Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe że ludzie dali sobie wmówić że powinni być biedni? Mimo że ciężko pracują całymi dniami, czasami po 6 dni w tygodniu, nie mają możliwości nawet jednocześnie wynajmować miejsca do spania i nie odżywiać się śmieciami.
Potem przychodzi ktoś na wykopie i mówi że przecież nie powinni kupować tej bułki PREMIUM (czyli z ziarnami za 1,30 XD) tylko kajzerkę za 60gr. Ostatnio coraz częściej się słyszy że nawet konserwa turystyczna czy inna makrela w oleju to produkt P R E M I U M na który nie powinien sobie pozwalać zwykły człowiek z klasy pracującej.
O mieszkaniu już nawet nie wspomnę, bo zaraz przyjdzie ktoś kto powie że wynajmowanie kawalerki w powiatowym to metafizyka, coś nieosiągalnego dla człowieka pracującego jedynie 8 godzin dziennie i że trzeba wybrać gnieżdżenie się w pokoju dwuosobowym w mieszkaniu ze studentami xD
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak to możliwe że niektórzy ludzie po prostu nie mają dla siebie szacunku? Już nie mówię o żadnym dociekaniu dlaczego tak to wygląda i kto na nich zarabia, ale tak po prostu, po ludzku, czy naprawdę nie widzą że ktoś ich wyzyskuje?
#antykapitalizm #socjalizm #inflacja #kryzys #nieruchomosci #pieniadze #praca
  • 179
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny nie wiem o co ci chodzi, mnie nie stać na bułkę za 1,30 to kupuję tą za 60 gr. Dla mnie ta za 1,30 to pewna ekstrawagancja na którą pozwalam sobie rzadko bo mnie nie stać i tyle. Nie Ty tu jesteś wyrocznią która mówi co jest premium a co nie.
Z dupy kręcisz aferę z mentalności a to nie mentalność jest tu problemem a niskie zarobki.
@mazsynojciec: A nie ma racji? XD ile razy jakiś Mirek wstawia zakupy, to zawsze jest. NO KUPIŁEŚ SOBIE ŁOSOSIA TO CZEGO OCZEKUJESZ CO


@somskia w żadnym wpisie nie widziałem, żeby ktoś napisał tak nieironocznie, a jak już się zdarzyło to żeby dostał więcej jak kilka plusów jeśli w ogóle.
@krucjan: To chyba czytamy inny wykop, bo niejednokrotnie widziałam takie komentarze nieironicznie, albo rady, żeby isc do 8 sklepów, bo w jednym jest przecier tańszy.
@krucjan: Myślisz, ze będę teraz szukać wpisów z zakupami Mirków, gdzie ja sobie tego nie zapisuje? Ja mam co robić XD Mój komentarz polubiło x Mirków, wiec to chyba nie jest tylko moja obserwacja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny:

Potem przychodzi ktoś na wykopie i mówi że przecież nie powinni kupować tej bułki PREMIUM (czyli z ziarnami za 1,30 XD) tylko kajzerkę za 60gr.


Wiesz w sumie najtańsze kajzerki są w Biedronce po 33 gorsze więc te 60 to spora rozrzutność ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rybsonk: Tak jestem liberałem i wierzę że zaradni powinni mieć lepiej. Nie wierzę w gadanie że rynek sam się ureguluje gdyż to były by regulacje korporacji. Zawsze myślę że pieniądze czekają na ulicy trzeba być tylko wytrwałym by je podnieść. Takich ludzi powinno się gratyfikować a nie wiecznych malkontentów.
Dlaczego nie mogę sobie swobodnie pracować i zarabiać z poczuciem, że ta moja praca i kasa, jaką dostaję, ma jakąś wartość, a zamiast tego jestem dociskany kolejnymi obciążeniami?


@Majku_: no właśnie, dlaczego?
Produkty, które niegdyś były premium stają się zwyklymi codziennymi produktami. Tak samo z alkoholami od lat spada spożycie piwa i wódki, a wzrasta droższych alkoholi jak whiskey czy wino.


@Yahoo_: nie przez ostatnie dwa lata
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Oczywiście masz dobrą rozkminę.
Pomijając już całą masę bzdurnych potężnych patologii jakie mamy, to samo to że pracującego człowieka w 2023 roku nie stać na kawalerkę czy jakieś normalne nieraktwórcze jedzenie, powinno być czerwoną lampką ostrzegawczą że coś w tym systemie jest nie tak. Otóż jest nie tak. Oczywiście że nawet osoby które zajmują się najprostszymi pracami, typu dostawca pizzy, sprzątaczka itp. powinno być stać chociażby na kawalerkę, normalnej jakości
@cyberchosnek: Z serii "to nie jest prawdziwy kapitalizm" (oczywiście bez uzasadnienia bo po co, dla kuca wiadomo że jak jest coś źle to to jest socjalizm)

Oczywiście że rozwarstwienie i brak gwarancji minimum potrzeb dla wszystkich wpisuje się w ideologię kapitalizmu, w którym niezależnie od poziomu bogactwa, zawsze pozostaje biedota (to nie tylko praktyka ALE I TEORIA).