Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W Polsce nie rodzą się dzieci, sprowadzani są imigranci - uuuu, wina rządów, wina p0lek, wina młodych. Katastrofa

Ma być wprowadzony kataster - uuu socjalizm. Odbierdolda się od moich pieniędzów. Masa ziemi leży odłogiem.

Powiem Wam tak, jako młoda osoba, która planuje założyć rodzinę, a którą blokuje na ten moment jedynie kwestia mieszkania (powoli odkładam na wkład i inwestuję pieniądze) - walcie się. Będę popierał kataster i opodatkowanie najmu/flipów i innego rodzaju patologii z prostej przyczyny - tak samo jak rentierzy, fliperzy i landlrodzi mają w dupie pozostałą część społeczeństwa i działają na jego szkodę, ja tak samo mam w dupie ich. Podobnie mam w dupie tych wszystkich co krzyczą "kapitalizm", "mogę za pieniądze robić co chcę". Jak sobie chcecie kupować mieszkania jako inwestycje, to jesteście po prostu moją konkurencją i wrogiem na rynku.

Dla rentierów i fliperów co posiadają kilka/naście mieszkań kupno mieszkania to inwestycja, z której będą czerpać hajs - nic więcej. Dla mnie kupno mieszkania będzie ważnym wydarzeniem w moim życiu, które pozwoli mi na założenie rodziny (głównie mowa tu o dziecku). Także tak. Cieszę się z na myśl o katastrze. Nawet jeżeli ceny spadną o 5%, to się cieszę.

Wykop jest miejscem patologicznym i pełnym hipokryzji. Z jednej strony narzekacie że nie ma dzieci, że Polacy żyją od 1 do 1, że Polak jest jak chłop pańszczyźniany. A gdy z drugiej strony pojawia się jakiś pomysł który może umniejszyć tą sytuację, to krzyczycie "KOMUNA". Jesteście bandą hipokrytów, którzy chcą najlepiej tylko i wyłącznie dla siebie, a w sprawach społecznych odzywacie się tylko wtedy, gdy jest to wam wygodne. I nie mówię tutaj o całym wykopie i wszystkich użytkownikach (jest to uproszczenie), tylko o tych, co oburzają się na pomysł katastru.

#nieruchomosci #przemyslenia #anonimowemirkowyznania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3c3f901f4c80d19019391
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 58
która planuje założyć rodzinę, a którą blokuje na ten moment jedynie kwestia mieszkania


@AnonimoweMirkoWyznania:
Ogólnie można się zgodzić, ale bez urazy - to wymówka.

Taki podatek jest w porządku, ale odpowiednio powinien być zmniejszony inny np. dochodowy.
I generalnie trzeba patrzeć rządzącym na ręce - żeby nie okazało się, że po głowie dostanie tylko "Janusz" mający 3 mieszkania, a fundusze i instytucje będą zwolnione i wtedy to już na prawdę ludzie
@monyprintergobrrrr: Czyli rata kredytu kosztuje mniej niż najem, bo już gubię się w tych opiniach na tagu?

Co do opinii, że własne mieszkanie sprzyja posiadaniu potomstwa, to oczywiście nie ma o czym dyskutować. Dziwnym trafem wcześniej ludzie decydowali się na dzieci nie posiadając własnego kąta nad głową - często pomieszkiwało się u rodziców, u teściów albo na wynajmie itd.

Autor wpisu utożsamia brak katastru z jego brakiem rozpoczęcia starań o zakładanie
@avatarr: Co Ci po tym że rata niższa od wynajmu jak nie masz zdolności? Tylko proszę, nie gadaj bzdur że „mogłeś kupić w 2015” jak większość obecnie poszukujących była wtedy studentami albo miała 15 lat xD

„Kiedyś” mieszkanie u rodziców to był właśnie „własny kąt nad głową”. Dziś czasy się zmieniły i już „nie wypada”.

Gram na giełdzie i widzę jaki jest problem, płacę 19 procent od zysku z instrumentów finansowych,
UwielbianaJulka: moze byc i 10% nowego podatku, odbiję sobie część na wynajmującym :D ja i tak zarobię, wynajmujący i tak zapłaci więcej, ucieszy się patologia bo dostanie mieszkania socjalne za darmo bo będzie więcej kasy z podatków w budżecie państwa XD
---

Zaakceptował: karmelkowa
ale każdy kto nie zamienił dupy z głową miejscami wie, że wzrost kosztów prowadzi do wzrostu cen.


@LifeReboot: Student ekonomii 1. roku wie że takie ogólne twierdzenia to bajeczki, czasem tak jest, czasem tak nie jest, czasem jest wręcz przeciwnie i tylko ludzie o małej wyobraźni przyjmują tego typu hasełka za prawdę objawioną.
@Ogau: Przecież landlord już śpiewa najwyższą możliwą stawkę jaką chętny jest w stanie dać.

Macie pamięć złotej rybki, jak wjechali uchodźcy wojenni i czynsze wzrosły pamiętacie, ale jak rozkręcił się covid i czynsze spadły o kilkanaście procent to już zapomnieliście. W jednym i drugim przypadku był to skutek gry popytu i podaży a nie widzimisie wynajmujących.
wema: Twierdzenie że kataster w tej proponowanej przez rząd formie coś zmieni to wielkie xD.
Jest problem z podażą mieszkań. Pis jak widać dobrze zdiagnozował, ale nie ogarnął że nie da się tego łatwo rozwiązać, mieszkanie+ średnio wyszło m.in. przez opór pkp, konieczność zarządzania etc. Lex deweloper jest mocno ograniczony(co nie jest do końca złe) i psuje relacje miasto->deweloper.

Trzeba ogarnąć urbanistykę, pytanie jak zrobić to odpowiedzialnie żeby A odblokować budowy
@monyprintergobrrrr: Tutaj nie chodzi o to, że "nie wypada", tylko o to, że wszyscy stali się wygodni. Ja wyprowadziłem się z domu rodziców w czasie studiów, gdzie mogłem jeszcze spokojnie sobie oszczędzać, żyjąc za darmo u rodziców w wysokim standardzie. Zamieszkałem kilka kilometrów od nich ze swoją dziewczyną (i przyszłą żoną) w pokoju 3x4 m wynajmowanym u jej koleżanki. Tak żyliśmy przez kilka lat, następnie wzięliśmy kredyt na mieszkanie, które zostało
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolejny który nie rozumie że na wykopie ścierają się różni użytkownicy. Są tu profesorzy i ludzie po podstawówce, milionerzy i biedacy. Nie ma czegoś takiego jak opinia użytkowników wykopu, to jest jeden wielki mix a widzisz tylko tych którym udało się w odpowiednim momencie dodać wpis dzięki czemu wszedł on na główną.