Wpis z mikrobloga

@Noworoczniak2023
Ostatecznie pamiętaj, że jednak większość społeczeństwa będzie zawsze oscylować niewiele powyżej najniższej krajowej i nic tego nie zmieni, bo ostatecznie na kilkudziesięciu szeregowych przypada jeden manager, programista czy inne takie.
A jednak potrzebujemy, żeby większość społeczeństwa posiadała dzieci, a skoro nie stać ich na więcej niż kawalerkę to ciężko o dzieci. Z samochodem podobnie chociaż tutaj niekoniecznie
zarabiajac tyle co kasjer w USA sa w polsce krolami zycia. wazniejsze ze zarabiaja wiecej niz somsiad w polsce


@gharman: no ale to ich wina że to tak wygląda? xD wiedzą w jakim żyją kraju i próbują sobie poradzić zamiast płakać jacy to nie są pokrzywdzeni, no #!$%@? rzeczywiście postawa godna potępienia xD może mają zarabiać mniej żeby sąsiadowi i tobie nie było przykro?
zarabiajac tyle co kasjer w USA sa w polsce krolami zycia


@gharman:
Google mówi że kasier w USA zarabia 20-33k usd rocznie, po przeliczeniu na pln to jest 7-11k pln miesięcznie.
Jest niemało zawodów w Polsce które tyle płacą i to przy dużo niższych kosztach życia. W 2023 programista w Polsce zarabia dużo więcej.
Nie doceniasz rozwarstwienia jakie jest w USA.
Tam różnica pomiędzy zarobkami kasiera a zarobkami programisty jest dużo
@Julka_ACAB_BLM: podobnie. 6 lat doświadczenia w zawodzie, po studiach magisterskich, z uprawnieniami, a ponad pół pensji to same koszta (auto trup, mieszkanie w kredycie, internet, telefon). A tu jeszcze szama, ciuch by się przydało kupić (przez rok kupiłem koszulki i bluzy za 600zl, szał) i zostaje #!$%@? wielki.

A i tak, co mi mózg #!$%@?, mam lepiej niż większość społeczeństwa.