Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe że ludzie dali sobie wmówić że powinni być biedni? Mimo że ciężko pracują całymi dniami, czasami po 6 dni w tygodniu, nie mają możliwości nawet jednocześnie wynajmować miejsca do spania i nie odżywiać się śmieciami.
Potem przychodzi ktoś na wykopie i mówi że przecież nie powinni kupować tej bułki PREMIUM (czyli z ziarnami za 1,30 XD) tylko kajzerkę za 60gr. Ostatnio coraz częściej się słyszy że nawet konserwa turystyczna czy inna makrela w oleju to produkt P R E M I U M na który nie powinien sobie pozwalać zwykły człowiek z klasy pracującej.
O mieszkaniu już nawet nie wspomnę, bo zaraz przyjdzie ktoś kto powie że wynajmowanie kawalerki w powiatowym to metafizyka, coś nieosiągalnego dla człowieka pracującego jedynie 8 godzin dziennie i że trzeba wybrać gnieżdżenie się w pokoju dwuosobowym w mieszkaniu ze studentami xD
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak to możliwe że niektórzy ludzie po prostu nie mają dla siebie szacunku? Już nie mówię o żadnym dociekaniu dlaczego tak to wygląda i kto na nich zarabia, ale tak po prostu, po ludzku, czy naprawdę nie widzą że ktoś ich wyzyskuje?
#antykapitalizm #socjalizm #inflacja #kryzys #nieruchomosci #pieniadze #praca
  • 179
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Wychowanie poprzedniego pokolenia jeszcze przenosi się na te młodsze.
Gdybyś widział minę moich rodziców, gdy tylko wspomniałem, że po miesiącu składam wypowiedzenie w nowej pracy, bo organizacja i warunki #!$%@?.
Dla nich to nie do pomyślenia, że ja wybrzydzam, że mam się męczyć w tej pracy bo nowej nie znajdę.
Tsa... nową znalazłem w ciągu tygodnia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Daj mnie pieniądze bo ciężko pracuję. Mimo że lepiej się wysławiasz logika Twoja jest na poziomie robotnika którego słyszałem w autobusie. Powinno się oceniać ludzi po rękach jak wyrobione pełne odcisków i przeorane przez życie tym najwięcej a tym lalusiom z firm pozabierać nie znają życia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Co do tego że nie można godnie żyć w tym kraju dla klasy pracującej to niestety wina rządu. Obłożenie podatkami jest ogromne a inwestycje słomiane lub nikłe. Chociażby kredyty hipoteczne w Europie średnie oprocentowanie 3-5% u nas 7%. Podatki są coraz wyższe a chęć ludzi do ryzyka coraz mniejsza. Więc to się nie zmieni, chyba że ktoś w końcu uruchomi szare komórki i poluzuje wydatki i nagle będzie na rynku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@maradero: Dlaczego Polakom wystarczy byle jakość i mit wspaniałego narodu. Dlaczego jak jakiś polityk napluł w twarz obywatelom to nie dostanie w mordę od randomowych sebków. Myślę że dalej żyjemy w komunie i uległości postsowiwckiej w której osoba przed telewizorem czuje się bezbronna. Nie widzi jaki ma potencjał i jak suweren się boi. Najgorsze to szczucie na pracodawców którzy podejmują ryzyko. Wielkie korporacje wyzyskują z nas pieniądze ale właśnie przez różnorodność