Wpis z mikrobloga

uczę się programowania już dobre kilka lat (wzloty i upadki;)) i chciałbym w przyszłości zajmować się Machine Learningiem ewentualnie Data Science. jakie studia pomogą mi osiągnąć ten cel?

chętnie bym usłyszał kilka propozycji bo maturki przede mną i nie wiadomo jak pójdzie

nie boję się matematyki, programowania, algorytmiki natomiast trochę przerażają mnie sieci komputerowe i sprzętówka.

#programowanie #programista15 #sztucznainteligencja #machinelearning #python
  • 11
nie uczęszczałem na ten kierunek, ale skoro masz już upatrzony jakiś konkretny to wbij na jakieś grupki na fb dla studentów i spytaj o ten konkretny, albo znajdź kogoś na Linkedin, który ukończyl UJ i pracuje w data science i podpytaj
@jakuzii: Informatyka na UJ (na WMiI), potem na mgr możesz iść na taka specjalizacje. Ogólnie tam jest bardzo mocna grupa ml’owa, jest z kim robić takie projekty/u kogo takie prace dyplomowe.
@jakuzii: Niestety, zanim skończysz studia zapotrzebowanie na klasycznych data scientistów może bardzo spaść. Już w tej chwili projektów z data science jest niewiele, w porównaniu np. do data engineering. Niewiele firm robi coś swojego, a z rozwojem metod llm i podobnych będzie ich jeszcze mniej. Po co pisać coś od zera, jak wystarczy odpalić na chmurze. Do tego jednak trzeba mieć odpowiednie dane. Dlatego jest taki boom na data engineering. Nie