Wpis z mikrobloga

#wojna #czolgi #rosja #technologia

Poniżej "cycat" z Rosyjskiego YT. Iwan dobra rada. Mam nadzieje, że go posłuchają.

"konieczne jest wytwarzanie prostych i tanich zbiorników. musimy wziąć pierwsze sowieckie czołgi i je zmodernizować. ten drogi T14 wcale nie jest potrzebny. na przykład T-34 to bardzo dobry czołg, jest prosty i niedrogi, zwłaszcza że taki czołg nadal służy w niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej. więc możesz zrobić zmodernizowany T34. te czołgi są legendarne i rozpoznawalne na całym świecie. a jeśli ulepszysz T34, to będzie to najbardziej dla naszej armii"
  • 27
Dalej myślą, że 200 000 bezbronnej piechoty i 20 000 gównoczołgów coś poradzi.


@Grzesiok: a myślisz, że niemcy w '43 też tak nie myśleli?
Masa pokonuje jakość.

Jak ci pójdzie 1,5-2 mln chłopa, to zacznie amunicji brakować do kałachów.
Ukraińcy nie mogą lekceważyć ruskich.
@lexico: 2 mln... czym przetransportują? W co wyposazą? Jak wykarmią?

HALO... nie mamy 1943 roku !! Nie walczy Gewher vs Mosin i 40 000 "Mosinów" robi różnicę vs 10 000 "Gewherów". Teraz liczy się jakość sprzętu. Może sobie lecieć ruskich dowolna ilość ale jeśli nie mają żarcia, transportu, rozpoznania i sprzętu to ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ
@lexico: Tylko jeżeli zostanie przekroczona masa krytyczna i ma się dostatecznie wydolną logistykę do uzupełniania tego co na froncie oraz zmotywowaną i dostatecznie liczną populację.

Jeżeli Rosja zdecyduje się pójść na wojnę ludową to z chęcią popatrzę jak się wykrwawia. Ukraińców szkoda, ale lepiej oni niż my, Rosja nawet jeżeli tymczasowo wtedy wygra, to długofalowo prawdopodobnie i tak przegra. Tokraj i społeczeństwo tak zdegenerowane, że nie mają ani dobrobytu ani realnego
@lexico: A to dlaczego, coś szokującego napisałem :P? No lepiej Ukraińcy niż my, dlaczego mam być jakimś internacjonalnym altruistą. Ja chcę dobrze dla Polski, Ukraińcom po ludzku współczuję, ale zarazem owszem, cieszę się że to nie na nas spadła ruska nawała. Nie życzę im żeby Rosja wypowiedziała im wojnę totalną, po prostu mówię że jeżeli się to stanie, to tak naprawdę w dalszej perspektyiwe Rosja sama siebie pociągnie na dno.
@lexico: Aaaa, źle zinterpretowałem :P.

No, to cieszę się że coraz więcej osób się zgadza, bo tuż po wybuchu wojny na Ukrainie to wykop gorzał płomieniem świętego gniewu i ciężko było cokolwiek powiedzieć na chłodno... Ale mam nadzieję, że w końcu skończy się w polskiej tradycji politycznej "za wolność naszą i waszą" i będzie w końcu "teraz #!$%@? my!". Ale tak na poważnie, a nie obecna pisowska błazenada i teatr patriotycznych
@lexico: Nawet gdyby zrobili to co Ukraińcy, czyli przebudowywali T 62 to z nowoczesnymi czołgami nie było by szans. Nasycenie bronią ręczną PP i wozów z armatami 30 mm rozniosło by w perzynę całe tą "masowość".
Po drugie, w pierwszej fazie wojny ZSRR był wspierany przez USA i inne kraje zachodu. Dostarczano wszystko od czołgów po buty i jedzenie. Teraz mogą liczyć na Chiny, ale na razie Chiny przyglądają się z
@Papudrak:

Nasycenie bronią ręczną PP i wozów z armatami 30 mm rozniosło by w perzynę całe tą "masowość".

Gdyby szły korytarzem 20-30 km, to tak, ale przy długości granicy 500 km, to bardzo trudne.

w pierwszej fazie wojny ZSRR był wspierany przez USA i inne kraje zachodu

Dopiero od '42, wiec początkowo dzielnie się wycofywali

Teraz mogą liczyć na Chiny

Puchatek ma tak duże problemy wewnętrzne, że o wymiernej pomocy nawet