Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe że ludzie dali sobie wmówić że powinni być biedni? Mimo że ciężko pracują całymi dniami, czasami po 6 dni w tygodniu, nie mają możliwości nawet jednocześnie wynajmować miejsca do spania i nie odżywiać się śmieciami.
Potem przychodzi ktoś na wykopie i mówi że przecież nie powinni kupować tej bułki PREMIUM (czyli z ziarnami za 1,30 XD) tylko kajzerkę za 60gr. Ostatnio coraz częściej się słyszy że nawet konserwa turystyczna czy inna makrela w oleju to produkt P R E M I U M na który nie powinien sobie pozwalać zwykły człowiek z klasy pracującej.
O mieszkaniu już nawet nie wspomnę, bo zaraz przyjdzie ktoś kto powie że wynajmowanie kawalerki w powiatowym to metafizyka, coś nieosiągalnego dla człowieka pracującego jedynie 8 godzin dziennie i że trzeba wybrać gnieżdżenie się w pokoju dwuosobowym w mieszkaniu ze studentami xD
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak to możliwe że niektórzy ludzie po prostu nie mają dla siebie szacunku? Już nie mówię o żadnym dociekaniu dlaczego tak to wygląda i kto na nich zarabia, ale tak po prostu, po ludzku, czy naprawdę nie widzą że ktoś ich wyzyskuje?
#antykapitalizm #socjalizm #inflacja #kryzys #nieruchomosci #pieniadze #praca
  • 179
@arinkao no jak narazie to tylko wkleiłeś jakoś gówniany wpis i piszesz same bzdury. Ja ci wyjaśniłem normalnie dlaczego nie masz racji, nie odpowiedziała nic. Odnieś się proszę do tego co napisałem. Mianowicie, że nie napisałem we wpisie że op mógł kupić inne śniadanie gdzieś taniej a że poszedł do restauracji więc czego oczekuje. Odpowiednikiem tego co tam napisałem byłoby gdybym pod wpisem z zakupami napisał coś w stylu "faktycznie drogo wyszły
Wręcz przeciwnie, ludzie dali sobie wmówić, że powinni być bogaci


@GienekZFabrykiOkienek: O to to. Ludzie myślą że powinni być jacyś bogacze typu Kulczyków, Solorzy, czy nawet pomniejsi milionerzy.
Tylko powiedz kucom że nie powinno być bogatych (jak i biednych) to ci powiedzą że przecież ludzi są różni i to tak ma być.
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny:

Nie czytajac wszystkich odpowiedzi - po prostu wbrew pozorom polacy to niestety sluzalczy narod, ktory uwielbia byc pod butem. Ktos ma ciezko, z ewidentnej winy panstwa - "uuu mlody my za PRL...". Ktos pracuje w korpo, powyzej sredniej zarobki, atmosfera slaba - "uuu mlody my nie mielismy tego, ciesz sie...". Ktos kupil mieszkanie, narzeka na glosnych sasiadow - "czego sie spodziewales po mieszkaniu, czemu domu nie kupiles..."

Lata okupacji, komuny,
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: sadzac po wielu komentarzach w wątkach dotyczących pieniędzy, przeciętny użytkownik portalu deklaratywnie chciałby/byłby w stanie oszczędzać 2k z wypłaty 4k netto, mieszkając w mieście wojewódzkim.

Z takim mindsetem rzeczywiście kupno pieczywa innego niż odpieczona bułka poranna za 19gr wydaje się być luksusem, a wyjście na burgera za 30 zł odświętnym obiadem.
@M_xxx: ale to jedyny system, który pomimo tej wady którą podałeś, kreuje dobrobyt zdecydowanej większości ludzi a nawet duże bogactwo jakiejś tam drobnej części. Dla mnie dobry deal.
@Skinnyp: No właśnie większość ludzi jest biedna. 1/3 ludzi zarabia minimalną lub okolice minimalnej i nigdy nie są w stanie wynegocjować sobie podwyżki bez udziału np. państwa z ingerencją sprzeczną z ideologią kapitalistyczną.

Wiek wyprowadzki od rodziców wcale się nie obniża wraz z czasem trwania kapitalizmu.
Spojler: nigdy się nie obniży bez zmiany tego systemu, gdyż tak właśnie działa kapitalizm.
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Wychowanie poprzedniego pokolenia jeszcze przenosi się na te młodsze.

Gdybyś widział minę moich rodziców, gdy tylko wspomniałem, że po miesiącu składam wypowiedzenie w nowej pracy, bo organizacja i warunki #!$%@?.

Dla nich to nie do pomyślenia, że ja wybrzydzam, że mam się męczyć w tej pracy bo nowej nie znajdę.

Tsa... nową znalazłem w ciągu tygodnia.

@Hawi77 mam to samo. Raz poszłam na zwolnienie niedługo po zatrudnieniu, to matka mało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Powodem tego jest próba podbudowania swojej marnej pozycji zawodowej na ściąganiu innych w dół aby przypadkiem nie mieli lepiej niż oni.
To jest podobne #!$%@? co narzekanie na to jak szef sobie nowe auto w leasing bierze a nie daje robakowi tej kasy.

Łatwo jest mówić dej i złodzieje a trudniej coś samemu robić by zwiększyć swoją wartość na rynku.
Tak naprawdę to nie ma żadnego problemu z zarobieniem dobrej
@M_xxx: nie zgodzę się z twierdzeniem że większość ludzi jest biedna.
Co to znaczy? Są ludzie głodujący? Nie ma ich wielu, prawda? A w krajach gdzie jest inny system niż kapitalizm (występuje w w wielu wariantach, ale jednak przewodnia myśl to kapitalizm) liczba głodujących z roku na rok jest coraz niższa. Nierówności są i nie są czymś pożądanym, ale najwiecej ludzi ma zapewnione minimum potrzebne egzystencji i ma najlepszą przewidywaną długość
nie zgodzę się z twierdzeniem że większość ludzi jest biedna.

Co to znaczy? Są ludzie głodujący? Nie ma ich wielu, prawda?


@Skinnyp: No widzisz - nie ma żadnego problemu :)
I właśnie takim jak ty nie należy powierzać rozwiązywania problemu biedy.

liczba głodujących z roku na rok jest coraz niższa.


@Skinnyp: Właśnie liczba głodujących się zwiększyła na świecie.
Pomyliło ci się z procentem głodujących, czym burżuazyjna propaganda mami ludzi, bo
Łatwo jest mówić dej i złodzieje a trudniej coś samemu robić by zwiększyć swoją wartość na rynku.


@m0rgi: Jak ma zwiększyć swoją wartość na rynku 30-40 letni Mirek który 20 lat pracował jako manualny przycisk do prasy w lokalnym januszexie? Ma się nauczyć żaglować?