Wpis z mikrobloga

Dzisiaj srogie #zalesie bo dopadła mnie rwa kulszowa. Co za sku**syństwo #!$%@?$e w du$e mać! Ma ktoś doświadczenie?

Zaczęło się niewinnie, kopałem szybko i intensywnie w ogródku, coś naciągnąłem i plecy pobolewały. Nic nadzwyczajnego w wieku 34 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak się rozwinęło dwa tygodnie później.... Plecy sztywne że z krzesła wstać nie można, ból w biodrach takich że mdli, łydka płonie po przejściu 100 metrów. Ogólnie byłem w stanie spacerować jakieś 3 minuty po czym wchodził ból taki jakby ktoś rozgrzanego pręta wcisnął od lędźwi przez biodra aż do łydki.

Doszedłem do takiego momentu że musiałem dwa razy siadać na płotach czy przystankach odprowadzając dziecko do przedszkola 400 metrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Człowiek niesprawny, nie może nic zrobić w domu, do sklepu pójść, czegokolwiek podnieść. Spanie to katorga bo nie da się wygodnie położyć - wszystko boli.

Zastrzyki z witamin, leki przeciwzapalne (nic nie pomogło), rentgen, teraz dwie wizyty u fizjo w tygodniu (igły, masaże) i zmierzam w dobrym kierunku (minął miesiąc) ale wciąż czuje się jak niepełnosprawny uważając na każdy krok i czując cholerny ból przy każdym krzywym ustawieniu stopy.

W życiu tak nie cierpiałem.

Czemu o tym piszę? Co by przypomnieć - dbajcie o siebie, ćwiczcie, rozciągajcie się. Szczególnie, jak dużo siedzicie przy komputerze bo plecy i ogólną mobilność łatwo pogorszyć, trudno i bardzo boleśnie potem z tego wyjść.

Ja już mam nauczkę i 'przypominajkę' na przyszłość. Nie chcielibyście tego odczuć na własnej skórze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zdrowie #sport #ciekawostka #medycyna #lekarz
ATAT-2 - Dzisiaj srogie #zalesie bo dopadła mnie rwa kulszowa. Co za sku**syństwo #!$...

źródło: comment_167274316150m4ixsx3lxtCbX1jvO1KU.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
Mnie dopadło w listopadzie. Mam skierowanie na operacje, bo fizjo niewiele pomagało xD Zobaczymy co powie drugi neurochirurg.


@Kardig: A co robiłeś na fizjo? Ja zaliczyłem dwóch wczesniej i żaden mi nie pomógł (ba, nawet nie stwierdzili rwy kulszowej po ewidentnych objawach)

Dopiero trzeci postawił diagnozę w 3 minuty po kilku testach i rzeczywiście pomógł.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja próbowałem różnych sposobów, ale najbardziej pomogło pływanie. 2x w tygodniu i rzeczywiście czuję różnicę. Ponadto, ale może to efekt placebo, pomaga mi piłeczka tenisowa pod odcinkiem ledźwiowym podczas jazdy samochodem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: no witam, mnie dopadło to samo, ale w odcinku szyjnym i nie polecam też. Przez miesiąc miałem pół ręki drętwe a ból w łopatce #!$%@?. Mi pomogły ćwiczenia, uważanie na siebie i... plaster na szyji przypominający mi że mam się nie schylać, który nosiłem przez miesiąc i wyrobił we mnie nawyk kucania zamiast schylania. Generalnie jestem po wizytach u neurochirurgów i pewnie kiedyś czeka mnie wstawienie implantu dysku, ale jeszcze
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Znam, miałem 2 lub 3 razy. Różowa mnie z podłogi jednego dnia zbierała, bo nie mogłem z łazienki do łóżka dojść. W ogóle po paru krokach nie dało się nogi oderwać od ziemi. Trzeba było chodzić z krzesłem jak z balkonikiem. XD
Zdarzyło Ci się kichnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: po półtorej miesiącu zastrzyków oraz oszczędzaniu się jakoś takoś doszedłem do siebie. Chociaż ja miałem podłoże stresowe... Dostałem zaraz koło 30. Chociaż nie bolało tak bardzo w dzień, tylko ataki miały miejsce w środku nocy, jakby ktoś walił pałą przez kręgosłup. Raz na jakiś czas wraca chociaż rzadko, a teraz mam pracę z dużą ilością ruchu i noszenia, więc to nie wyrok.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: przechodziłam przez to, prawie 2 miesiące zwolnienia. Pomógł mi dopiero dicloduo (na receptę) a jak nie ma możliwości to Voltaren Acti Forte, generalnie wszystko co ma diklofenak. I przede wszystkim ćwiczenia, poszukaj na YT, jest dużo ćwiczeń, które można samemu robić. Trzymaj się, rwa kulszowa to najgorszy ból jaki doświadczyłam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: @cojestiksde: miałem to samo i doszło już do tego ze nie bylem w stanie przespać 4 nocy z bólu. Na szczęscie trafiłem na fajnego hirurga i po rozmowie z nim podjąłem męską decyzję i kilka laty temu zrobiłem sobie operację na dwóch poziomach l4 i l5 nową metodą(czopy rotacyjne). Od tamtej pory zapomniałem czym jest ból pleców i rwa
  • Odpowiedz