Wpis z mikrobloga

Rzeczy do naprawy w #nowywykop
W sumie wolniej się ładuje, bo najpierw się ładuje placeholder a dopiero potem treść.

To najgorsza wada, ale jest jeszcze kilka:
* Animacja gdy kliknę przycisk "Odpowiedz". Lepiej żeby jej nie było albo żeby w ogóle mnie nie przesuwało, tylko żebym mógł pisać w miejscu który kliknąlem. Chcę na coś odpisać, i przesuwa mnie tak, że nie widzę na co odpisuję, widze tylko wyłącznie samo okienko wpisywania. No naprawdę...
* Brak możliwości powiększenia strony. Ja korzystałem z powiększenia 133%, a teraż już gdy lekko powiększę, przełącza się na tryb mobilny przez co pojawia się pasek na dole strony, pasek boczny (nawet w wersji cieńkiej) znika, a wolałbmym żeby nie znikał (wiem że jest hamburger menu ale nie wystarczy mi).
* Mniej widoczne pole tworzenia wpisu. Zlewa się z samymi wpisami. W poprzednim wykopie pole tworzenia wpisu było bardzo wyraźnie rozróżnione.
* Brak możliwości rozciągniecia pola tworzenia wpisu, przez co jest tylko malutkiej wysokości okienko tworzenia wpisu, ktre trzeba przewijać. O wiele gorzej tak się tworzy wpis.
* Lenny face są w bardzo wąskim okienku, który trzeba przewijać (sic!)

To zauważyłem zaraz po wejściu na nowy wykop, bo zobaczyłem że jest nowy wykop dosłownie przed chwilą.

#wykop #moderacja #administracja #wykopnext #wykop2023
  • 66
* Znaczek powiadomień nie aktualizuje się na wszystkich stronach, przez co przy kilku otwartych kartach z wykopem, widać jakbym miał powiadomienia, chociaż już wszystkie odczytałem.
* O kurde, nie aktualizują się nowo dodane komentarze, jak mam otwartą kartę z wpisem. :O
Wcześniej jak miałem otwartą kartę z wpisem, to bez odświeżania karty, pojawiały się komentarze pod wpisem, jak ktoś skomentował ten wpis który mam otwarty w karcie. Teraz tego nie ma.
Coraz gorzej, a to dopiero poczatek. :/
* Malutkie awatary użytkowników przy wpisach, przez co możnaby je w zasadzie usunąć bez straty. :/ Ale lepiej je po prostu powiększyć do poprzedniego rozmiaru.
* Ani trochę mi się nie podoba tryb ciemny nowego wykopu. Od teraz będę używał trybu dziennego, bo jest bardziej przejrzysty. Do tej pory tryb ciemny był super przejrzysty i przyjemny dla oka. Dosłownie (wcale nie przesadzam) dotychczasowy tryb ciemny był dla mnie najprzyjemniejszy w całym internecie (tylko ten Facebookowy i może twittera "Zmierzch" jest jako taki). Tryb ciemny w nowym wykopie to jakiś brzydki odcień niebieskości i gorzej widoczne napisy (słabszy
* w Profilu nie widać dodanych przeze mnie Powiązanych ze znaleziskiem.
Czasem przeglądam powiązane które dodałem, więc tego brakuje. Przywróćcie taką zakładkę w Profilu.
@look997: Z drobniejszych (do ogarnięcia Stylem Użytkownika:
* Rameczka wokół każdego komentarza do usunięcia. I podświetlanie komentarza po najechaniu do usunięcia. Mi się to na Twitterze nie podoba, więc źle że takie coś przyszło też na wykop.
* Pole wpisywania komentarza które jest całkiem na dole wpisu, nigdy nie powinno znikać, bo inaczej jedyna wygodna opcja to kliknięcie "Odpowiedz" na ostatni komentarz pod wpisem, mimo że raczej bym chciał odpowiedzieć ogólnie na cały wpis.
* Przycisk Hity, Obserwowane i Ulubione powinny być widoczne w wersji cieńkiej panelu bocznego, po zwinięciu panelu bocznego do wersji cieńkiej. Teraz trzeba rozwinąć panel, kliknąć i zwinąć ponownie, co jest minusem.
* Brak możlowości kliknięcia kółkiem awatara (ikonki profilu) (prawy górny róg, na pasku głównym wykopu), żeby móc otworzyć go w nowej karcie. Teraz trzeba kliknąć żeby rozwinąć menu i dopiero kliknąć Profil. (nie wiem czy to nie było popsute już w starym wykopie, bo chyba używałem Skryptu Użytkownika który to naprawia)
* Brak informacji o ilości obserwujących tag, przy podpowiedzi podczas dodawania tagów do wpisu. To cenna informacja, żebym wiedział który tag ma dużo obserwujących, żebym wiedział który jest istotny a który pominąć. Trzeba te liczby przywrócić w podpowiedzi tagów.
* Przycisk KÓŁKO Z PLUSEM (te w prawym dolnym rogu) i klinięcie Dodaj Wpis... Nie powoduje możliwości dodania wpisu. Przynajmniej gdy jest się w Kategorii. Coś się niby dzieje, ale co najmniej kursor pisanie nie jest ustawiony na polu tekstowym, więc pisać nie można.
* Autor wpisu i Data dodania wpisu/komentarz jest zbyt drobną czcionką. Bardzo mi się nie podoba takie roziwązanie. Lepiej żeby były w pełnych rozmiarach, jak normalnego tekstu wpisu, i data obok nazwy profilu (jak dawniej).
* Komentarze pod znaleziskiem są przyszarzone, gdy mają dużo minusów. To jest kwestia oznaczenia ich, ale oznaczenie poprzez PRZYSZARZANIE to taki sobie pomysł. To musi być oznaczone bez utraty czytelności tekstu!
* Pole tekstowe nie ma domyślnie zaznaczonego Sprawdzania pisowni, przez co nie widać jak się narobi byków w komentarzu/wpisie. To drobnostka, łatwa do naprawienia spellcheck="true" w textarea.
* Nie zapamiętuje pozycji paska przewijania w znalezisku, np. jestem przy 5 komentarzu do znaleziska, odświeżam stronę i pasek przewijania ląduje na samej górze, przez co muszę na nowo szukać tego komentarza, żeby kontynuować czytanie.
* W wynikach wyszukiwania też nie zapamiętuje pozycji paska przewijania. Przynajmniej w niektórych sytuacjach (kliknięcie wpisu i cofnięcie zapamiętuje, przy odświeżeniu strony nie zapamiętuje).
* Jak tworzę kategorię, to tagi dodają się samoczynnie po kilku sekundach, mimo że nie wykonałem akcji dodawania tagu, i czasem dodaje mi na wpół wpisane słowo, bo sobie sprawdzam jak dokładnie brzmi dany tag, i nie zdążę dopisać nazwy tagu do końca. No ludzie. :DD
* Praktycznie na okrągło jak dodaję tag, i chcę go kliknąć z listy podpowiedzi, to lista tylko znika i nic się nie dodaje. Żeby wywołać listę
* Dodawanie rzeczy do kategorii jest ciężkie. Jakieś limity i dziwne błędy chyba przez długość znaków w tagu czy nie wiem co, bo usunąłem tag, zapisałem i dodałem inny i zapisałem i nie chce się zapisać. Nie wiem co to jak to. Bez sensu.
* Przez nie tak krótką chwilę po załadowaniu strony, gdy już załaduje się treść a nie że stoją placeholdery, i tak nie da się klikać na linki ani przyciski, są w jakiś sposób chyba zakryte. Klikasz i nic, ale potem samoczynnie zaczynają działać.
* Kliknięcie na cały wpis przenosi do tego wpisu - koszmarna funkcja prosto z twittera. Już przez te kilka godzin kliknąłem w to przez przypadek, gdy klikałem jakiś mały link albo przycisk. Koszmerne.
* Da się dodać, ale w ogóle nie da się usunąć wpisu z Ulubionych. Trochę komedia, do w starym wykopie też było specjalne działanie przycisku dodawania do Ulubionych. :P
* Nie wiem czy to aktualizacja, czy tak było ale nie zauważyłem, ale co drugi komentarz jest z szarym tłem. No ludzie złoci, na co coś takiego? Najpierw myślałem że to jakiś rodzaj wyróżnienie dla komentarzy w ogóle, później że wyróżnienie konkretnego komentarza, i dopiero na końcu zrozumiałem że to takie sobie o, malowanie tła co drugiego komentarza. Ale bezsens, proszę to wyrównać. :D
* Napis "Plusujący:" powinien być w jednej linijce z wypisanymi pierwszymi plusującymi. To nie jest coś, na co powinno się marnować dwie linijki przy każdym wpisie i komentarzu.
* Brak na górze znaleziska linku do listy zakopujących, trzeba przewijać na sam dół strony ze znaleziskiem.
* W znalezisku jest najpierw przycisk Ulubione, a potem liczba komentarzy. We wpisie jest najpierw liczba komentarzy, a potem przycisk Ulubione. Powinno być tak samo i tu
* Nie widzę co jest na Główna, a co Wykopalisko. Tak samo z rzeczami w Gorące. Wcześniej było widać, bo zakładka na głównej belce wykopu była podświetlana.
* W wyszukiwarce, jak dodasz więcej niż 6(?) tagów, to wyszukiwarka nie zwraca nic, przestaje działać, zwraca zero wyników. Mam nadzieję że to bug, a nie jakiś dziwnie przypadkowe limit? Wcześniej myślałem że problem był w nieodpowiednich tagach(co też byłoby bugiem), ale nie, chodzi o ilość...
@look997: nie rozumiem też na ch** tyle tutaj kresek, cieni, kolorów czcionek... mam uczucie jakbym wpadł w śmietnik i nie mógł się wygrzebać.
Nowe funkcje jak kategorie - prawdopodobnie nigdy z tego nie skorzystam, a zajmuje 25% ekranu...

Porównaj sobie tę stronkę z twitterem.
@look997:

* Przywróćcie możliwość przeskoku od razu do 2, 3, 4 itd. podstrony na głównej i na Mikrobogu, bo często sobie tak skakałem dla urozmaicenia doznań. :P


A tutaj jest zaskoczenie - jak otworzysz wykop w trybie incognito (niezalogowany) to podstrony na głównej działają po staremu np. 4. podstrona to https://wykop.pl/strona/4 a nie żadne https://wykop.pl/strona/Dx24Lo1fB56jdc7 czy inne przypadkowe ciągi znaków. Również lubię sobie poprzeglądać starsze podstrony z głównej a zmiana tylko
@look997:
Od siebie dodam 3 rzeczy, które mnie wkurzają w nowej wersji wykopu:
1. Brak możliwości przeglądania komentarzy klikając na swój profil - wyskakuje tylko lista komentowanych znalezisk a nie same komentarze. Trzeba samemu znaleźć swój komentarz w danym znalezisku. Jak zamieściło się komentarz pod znaleziskiem gdzie jest ich kilkaset to marnuje się sporo czasu (zwykłe wyszukiwanie po nicku często nie działa z powodu ukrywania części komentarzy).
2. Brak katalogowania ulubionych
@look997:
1. Odpowiadanie powinno pojawiać się pod komentarzem, na który się odpowiada. Zmiana koloru czy ramki to żaden problem,
2. Komentowanie nadal po staremu. System najpierw daje cytat, potem nick. Powinno być na odwrót. Wszyscy przeklejają nick na górę, bo tak jest wygodniej i czytelniej.
3. Tło w trybie dziennym jest zbyt jasne i nie widać dobrze sekcji: wpisy, komentarze się zlewają. Jak sobie przyciemniłem, bo jest o wiele czytelniej.
4.
* Działa osadzanie Tweeta, fajnie, ale ale trybu ciemnego taki osadzony tweet nie obsługuje. Powinien się dostosować do motywu wykopu.
* Przycisk "UTWÓRZ KATEGORIĘ" powinien działać poprzez kliknięcie kółkiem myszy, i automatycznie otwierać w nowej karcie panel tworzenia kategorii. Już kilka raz chciałem tak zrobić i nie można, musiałem zduplikować kartę i dopiero wtedy kliknąć przycisk "UTWÓRZ KATEGORIĘ". A przecież to po prostu taki link - https://wykop.pl/utworz-kategorie
* BUG: Kliknięcie w powiadomienia za pomocą kółka myszy (żeby otworzyć w nowej karcie), nie oznacza powiadomienia jako kliknięte, trzeba kliknąć lewym przyciskiem myszy, to dopiero się oznaczy (ale wtedy otwiera się na aktywnej karcie i przez to nie mogę kontynuować czytania aktywnej strony).

Ogólnie dużo korzystam z otwierania w nowej karcie, więc wszelkie takie braki powinny być uzupełnione (wiele już wypisałem).

Subiektywne:
* Kliknięcie przycisku, np. powiadomień - akcja zaczyna się
* Kliknięcie linka powoduje otworzenie nowej karty. Gdybym chciał otworzyć link w nowej karcie, to bym kliknął link kółkiem myszy. Powinien się normalnie otwierać w aktywnej karcie.
* W "Przeglądasz tylko jeden wątek w dyskusji!" odnośnik do całego znaleziska jest tylko na górze, a oczywiście powinien być też na samym dole, pod wszystkimi komentarzami, bo naturalnie czytasz po kolei komentarze z wątku, a potem chcesz przejść do kolejnych wątków. Aktualnie trzeba przescrollować na samą górę i dopiero można kliknąć żeby przejść do pozostałych wątków - to niewygodne.