Wpis z mikrobloga

@oydamoydam: wszystko pięknie, ale oddawanie newy i osy, to moim zdaniem jakiś absurd. przecież oddaliśmy to zanim jeszcze była propozycja od Niemców. opcje są dwie, albo wywiad wie prawie wszystko, albo jesteśmy frajerami. i tak wiem, że to stary gówniany sprzęt, ale czy mamy lepszy ? nie bez powodu, ukraincy mieli tak duże nasycenie tych systemów u siebie, chyba drugie po ruskich w europie.
@ArtBrut: powiedz to Niemcom i francuzom, ciekawe czemu te kraje dbają o swoich obywateli w pierwszej kolejności ? Niemcy nie są opieszali w swoich poczynaniach tylko są pragmatyczni, patrz na tempo powstawania terminali lng, możemy im buty czyścic co najwyżej, w dodatku jesteśmy kur#$@ od nich uzależnieni gospodarczo. Polska stawia na jedną kartę, co mi się osobiście nie podoba i mam do tego prawo, bo w dłuższej perspektywie stajemy się totalnie
@oydamoydam Stosunkowo niewiele amunicji 122 mm a podobno też jej potrzebują. 8000 tys na 60 oddanych Goździków.
Przy Piorunach podali tylko ilosc rakiet ( nie zestawów do strzelania), ale ponoć poszły wszystkie zestawy jakie były. Jeżeli to prawda to tu mnie zaskoczyła ilość. Reszta raczej zgodna z tym co Wolski sprzedawał.