Wpis z mikrobloga

@Joxek: Przecież to wszystko zależy :D Idiotyczne jest tak dzielić sytuację.

U mnie dla przykładu miasto wojewódzkie, blok z 2014r. garaż podziemy i płacę 1300 za mieszkanie.
Odsetki w racie na kredyt na mieszkanie (prawie. 300 tys. zł) na ten moment to ponad 2 tys.
Czyli co miesiąc mam 700zł. przy cenach za mieszkania, które w tym momencie stoją.

W życiu zawsze wszystko zależy od sytuacji...
@Joxek: no ale nie jesteś wtedy mobilny znaczy jak nie wynajmujesz bo nie mozesz uslyszec ze wlasciciel wraca i musisz natychmiast mobilnie #!$%@? z calym mandżurem do innego mieszkania, posiadanie jest nudne
@Joxek: Własne mieszkanie >>>>>>>>>> wynajem. Z wielu względów.
Chcę wbić coś w ścianę? To wbijam. Chcę zmienić ustawienie/meble/coś dokupić? No to to robię i robię to dla siebie, nie mam w głowie że to i tak nie jest/nie będzie moje mieszkanie.
@Phoryn podniósł dobry argument, ale to bardziej się tyczy czy TERAZ opłacalne jest branie kredytu.
@Joxek: Zakup mieszkania jest dobry dla osób które nie są dobre w oszczędzaniu. To dlatego, że zakup mieszkania na kredyt zmusza do regularnej spłaty kredytu. Część kapitałowa którą się regularnie spłaca to są oszczędności.
https://www.linkedin.com/pulse/how-owning-home-builds-your-net-worth-laura-jorden/

Inne pytanie to czy obecnie jest najlepszy czas na zakup. Pewnie nie. Pewnie lepszy czas będzie za pół roku, za rok, jak ceny trochę spadną, bo spaść raczej muszą. Poza tym obecnie można włożyć pieniądze na