Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że nie jesteście wstanie grać w gry? #pytanie szczególnie do osób dorosłych ~25-30 lat.
Włączam grę na 15 minut i mi się nudzi. To nie to samo, co byłeś gówniakiem 10 lat i byłeś podjarany, bo od samochodu oderwało się koło. Lepiej się wczuwałeś, bo gówniaki mają taką właściwiość, że ciężej im odróżnić świat wyobraźni od świata realnego.
Ehh. Dorosłość. #zalesie #gry #rozrywka #oswiadczenie
Pobierz jakismadrynickpolacinsku - Też tak macie, że nie jesteście wstanie grać w gry? #pytan...
źródło: comment_1673175037IXmV8kKQVSFiRq6vV6RZzt.jpg
  • 221
@jakismadrynickpolacinsku: jezu, który to już post tego typu w gorących? XD

gry:

Wiedzmin 3

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Red Dead Redemption 2

Kroniki Myrtany

Elden Ring (dla wytrwałych)

Ghost of Tsushima


@ROLAZ: ja bym jeszcze dodał
- Control
- Deathloop
- ogólnie exy PlayStation, w tym te co wyszły na PC bo często mają fajne fabuły
- Persona 4 Golden / 5 Royal
- seria Bioshock
@jakismadrynickpolacinsku miałem. Musisz dalej szukać gatunku dla siebie bądź zmień hobby, chęci mogą jeszcze wrócić z nagłym olśnieniem. Nie próbuj zmuszać się nadto do grania, efekt odwrotny. Prawdą jest, że większość współczesnych gier to zwyczajne kopiuj/wklej oparte o schematy i przeciętną fabułę, od takich jak najdalej, jeśli oczekujesz świeżej bryzy.
W sensie jestem programista, skonczylem studia inz z informatyki,


@NewBlueSky: ok, super, to wiem, że mogę bardziej technicznie rozmawiać.

no mechaniki drewna w skrócie.


Zgadzam się, mechaniki w TES są słabe, ogólnie nie lubię tej serii (nie odpowiada mi też jej klimat, ale to inny temat). Z drugiej strony jakbym miał wybrać grę/serię, gdzie właśnie jest najlepsza taka symulacja (są jakieś prawa, świat żyje), to właśnie wybrałbym serię TES. Przykładowo:
-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakismadrynickpolacinsku: może w złe gry grasz - w sensie gatunkowo. Niedługo kończę 32 lata i w ostatnich 2 latach jakby wróciła mi miłość do grania a to dlatego że przestałem ogrywać wszystko na premierę i wszystko jak leci. Samochodówki, platformówki i gry rodzaju "ubisoftowego" to moje ulubione i tylko w nich się obracam. Nie gram w RPG rozwleczona na kilkaset godzin bo to strata czasu ani fpsy bo tylko mnie irytowały.
@jakismadrynickpolacinsku: Totalna bzdura, ja dopiero w wieku 26 lat złożyłem sobie porządnego kompa za 6 kafli (6 lat temu spory pieniądz, teraz mniej xD) i ogrywałem AAA aż warczało. Wiedźmin, Watch Dogs, GTA, potem RDR2. Tyle tego było na raz, że praktycznie niczego nie skończyłem. xD
Potem pojawił się syn, ale jak podrósł to już mając skończone 4 lata ogarnął pada, a stary zjailbreakował swoje zakurzone PS4 i ściąga gierki jakie
@dominowiak: O kurcze mnie 40cha i podobny wybór gier, coś w tym jest XD, Teraz przechodzę z ziomkami 7days. Do listy dorzuciłabym sandboxowe vintage story, crusader kings, rim world i dwarf fortress. I gram nawet więcej niż gdy miałam 30 tke :)
@Maly_Jasio: jestem w podobnym wieku i mam dokładnie to samo.

Może to chodzi, że opatrzyło się wiele mechanik a do tego dochodzi doświadczenia życiowe i gracza jednocześnie. Sporo tytułów wydaje mi się infantylne albo powtarzalne. Nie pamiętam kiedy grałem w coś wysokobudżetowego chyba od czasów Wieśka 3 wszystkie AAA w moim odczuciu były bublami, które zostawiałem nieukończone. Do tego dochodzi brak czasu, stres i życiowe obowiązki.

W HOMM3 nie grałem od
@MamByleJakiNick: Powiedz mi prosze bo ja tez ogrywam dosyć namiętnie w Wargame (na epic games launcher bo bylo za free) czy te jednostki co są w hangarze mogą być wykorzystane jedynie dla potyczek z kompem + multiplayer? bo podczas kampanii są takie jednostki gdzie kompletnie sie nie pojawiają i kurcze zawsze żałuje ze nie moge w pełni skorzystać z tego potencjału gry (nie licze dodatkow ktorych nie mam) ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakismadrynickpolacinsku: generalnie to chyba gaming burnout. Wypalily się już receptory które produkują hormonów szczęścia od ciągle tego samego albo z innego powodu. Musisz próbować nowych rzeczy albo pogadac może psychiatra o tym gaming burnoucie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dzikidzik11: jednostki które widzisz w hangarze napewno są dostępne w potyczkach i multi. Ich dostępność jest uzależniona od tego czy talia jest narodowa/koalicyjna/ogólna i od ery(do 1980, do 1985, wszystkie)

Co do kampanii - tutaj masz predefiniowane narodowości, talie i ich dostępność,zmian nie wprowadzisz. Nie jestem pewien(nie ogrywałem mocno kampanii), ale wydaje mi się że jednostki dostępne w kampanii powinny być widoczne w hangarze, może poszukaj po narodowości i typie(czy to
@jakismadrynickpolacinsku: Ja dalej mam mega wczucie, szczególnie kiedy gra ma skomplikowane oryginalne mechaniki (najlepiej jeśli jeszcze będą zbudowane na bazie czegoś co mnie interesuje, a jest tego sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°)(rodzina twierdzi ze mam murowany autyzm xd)) czasu niestety tylko brakuje(,)
@MamByleJakiNick dziękuję za odpowiedź. No widziałem multiplayer i tam jakieś przekoty grają bo widziałem scenę gdzie w centrum się bili a za tyłami leciało kilka chinook z navy seals czy z innymi komando i robili młyn w bazie wroga. Generalnie gra bardzo polega na jak najbardziej precyzyjnym rozstawieniu, jakość i klasa, a nie masa (òóˇ)