Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W Polsce nie rodzą się dzieci, sprowadzani są imigranci - uuuu, wina rządów, wina p0lek, wina młodych. Katastrofa

Ma być wprowadzony kataster - uuu socjalizm. Odbierdolda się od moich pieniędzów. Masa ziemi leży odłogiem.

Powiem Wam tak, jako młoda osoba, która planuje założyć rodzinę, a którą blokuje na ten moment jedynie kwestia mieszkania (powoli odkładam na wkład i inwestuję pieniądze) - walcie się. Będę popierał kataster i opodatkowanie najmu/flipów i innego rodzaju patologii z prostej przyczyny - tak samo jak rentierzy, fliperzy i landlrodzi mają w dupie pozostałą część społeczeństwa i działają na jego szkodę, ja tak samo mam w dupie ich. Podobnie mam w dupie tych wszystkich co krzyczą "kapitalizm", "mogę za pieniądze robić co chcę". Jak sobie chcecie kupować mieszkania jako inwestycje, to jesteście po prostu moją konkurencją i wrogiem na rynku.

Dla rentierów i fliperów co posiadają kilka/naście mieszkań kupno mieszkania to inwestycja, z której będą czerpać hajs - nic więcej. Dla mnie kupno mieszkania będzie ważnym wydarzeniem w moim życiu, które pozwoli mi na założenie rodziny (głównie mowa tu o dziecku). Także tak. Cieszę się z na myśl o katastrze. Nawet jeżeli ceny spadną o 5%, to się cieszę.

Wykop jest miejscem patologicznym i pełnym hipokryzji. Z jednej strony narzekacie że nie ma dzieci, że Polacy żyją od 1 do 1, że Polak jest jak chłop pańszczyźniany. A gdy z drugiej strony pojawia się jakiś pomysł który może umniejszyć tą sytuację, to krzyczycie "KOMUNA". Jesteście bandą hipokrytów, którzy chcą najlepiej tylko i wyłącznie dla siebie, a w sprawach społecznych odzywacie się tylko wtedy, gdy jest to wam wygodne. I nie mówię tutaj o całym wykopie i wszystkich użytkownikach (jest to uproszczenie), tylko o tych, co oburzają się na pomysł katastru.

#nieruchomosci #przemyslenia #anonimowemirkowyznania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3c3f901f4c80d19019391
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 58
via Wykop Mobilny (Android)
  • 158
Jesteście bandą hipokrytów, którzy chcą najlepiej tylko i wyłącznie dla siebie, a w sprawach społecznych odzywacie się tylko wtedy, gdy jest to wam wygodne.

@AnonimoweMirkoWyznania: Dostrzegasz coś podobnego w swoim #!$%@??
@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet Chiny zauważyły, że mieszkania/domy nie powinny być czymś, w co się inwestuje i robi na tym biznes. Moim zdaniem ograniczenie rynku nieruchomości w ten sposób, żeby ludzie szukali alternatyw do inwestowania kapitału ma sens. Ale obecnie jak wprowadzą podatek od kolejnego mieszkania to jedyny efekt jaki zobaczymy(obawiam się) to zwiększenie cen najmu. To samo zresztą dotyczy większości podatków, konsument pokrywa je.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kiedy ci ludzie dorabiali się tych mieszkań to gdzie byłeś? Pomagałeś im nosić woreczki i teczki czy dłubałeś w nosie? Jeżeli po drodze mieli długi, to pomagałeś im je spłacać? Czy wszyscy się nakradli w odróżnieniu od jedynych uczciwych ludzi jak rozżalony, zapłakany, #!$%@? pod korek alkoholem i lekami wykopek z kliniczną depresją i dostępem do netu?

Ale fakt, że trzeba to już pisac z anonimowych, bo inaczej jest za
@slepauliczka: Dziwnym trafem wiele rodzin z dziećmi jest najemcami, zaryzykuję, że nawet więcej niż mieszkających w swoich nieruchomościach. Poza tym odnoszę wrażenie, że autor postu dopiero "planuje założyć rodzinę", co oznacza, że chyba jeszcze nie ma znalezionej wybranki życia, z którą mógłby tę rodzinę zakładać, bo jakby miał, to dwójce pracujących osób zdecydowanie łatwiej jest unieść ciężar najmu i prowadzenia gospodarstwa domowego.
Nawet jeżeli ceny spadną o 5%, to się cieszę.


@AnonimoweMirkoWyznania: ceny nie spadną o 5% tylko w dłuższej perspektywie ceny najmu wzrosną o 5%. Tzn. w ogólnym rozrachunku i w morzu innych czynników tego nie bedzie widać i obie strony będą się przekrzykiwać statystykami potwierdzającymi ich racje, ale każdy kto nie zamienił dupy z głową miejscami wie, że wzrost kosztów prowadzi do wzrostu cen.
@avatarr: Nie no pewnie. I przy każdym wynajmie błagac kogoś z rodziny żeby Ci podpisał najem okazjonalny bo normalnych umów najmu już nikt nie zawiera. O ile kogoś takiego masz.

Posiadanie nieruchomości to podstawa życia i kataster powinien być jak najwyższy.

Kto uważa inaczej ma zapewnione mieszkanie od starych albo jest po prostu głupi. Statystyka mówi jasno, że młodzi ludzie bez mieszkania nie chcą zakładać rodzin i nie będą tego robić.
@avatarr: można i na Zachodzie jest to powszechne, ale tam prawo chroni najemców, u nas tylko oszustów.

Z drugiej strony: zakładanie rodziny, utrzymywanie rozsądnego standardu życia i mieszkanie w mieście jednocześnie to aberracja historyczna, miasta trwały dzięki stałej imigracji. Zbyt dobrze nam się zrobiło przez te PRL-owskie Ursynowy. Bez bardzo spójnego planowania transportu i budowlanki nie da się mieć wartościowych dzielnic do wychowania dzieci.

Oczywiście katastralny jest konieczny, w tym 100%
@avatarr: Widzę problemy z czytaniem ze zrozumieniem, śmiech na sali.

Jeśli już to sprowadziłem to do równania
Jak największa dostępność pierwszego mieszkania = więcej dzieci.

I jest to niezaprzeczalny fakt. Kataster ma tylko sprawić, że ludzie którzy trzymają hajs w nieruchomościach zaczną korzystać z narzędzi do tego przeznaczonych np. lokat.
@avatarr:

Psst, rodzinę możesz założyć bez posiadania mieszkania na własność.


Aha, 2 razy na tydzień czytam tu wysrywy „dziecko bez własnego mieszkania robi tylko patusiarnia”.

Mieszkanie daje Ci poczucie bezpieczeństwa, bez tego poczucia nikt się na dziecko nie decyduje. Jak masz bogatych starych czy plan B to zrobisz i na wynajmie - ale jak w każdej chwili czynszojad może Ci podnieść stawki o 30% bo ma 10 Ukraińców na Twoje miejsce