Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W Polsce nie rodzą się dzieci, sprowadzani są imigranci - uuuu, wina rządów, wina p0lek, wina młodych. Katastrofa

Ma być wprowadzony kataster - uuu socjalizm. Odbierdolda się od moich pieniędzów. Masa ziemi leży odłogiem.

Powiem Wam tak, jako młoda osoba, która planuje założyć rodzinę, a którą blokuje na ten moment jedynie kwestia mieszkania (powoli odkładam na wkład i inwestuję pieniądze) - walcie się. Będę popierał kataster i opodatkowanie najmu/flipów i innego rodzaju patologii z prostej przyczyny - tak samo jak rentierzy, fliperzy i landlrodzi mają w dupie pozostałą część społeczeństwa i działają na jego szkodę, ja tak samo mam w dupie ich. Podobnie mam w dupie tych wszystkich co krzyczą "kapitalizm", "mogę za pieniądze robić co chcę". Jak sobie chcecie kupować mieszkania jako inwestycje, to jesteście po prostu moją konkurencją i wrogiem na rynku.

Dla rentierów i fliperów co posiadają kilka/naście mieszkań kupno mieszkania to inwestycja, z której będą czerpać hajs - nic więcej. Dla mnie kupno mieszkania będzie ważnym wydarzeniem w moim życiu, które pozwoli mi na założenie rodziny (głównie mowa tu o dziecku). Także tak. Cieszę się z na myśl o katastrze. Nawet jeżeli ceny spadną o 5%, to się cieszę.

Wykop jest miejscem patologicznym i pełnym hipokryzji. Z jednej strony narzekacie że nie ma dzieci, że Polacy żyją od 1 do 1, że Polak jest jak chłop pańszczyźniany. A gdy z drugiej strony pojawia się jakiś pomysł który może umniejszyć tą sytuację, to krzyczycie "KOMUNA". Jesteście bandą hipokrytów, którzy chcą najlepiej tylko i wyłącznie dla siebie, a w sprawach społecznych odzywacie się tylko wtedy, gdy jest to wam wygodne. I nie mówię tutaj o całym wykopie i wszystkich użytkownikach (jest to uproszczenie), tylko o tych, co oburzają się na pomysł katastru.

#nieruchomosci #przemyslenia #anonimowemirkowyznania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3c3f901f4c80d19019391
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 58
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: czyli jesteś socjalistą

Bawi mnie to. Uroili sobie, że mieszkanie się należy jak chleb xD ale tylko do flipów mają sapy, do funduszy inwestycyjnych już ryj cicho. Może do piekarni idźcie się kłócić o ceny chleba, tam też "spekulują".

Przypomina się absurd z branży ślubnej. Wszystkie wydatki luz, ale zawsze problemem było zapłacić fotografowi. Bo to tylko pstrykanie xD

Ten sam poziom absurdu.
Przecież landlord już śpiewa najwyższą możliwą stawkę jaką chętny jest w stanie dać.


@monyprintergobrrrr: odezwij się po wprowadzeniu podatku. Pamiętaj tylko, że to biedny pierwszy obrywa podatkami. Zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: poczytaj co pisał o "kapitalizmie rentierów" Guy Standing. Na wykopie jest pełno hipokrytów, kapitalistów-programistów 15k, którzy walą na podatkach biorąc nawet papier toaletowy na fakturę, płacą kancelarii podatkowej swojego idola z konfederacji, żeby finalnie płacić jeszcze mniej, a na końcu narzekają na wykopie, że poziom usług publicznych jest rażąco niski. Trzymaj się opie, może kiedyś będzie lepiej.
@AnonimoweMirkoWyznania będziesz się kłócił o rodzinę, mieszkanie i plany na przyszłość z mentalnymi osiemnastolatkami, których szczytem marzeń jest zamoczyć (ale tylko w łasce 10/10, i to dziewicy) albo pograć w gierkę?

Będziesz się kłócił o mentalną spuściznę Korwina, którego słowa tutaj jeszcze kilka lat temu były świętością? To są miłośnicy kapitalizmu w pełnej krasie. Jak się ma bogatych rodziców lub jest się mentalnym nastolatkiem to się miłuje kapitalizm. Gorzej jest, jak się
Pamiętaj tylko, że to biedny pierwszy obrywa podatkami. Zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ogau: Paróweczkowa logika, albo dosadniej -gówno prawda. Wykaż mi jaki sposób „w pierwszej kolejności” na najbiedniejszych wpływa podatek od zysku z akcji albo VAT na samochody luksusowe. Teoria skapywania nie działa - ale nie działa w obie strony.
@AnonimoweMirkoWyznania: w kapitalizmie są dla Ciebie konkurencja. Masz rację. Więc konkuruj na rynku, ale nie okradaj. Nie za pomocą pałki (podatku z dupy)


@Vateusz23: flipperzy i inni gównoinwestorzy spekulują, dokonując hurtowych zakupów na rynku indywidualnym. Jak najbardziej powinien być ustalony wysoki kataster od trzeciego lokalu mieszkalnego, a dla kolejnych lokali powinien bardzo szybko rosnąć. Jak taki fliperek chce sobie inwestować, niech się zajmie giełdą albo surowcami naturalnymi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Pomijając tych którzy kupili za gotówkę. Pieniądze na hipoteki pochodzą z dodruku więc zapłaciliśmy za nie wszyscy spadkiem wartości pieniądza. Jeśli żeby dostać kredyt musisz mieć jakiś tam status finansowy to wychodzi na to że biedacy dorzucają się bogatym do mieszkań. I to jest prawdziwa hipokryzja. Dodruk pieniądza to interwencja państwa w rynek, w czystej postaci. Teraz się okazuje że to na co zrzucili się wszyscy nie będzie służyć nikomu.
Dziwnym trafem wiele rodzin z dziećmi jest najemcami, zaryzykuję, że nawet więcej niż mieszkających w swoich nieruchomościach. Poza tym odnoszę wrażenie, że autor postu dopiero "planuje założyć rodzinę", co oznacza, że chyba jeszcze nie ma znalezionej wybranki życia, z którą mógłby tę rodzinę zakładać, bo jakby miał, to dwójce pracujących osób zdecydowanie łatwiej jest unieść ciężar najmu i prowadzenia gospodarstwa domowego.


@avatarr: Wśród moich znajomych wszyscy dzieciaci mają swoje mieszkania. Nawet
@AnonimoweMirkoWyznania: aleś się wystal.
Może wystarczy zmienić prawo, by nie płacących można było wyrzucić?
Najlepiej winnych szukać gdzie indziej niż próbować rozwiązać problem z aktualnymi patologiami.
Sam mam znajomych co pobudowali domy i trzymają mieszkania puste dla dzieci. Obawiają się właśnie tego, że będą musieli płacić za patusy. Stąd mieszkania stoją puste.
zysku z akcji albo VAT na samochody luksusowe.


@monyprintergobrrrr: ale te podatki biedoty nie dotyczą. Tacy głupio mądrzy jak ty to samo mówili o podniesieniu stóp. Jak wyszło to już wszyscy wiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Bieda umysłowa i majątkowa przyjmuje od kasty rentierów/flipperów i innej tego typu kanalii codzienną dawkę śliny do mordy, a potem jeszcze pokornie broni swoich panów naskakując na osoby krytycznie myślące nad przyczynami wielu negatywnych zjawisk. Stare, kijem Wisły nie zawrocisz, stoczyłem w tej sprawie milion dyskusji na tym portalu i kończyło się zawsze tym, że debile porównywali mieszkania do bułek XD Trzymam kciuki za #!$%@? tych spekulantów razem z Tobą