Wpis z mikrobloga

Rzeczy do naprawy w #nowywykop
W sumie wolniej się ładuje, bo najpierw się ładuje placeholder a dopiero potem treść.

To najgorsza wada, ale jest jeszcze kilka:
* Animacja gdy kliknę przycisk "Odpowiedz". Lepiej żeby jej nie było albo żeby w ogóle mnie nie przesuwało, tylko żebym mógł pisać w miejscu który kliknąlem. Chcę na coś odpisać, i przesuwa mnie tak, że nie widzę na co odpisuję, widze tylko wyłącznie samo okienko wpisywania. No naprawdę...
* Brak możliwości powiększenia strony. Ja korzystałem z powiększenia 133%, a teraż już gdy lekko powiększę, przełącza się na tryb mobilny przez co pojawia się pasek na dole strony, pasek boczny (nawet w wersji cieńkiej) znika, a wolałbmym żeby nie znikał (wiem że jest hamburger menu ale nie wystarczy mi).
* Mniej widoczne pole tworzenia wpisu. Zlewa się z samymi wpisami. W poprzednim wykopie pole tworzenia wpisu było bardzo wyraźnie rozróżnione.
* Brak możliwości rozciągniecia pola tworzenia wpisu, przez co jest tylko malutkiej wysokości okienko tworzenia wpisu, ktre trzeba przewijać. O wiele gorzej tak się tworzy wpis.
* Lenny face są w bardzo wąskim okienku, który trzeba przewijać (sic!)

To zauważyłem zaraz po wejściu na nowy wykop, bo zobaczyłem że jest nowy wykop dosłownie przed chwilą.

#wykop #moderacja #administracja #wykopnext #wykop2023
  • 66
* Znaczek powiadomień nie aktualizuje się na wszystkich stronach, przez co przy kilku otwartych kartach z wykopem, widać jakbym miał powiadomienia, chociaż już wszystkie odczytałem.
* O kurde, nie aktualizują się nowo dodane komentarze, jak mam otwartą kartę z wpisem. :O
Wcześniej jak miałem otwartą kartę z wpisem, to bez odświeżania karty, pojawiały się komentarze pod wpisem, jak ktoś skomentował ten wpis który mam otwarty w karcie. Teraz tego nie ma.
Coraz gorzej, a to dopiero poczatek. :/
* Malutkie awatary użytkowników przy wpisach, przez co możnaby je w zasadzie usunąć bez straty. :/ Ale lepiej je po prostu powiększyć do poprzedniego rozmiaru.
* Ani trochę mi się nie podoba tryb ciemny nowego wykopu. Od teraz będę używał trybu dziennego, bo jest bardziej przejrzysty. Do tej pory tryb ciemny był super przejrzysty i przyjemny dla oka. Dosłownie (wcale nie przesadzam) dotychczasowy tryb ciemny był dla mnie najprzyjemniejszy w całym internecie (tylko ten Facebookowy i może twittera "Zmierzch" jest jako taki). Tryb ciemny w nowym wykopie to jakiś brzydki odcień niebieskości i gorzej widoczne napisy (słabszy
* w Profilu nie widać dodanych przeze mnie Powiązanych ze znaleziskiem.
Czasem przeglądam powiązane które dodałem, więc tego brakuje. Przywróćcie taką zakładkę w Profilu.
@look997: Z drobniejszych (do ogarnięcia Stylem Użytkownika:
* Rameczka wokół każdego komentarza do usunięcia. I podświetlanie komentarza po najechaniu do usunięcia. Mi się to na Twitterze nie podoba, więc źle że takie coś przyszło też na wykop.
* Pole wpisywania komentarza które jest całkiem na dole wpisu, nigdy nie powinno znikać, bo inaczej jedyna wygodna opcja to kliknięcie "Odpowiedz" na ostatni komentarz pod wpisem, mimo że raczej bym chciał odpowiedzieć ogólnie na cały wpis.
* Przycisk Hity, Obserwowane i Ulubione powinny być widoczne w wersji cieńkiej panelu bocznego, po zwinięciu panelu bocznego do wersji cieńkiej. Teraz trzeba rozwinąć panel, kliknąć i zwinąć ponownie, co jest minusem.
* Brak możlowości kliknięcia kółkiem awatara (ikonki profilu) (prawy górny róg, na pasku głównym wykopu), żeby móc otworzyć go w nowej karcie. Teraz trzeba kliknąć żeby rozwinąć menu i dopiero kliknąć Profil. (nie wiem czy to nie było popsute już w starym wykopie, bo chyba używałem Skryptu Użytkownika który to naprawia)
* Brak informacji o ilości obserwujących tag, przy podpowiedzi podczas dodawania tagów do wpisu. To cenna informacja, żebym wiedział który tag ma dużo obserwujących, żebym wiedział który jest istotny a który pominąć. Trzeba te liczby przywrócić w podpowiedzi tagów.
* Przycisk KÓŁKO Z PLUSEM (te w prawym dolnym rogu) i klinięcie Dodaj Wpis... Nie powoduje możliwości dodania wpisu. Przynajmniej gdy jest się w Kategorii. Coś się niby dzieje, ale co najmniej kursor pisanie nie jest ustawiony na polu tekstowym, więc pisać nie można.
* Autor wpisu i Data dodania wpisu/komentarz jest zbyt drobną czcionką. Bardzo mi się nie podoba takie roziwązanie. Lepiej żeby były w pełnych rozmiarach, jak normalnego tekstu wpisu, i data obok nazwy profilu (jak dawniej).
* Komentarze pod znaleziskiem są przyszarzone, gdy mają dużo minusów. To jest kwestia oznaczenia ich, ale oznaczenie poprzez PRZYSZARZANIE to taki sobie pomysł. To musi być oznaczone bez utraty czytelności tekstu!
* Pole tekstowe nie ma domyślnie zaznaczonego Sprawdzania pisowni, przez co nie widać jak się narobi byków w komentarzu/wpisie. To drobnostka, łatwa do naprawienia spellcheck="true" w textarea.