnieniem i napisała równie wielki raport. Oczywiście każdy pensję brał. A wynikiem raportu było że siku potrzebuje 1 litr a kupa 5 litrów wody więc nie o sam standard tu chodziło a rozrzutność UE przy jego ustalaniu.
  • Odpowiedz
To są właśnie te detale, które jeszcze długo będą nas różnić od zachodu.


@kropla_bez_kitu_benc: I one decydują niemal o wszystkim.
W kapitalizmie nie ma miejsca na marnotractwo, dlatego ten system jest tak sprawny i bogaty. Unia europejska to takie przedłużenie kapitalizmu imo, optymalizuje się styl życia przez co oszczędza się absurdalne ilości pieniędzy, które można wydać na coś innego np służbe zdrowia.
Na twoim przykładzie np oszczędzenie wody zwolniło nas z
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu_benc: I bardzo #!$%@? dobrze. Czekam na piękny dzień kiedy UE ustanowi standard na wielkość i rodzaj plastikowych i szklanych opakowań, żeby #!$%@? to się dało łatwo i sensownie segregować i recyklingować. Nie tak jak teraz, że masz pierdyliard wielkości i kształtów. Fajki mam wszyscy w jednym kształcie i nikt nie płaczę, że nie wie co chce palić.
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu_benc: Z żarówkami był taki problem ze zakaz wszedł jakieś 2-3 lata za wcześnie, w momencie kiedy w rozsądnych cenach były tylko świetlówki a LEDy jeszcze były stosunkowo drogie jako nowość. Teoria spiskowa jest taka, że był to ruch pozwalający wycisnąć ostatnie pieniądze z technologii świetlówek kompaktowych.
Myślę że gdyby zakaz wszedł w życie w czasie, kiedy w każdym sklepie można było kupić przyzwoite LEDy za dychę wystarczające na dekadę to
  • Odpowiedz