Wpis z mikrobloga

Jak pracować nad tym by nie brać na siebie za dużo? Mam jakieś plany i cele na najbliższe miesiące i masę małych rzeczy które powinny zająć chwilę, nie wiem, np wprowadzenie nawyku by wstawać za pierwszym budzikiem albo żeby nie robić sobie drzemek w ciągu dnia, albo żeby kłaść się wcześniej spać, albo żeby odpisywać tego samego dnia na wiadomości, albo żeby wprowadzić nawyk systematycznej pielęgnacji, albo gotowania sobie. Ale zostawiam sobie wszystko na dzień wolny, a na dniu wolnym zanim się za coś wezmę jest godzina 20, uciekam od działania, jestem ostatnio przebodzcowana, nie potrafię znaleźć czasu by wyjść na spacer o spotkaniu się z kimś nie wspominając, a tak naprawdę nie robię nic konkretnego. Trochę uciekam od działania w bezcelowe przeglądanie internetu, wykopu, wyszukiwanie kolejnych rzeczy, które powinnam mieć, zrobić, wprowadzić do swojego życia. A jestem zbyt zmęczona, mam zbyt słabą wolę by ruszyć którykolwiek temat, nawet ten błahy. Jakieś rady? #motywacja #rozwojosobisty #psychologia
  • 9
@rowerowa_panienka: wpisuj co się da w kalendarz i niech przypomina. Układaj sobie przed spaniem plan następnego dnia przynajmniej najważniejsze (dla Ciebie) punkty które chcesz osiągnąć. Wydaje się ze w luj rzeczy byś chciała dodać, zacznij od paru, a potem jak będziesz czuć sie komfortowo powoli dokładaj następne. Nie spinaj się jak coś nie wyjdzie. Co do marnowania czasu w internecie to załóż sobie licznik na telefonie (jeśli robisz to na nim)