Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1920
Odnośnie patologi w szkole to pamiętam jak chodziłem do gimbazy i jak w trakcie lekcji chciałem się napić wody i oczywiście nauczycielka na mnie darcie ryja na całą klasę, że nie mam szacunku i przerwa jest od tego. Uwaga poszła do dziennika i w domu miałem o to drugie darcie ryja przez matkę. Ja #!$%@?ę, zrozumiałym gdyby to była jakaś coca cola czy jakieś żarcie, ale #!$%@? to była tylko woda.
#patologia #szkola
  • 150
@Turtle1380: w podstawówce (rok 88 i wzwyż) koło 5-6 klasy nauczycielka kazała mi wpisać sobie do dzienniczka uwagę o treści: "jem na lekcji". Ofc starsza miała podpisać.

Nie pamiętam już, która to była nauczycielka, ale to, co kojarzę, to, że moja mama zakręciła tylko oczami, gdy to zobaczyła (ponieważ sama pracowała sporo z dzieciakami i miała zupełnie inne podejście i metody).

No i podpisała: "smacznego, [tu podpis]" :D Ale była potem
@Turtle1380: A powiedz, jakim byłeś uczniem? Grzecznym, ułożonym, zazwyczaj nie sprawiałeś kłopotów? Nie byłeś w grupie klasowych rozrabiaków? Osób, które swoim zachowaniem dość często rozwalały przebieg lekcji? Bo mam przypuszczenie na temat tego, dlaczego jedni obrywali za łyk wody na lekcji, a innym uchodziło odpalanie petard czy picie wina.
@Turtle1380: Ja zawsze kisnę, bo sobie przypominam jak przychodziłem zawsze spóźniony 5 minut na lekcje i wychowawczyni darła #!$%@?ę, że "zobaczysz. jak się będziesz tak do pracy spóźniał, to nikt ci nie będzie zwracał uwagi, tylko cię od razu zwolnią". A od lat w różnych pracach byłem, zawsze spóźniony z pół godziny i nikt nie daje #!$%@?, jak robota jest dobrze zrobiona xD
Ja stwierdzam fakty. A że dla niektórych dzbanów są one niewygodne, to tym gorzej dla dzbanów.


@UniversalHater: poki co największym dzbanem jesteś ty - u mnie w szkole też była afera, ale jak wuefista kazał typowi za przeklinanie zrobić 2 rundki dookoła boiska szkolnego - w połowie kółka koleś sobie poszedł na miasto tak jak stał, wuefista nie mógł się doliczyć później dzieciaka, potem policja wpadła do szkoły z młodym bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: w sprawie wyjść do toalety pozostaje niejasna odpowiedzialność za ucznia - puszczasz go samego, kto odpowiada za to, jak po drodze wpadnie głową do sedesu i się w nim spuści?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UniversalHater: Nie mogą, bo ograniczają w ten sposób prawo ucznia do edukacji i grozi za to dyscyplinarka.

Szanujmy demokrację i prawa jakie nam gwarantuje a nie dajemy się zastraszyć temu kto głośniej wydrze ryja bo inaczej w tym kraju nigdy się nic nie zmieni

@robertx: w teorii tak, w praktyce taki uczeń zamiast zostać wyrzuconym, będzie pytany co dwie lekcje i skończy z dwudziestoma jedynkami xdd