Wpis z mikrobloga

Czy żyjemy w kraju z dykty? Rozumiem, że wszystko jest importowane i aktualny kurs walut zostawia wiele do życzenia. Ale zaczyna mnie denerwować traktowanie jak dojnej krowy.
Wchodzę sobie na pakiety nowej hondy transalp.
Pakiet touring:
7824 zł PL -> 1738 euro i 1526 funtów (dzisiejszy kurs)
1490 euro DE
1290 funtów GB
Comfort pack:
1760 zł PL -> 391 euro i 343 funtów (dzisiejszy kurs)
370 euro DE
290 funtów GB
No i tak się żyje w tym wspaniałym kraju ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#honda #motocykle #pieniadze #krajzdykty
  • 6
  • Odpowiedz
@bsmlody2030: zastanów się ile sprzeda takich transalpow w miesiącu byle salon we wsi w de czy uk a ile w jakieś Warszawie i odpowiedz sobie w jaki sposób wpływa to na możliwości konkurowania ceną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Steven_Hyde: tak nie możemy tego argumentować. Koszty pracy/pracownika będą tańsze w naszym kraju. Z innej strony aktualnie posiadamy możliwość sprzedaży wysyłkowej i tu możemy podać przykład apple i jego wspaniałych cen. Aktualnie zamowienia odbywają się przez internet (od czasu Covida) nie masz szans przetestować produktu więc co mnie to obchodzi ile sprzedadzą w Warszawie jak jedynie odbiór jest w salonie, to już mogą dostarczać lawetą z UK
  • Odpowiedz
@bsmlody2030: no wiec jedynym sensownym wytlumaczeniem z twojego puntku widzenia jest zmowa cenowa importerow motocykli w PL, skoro zaden sie nie wylamuje i nie konkuruje cena, a jak widac maja sporo do urwania. na twoim miejscu sprowadzilbym motocykl z niemiec (na UK nie patrz bo clo).
swoja droga, ile w ogole kosztuja te motocykle w PL, UK i DE? bo piszesz cos o pakietach a ja nawet nie jestem w stanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Steven_Hyde: cena jeszcze nie zostala opublikowana. Takie mamy czasy, że zamawiasz w ciemno. Aktualnie kilka dni temu opublikowali ceny pakietow (jak wejdziesz w konfigurator)
Z mojego punktu widzenia raczej nie masz zbyt dużej konkurencji obstawiam jakąś oficjalną dystrybucję w danym kraju. (ale nie znam tematu) W sumie wygląda to na brak zainteresowania rynkiem z założeniem, że kto ma kupić ten kupi. Apple sprzedaje drożej mimo braku wsparcia Siri itd. No alee
  • Odpowiedz
@bsmlody2030: ale przeciez tak to wlasnie dziala. im biedniejszy kraj, im sprzedaz mniejsza, tym ceny wyzsze. na ukrainie przeciez maja/mieli jeszcze drozej.
na zachodzie placisz relatywnie mniej za produkty, ale sporo drozej za uslugi. dlatego wlasnie oplaca sie kupowac roztrzaskane zlomy z zachodu, bo wartosc pojazdu w stosunku do zarobkow jest dosc wysoka, a przy tym ceny robocizny sa relatywnie niskie w stosunku do wartosci samego pojazdu.
bardziej bym obstawial, ze
  • Odpowiedz