Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe że ludzie dali sobie wmówić że powinni być biedni? Mimo że ciężko pracują całymi dniami, czasami po 6 dni w tygodniu, nie mają możliwości nawet jednocześnie wynajmować miejsca do spania i nie odżywiać się śmieciami.
Potem przychodzi ktoś na wykopie i mówi że przecież nie powinni kupować tej bułki PREMIUM (czyli z ziarnami za 1,30 XD) tylko kajzerkę za 60gr. Ostatnio coraz częściej się słyszy że nawet konserwa turystyczna czy inna makrela w oleju to produkt P R E M I U M na który nie powinien sobie pozwalać zwykły człowiek z klasy pracującej.
O mieszkaniu już nawet nie wspomnę, bo zaraz przyjdzie ktoś kto powie że wynajmowanie kawalerki w powiatowym to metafizyka, coś nieosiągalnego dla człowieka pracującego jedynie 8 godzin dziennie i że trzeba wybrać gnieżdżenie się w pokoju dwuosobowym w mieszkaniu ze studentami xD
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak to możliwe że niektórzy ludzie po prostu nie mają dla siebie szacunku? Już nie mówię o żadnym dociekaniu dlaczego tak to wygląda i kto na nich zarabia, ale tak po prostu, po ludzku, czy naprawdę nie widzą że ktoś ich wyzyskuje?
#antykapitalizm #socjalizm #inflacja #kryzys #nieruchomosci #pieniadze #praca
  • 179
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: ale to jest #!$%@? jak w ciągu 5 lat poszła do góry inflacja. Te 5 lat temu pamiętam jak dostałem pierwsza trochę lepsza pracę po studiach to wynajalem kawalerkę i jadłem sobie jakieś produkty premium typu awokado codziennie itp. Dzisiaj pomimo że więcej zarabiam to muszę już patrzeć na co wydaje i muszę uważać żeby nie kupować produktów premium i prawie nic nie jestem w stanie oszczędzić, a wtedy w
@M_xxx: nie, nie z tej serii, dopowiadasz sobie i już srasz pod siebie.

wiadomo że jak jest coś źle to to jest socjalizm


Zazwyczaj tak właśnie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przez lata życia za komuny wpajano wszystkim równość, żeby się nie wychylać, żeby robić swoje i nie gadać i szanować robotę, no bo jak to.
Teraz mamy tego efekty, a rozdawnictwo, upaństwawianie i kombinactwo władzy dokłada
@M_xxx:

Oczywiście że rozwarstwienie i brak gwarancji minimum potrzeb dla wszystkich wpisuje się w ideologię kapitalizmu, w którym niezależnie od poziomu bogactwa, zawsze pozostaje biedota (to nie tylko praktyka ALE I TEORIA).


Ładnie tak edytować?

Na te wasze socjalistyczne #!$%@? wystarczy jeden argument - gdzie to wyszło. Gdzie socjalizm zadziałał?
Na te wasze socjalistyczne #!$%@? wystarczy jeden argument - gdzie to wyszło. Gdzie socjalizm zadziałał?


@cyberchosnek: A gdzie kapitalizm spowodował że nie ma biedy?

Socjalizm nie daje sobie rady w krajach biednych. Kapitalizm nie daje sobie rady nawet w krajach bogatych.

Przez lata życia za komuny wpajano wszystkim równość, żeby się nie wychylać, żeby robić swoje i nie gadać i szanować robotę, no bo jak to.

Teraz mamy tego efekty,


@
K*rwa, ja tu pod jednym postem z zakupami zobaczyłem jak ktoś napisał, że op nie powinien kupować jakiejś czekolady premium za 6 złotych xDDDDD
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny cieszy mnie że ktoś to dostrzega (ilość plusów). Aktualnie plebs jest okradany na niespotykaną skalę i jeszcze mu z tym dobrze (w PL). Udział płac w pkb bardzo niski i spada. Udział wydatków publicznych w pkb (czyli podatki) ponad 50% ¯_(ツ)_/¯ a do tego jeszcze dochodzi prowizja dla banksterki. Realnie w niektórych przypadkach opodatkowanie sięga 80% ( ͡º ͜ʖ͡º)
@OLYON: Ciągle się wmawia że system jest dobry, tylko czynnik ludzki zawodzi. A to biedota za dużo konsumuje, a to nie podejmuje ryzyka, a to nie chce założyć firmy, a to wziąć kredytu i zmienić pracy, a to nie chce się edukować, a jak się wyedukuje to na niewłaściwym kierunku...

Itd. Zawsze są wini sami biedni, albo jakiś tam ustrój co był 50 lat temu i na niego trzeba zwalić, tudzież
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny No skoro dla ciebie obcowanie z bulka Premium jest namiastka bogactwa, to musisz naprawde byc biedny. Po pierwsze oszczednosc, po drugie cierpliwosc a po trzecie ciezka praca. Kiedy sie to nazywalo szlachetnymi cnotami, teraz nazywacie takie rzeczy frajerstwem. Uwierzyliscie, ze to co jest w amerykanskich filmach to spada z nieba, nikt nie powiedzial wam, ze to na kredyt. Chcecie miec wszystko od razu a tak maja tylko Oskarki. Tak wyglada zycie,