Wpis z mikrobloga

Policjanci uznali za winnego 19-latka kierującego autem i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych, a 14-latkę uświadomili o konsekwencjach braku ostrożności.


@Javert_012824: Prawidłowo, natomiast ważniejsze pytanie jest: co się stało z pieskiem?
  • Odpowiedz
@teczwy1410: ograniczenia predkosci tez są na kolei i co z tego? po prostu latwiej sie zatrzymac czlowiekowi niz ciezszemu obiektowi, tak samo jak nie wymagasz od pociagu zeby sie zatrzymal w mniej niz 100 metrow tak samo nie wymagaj od auta ze zatrzyma sie w 2-3 metry, proste, nie rozumiem tej hipokryzji
  • Odpowiedz
@Javert_012824: nie wiem, który obóz gorszy, ten twierdzący że wina jest w 100% kierowcy, czy ten, który twierdzi, że 100% piesza ( _) oboje powinni dostać srogie mandaty, kierowca oczywiście ewidentnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy, skoro nie był w stanie zatrzymać się przed przejściem dla pieszych (albo co gorsza miał na to wyebane), ale w idealnym świecie tacy pieszy zachowujący się jak święte krowy również
  • Odpowiedz
kazdy kto mowi cokolwiek o winie pieszego jest kretynem


@peszmerd: nie większym niż pieszy, który lezie jak ciele bo mam pierwszeństwo. Myślę że 95 % kierowców by nie zwolniła w tym przypadku na tyle aby nagle się zatrzymać, pieszego nie było widać, a hamowanie w taką pogodę jest kiepskie, ale fajnie poczytać opinie niedzielnych kierowców co to przejadą 20 km tygodniowo i lubią się wymądrzać i #!$%@?ć farmazony o ostrożnej
  • Odpowiedz
@ksndr: #!$%@?. Kierowca nie ma obowiązku jechać z taką prędkością, by wyhamować przed wszystkim, co wtargnie przed niego na jezdnię. Czy to będzie pieszy poza przejściem dla pieszych, czy też auto wymuszające pierwszeństwo. Gdyby doszła do pasów i rozejrzała się, to kierowca by sobie spokojnie przejechał, a potem ona przeszła.
  • Odpowiedz
@Kouros: oczywiście że jej wina, w przed szkół uczy się dzieci żeby obrocily głowę lewo prawo lewo, przed wejściem na jezdnie. Jeśli dorosła osoba nie ma wyobraźni na poziomie 4 latka, to żadne przepisy tutaj nie pomoga
  • Odpowiedz