Wpis z mikrobloga

serio #!$%@?? xD Jej opis jest obrzydliwy i wprost pokazuje, że zależy jej tylko i wyłącznie na tym co facet może jej dać, a nie na samym facecie jako osobie, z którą może fajnie spędzić czas i być dla niego oparciem. Założę się, że gdyby tylko- odpukać- jeleniowi który wejdzie z nią w związek coś poważnego się stało i wymagałby stałej opieki, to ta typiara ewakuowałaby się natychmiast.


@Panter91: w punkt.
ale to bardzo ulatwia - jak zarabiasz 15k miesecznie to nie chodzisz na kebsa czy domki w lesie, a do restauracji i wakacje co roku w alpach


@Rudy_Bigos_2: hahaha xd na pewno.
Może jak zarabiasz tyle przez 20 lat i nie masz dzieci.
Ja z żoną mamy obecnie w sumie na rękę ponad 40k miesięcznie. Nasze oszczędności to niemal zero i nie szastamy kasą. Nie jeździmy też na nie wiadomo jakie
Seba kombinator, który na lewych interesach zarabia 100k miesięcznie, nie wstępuje magicznie do „podobnej sfery” co lekarz, prawnik czy wykładowca akademicki. To samo dotyczy programisty 15k+, który ma pewne zdolności techniczne, ale nie ma żadnego kapitału kulturowego.


@camelinthejungle: jaki kapitał kulturowy ma prawnik? Bo rozumiem, że lekarz ze względu na przydatność społeczną ma wg ciebie niby ten kapitał?

A każdy programista mający tytuł conajmniej magistra może być wykładowcą akademickim (nauczycielem akademickim)
: Bo jest duzo zmiennych ktore okreslaja netto i dla kazdego to netto bedzie inne.


@Proogramista: no dobra ale skąd mam wiedzieć na jakie kryteria wyliczenia łapie się dana osoba? I jeszcze mialbym to przeliczać dla każdego inaczej xD To jest bez sensu i jest nieczytelne. Ludzie powinni podawać ile mają netto w ich konkretnej sytuacji i konkretnym czasie kiedy tę informację podają.
@bylem_zielonko: Kapitał kulturowy jest niezależny od wykonywanego zawodu. Albo się go ma, albo nie. Programistą posłużyłem się jako przykładem: zawód jest wyjątkowo dobrze płatny, ale żeby go wykonywać, nie trzeba wcale tego kapitału posiadać – wystarczy posiadać określone kompetencje techniczne.

Zawód prawnika, lekarza czy wykładowcy akademickiego to zawody zaufania publicznego, które wiążą się z wysokim statusem. Nie oznacza to oczywiście, że ich poszczególni przedstawiciele nie mogą być zwykłymi prymitywami albo prezentować
Ja z żoną mamy obecnie w sumie na rękę ponad 40k miesięcznie. Nasze oszczędności to niemal zero i nie szastamy kasą. Nie jeździmy też na nie wiadomo jakie tripy. Po prostu mamy takie zarobki stosunkowo krótko - pewnie za 4-5 lat się coś wreszcie odłoży.


@masz_fajne_donice: To co ty #!$%@? robisz z hajsem? Zarabiam mniej, mam żonę i dwójkę dzieci na utrzymaniu i 2/3 mi zostaje xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Proogramista: u znajomego podobna sytuacja. Lekarze zaczynają zarabiać podobnie jak programisci 15-20k powiedzmy przed 30 rokiem życia a potem sky is the limit u lekarzy. Dla developera 30-45k obecnie w pl to może być sufit
#!$%@?, że znalazły się wykopki (i to w dodatku faceci!), którzy bronią takiego burackiego opisu. nic o sobie, tylko lista wymagań, poza zarobkami pierwsza pożądana cecha to „przystojny”, a ci będą tłumaczyć taką płytką lambadziarę, że jest ambitna i nastawiona na rozwój XD
@bitcoholic: ja kompletnie nie rozumiem, takich konkretnych wymagan, ale moze sie juz do zwiazkow nie nadaje. Od partnera to bym raczej oczekiwal podobnego humoru, bycia milym i dobrym w lozku. A w tych jej wymaganiach to w sumie nie ma nic poza wysokoscia zarobkow xD
ale to bardzo ulatwia - jak zarabiasz 15k miesecznie to nie chodzisz na kebsa czy domki w lesie, a do restauracji i wakacje co roku w alpach

Kobieta szuka podobnej sobie osoby - i ma do tego prawo. Jak nie znajdzie to obnizy standardy, jak nie to bedzie sama. Zycie


@Rudy_Bigos_2: jak mężczyzna ma JAKIEKOLWIEK oczekiwania, to się na niego pluje jadem - jak kobieta ma ma oczekiwania z dupy, to